Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193

Wątek: 7er i Szlachetna Paczka 2014

  1. #1
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG

    Post 7er i Szlachetna Paczka 2014

    Witam wszystkich. Juz staje sie coroczna tradycja, ze zbieramy pieniazki, wybieramy rodzine i robimy prezenty na swieta.
    W tym roku zacznijmy szybciej!!! Moze uda nam sie zebrac troszke wiecej pieniazkow niz zawsze.
    Rozmawialem z nasza Basia i zgodzila sie w tym roku tez poprowadzic temat od poczatku do konca mimo wlasnych problemow.
    Basiu dzieki bardzo podawaj konto i ZACZYNAMY !!!!!!!!!
    Z mojej strony moge Was tylko zachecic do wplat i pomocy :-)

    EDIT:
    Wpłaty przyjmowane są do 11.12.2014r.

    W celu otrzymania numeru konta do wpłaty prosimy o kontakt na PW z Basią --> http://7er.pl/member.php/5019-basik107

    Pierwszą rodzinę usunąłem ponieważ post był już za długi a i tak cała pomoć dla niej jest zakończona

    DRUGA RODZINA

    Pani Anita (28 l.) jest samotną kobietą.

    Po śmierci matki (2008 r.) odziedziczyła zadłużenie mieszkania, które w ratach sukcesywnie spłaca. Przez kilka lat walczyła z partnerem zmarłej o wymeldowanie z mieszkania, na szczęście w zeszłym roku konkubent się wyprowadził (sprawa o wymeldowanie jest w toku). Sytuacja pogorszyła się znacznie dwa lata temu, gdy pracodawca zredukował etat Pani Anity i do chwili obecnej pracuje na 3/4 etatu uzyskując dochód w wysokości 880 zł, koszty mieszkania, wraz ze spłatą raty zadłużenia to 465 zł, więc na życie pozostaje miesięcznie 415 zł.

    Wysiłki Pani Anity koncentrują się przede wszystkim na spłacie zadłużenia mieszkania, w przeciwnym razie kobieta nie będzie miała gdzie mieszkać. Udało jej się przekonać pracodawcę do zmiany wymiaru czasu pracy na cały etat, co nastąpi po nowym roku. Pani Anita jest osobą zaradną, sama stara się zabezpieczyć swój byt - na przykład, aby się ogrzać zimą zbiera w ciągu roku kartony, skrzynki drewniane i palety z okolicznych sklepów. Dzięki temu w łagodne zimy nie musi kupować węgla.

    Pani Anita najbardziej potrzebuje pralki, ponieważ obecnie pierze ręcznie. Bardzo przydałyby się żywność na święta i dwa worki węgla.


    Potrzeby rodziny

    Żywność trwała:

    Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Ryż, Kasza, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne


    Środki czystości

    Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący


    IV. ODZIEŻ I OBUWIE

    Odzież
    Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
    1 K zimowa kurtka L - 40 szczupła ciemna
    2 K dżinsowe spodnie 27 - 28 szczupła ciemne
    3 K ciepły dres 38 szczupła jasne
    4 K ciepłe skarpety 38 - 39 kolor obojętny



    Obuwie
    Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
    1 K Zimowe kozaki 39 ciemne





    Wyposażenie mieszkania:

    Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki
    Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pani Anita potrzebuje pralki, może być używana, ponieważ teraz pierze ręcznie, a duże rzeczy dzięki - uprzejmości sąsiadki.


    VII. INNE POTRZEBY:

    Przydałby się opał na zimę, bo nie ma na to pieniędzy. Pani Anita zbiera w ciągu roku kartony, palety i skrzynki z okolicznych sklepów i tym pali.

    Szczególne upominki:

    Pani Anita marzy o ciepłej kołdrze albo śpiworze.

    Pralka może być używana, aby Pani Anita nie musiała już prać u siąsiadów
    Węgiel Pani Anita opala mieszkanie kartonami i skrzynkami,na zakup węgla nie ma pieniędzy
    Żywność Której często brakuje,przy tak ograniczonym budżecie

    TRZECIA RODZINA

    Pan Janusz (54 l.) i Pani Teresa (49 l.) mieszkają razem z niepełnosprawnym umysłowo synem Piotrem (27 l.).
    Trudna sytuacja Rodziny trwa od kilku lat, gdy Pan Janusz uległ wypadkowi w pracy. Od tego momentu mężczyzna ma powykręcane palce u rąk, co powoduje, że może pracować, wykonując niezbyt skomplikowane czynności manualne (dlatego roznosi ulotki). Po wypadku Pan Janusz zaniedbał kwestie zdrowotne, nie starał się o ustalenie grupy inwalidzkiej, więc nie przysługuje mu renta. Pani Teresa od dziesięciu lat jest na rencie chorobowej. Syn Piotr na co dzień uczęszcza na Warsztaty Terapii Zajęciowej, a ze względu na swoją niepełnosprawność i niezdolność do pracy otrzymuje rentę socjalną. Najtrudniejsze dla Rodziny jest uregulowanie comiesięcznych rachunków. Na dochody Rodziny składają się: pensja z pracy dorywczej Pana Janusza oraz z renty Pani Teresy i Pana Piotra. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, na życie Rodzinie pozostaje 456 zł na jedną osobę. Dodatkowy, obowiązkowy wydatek Rodziny to comiesięczna rata kredytu za nowy piec (170 zł).
    Życie codzienne Rodziny to zmaganie się z ograniczeniami zdrowotnymi oraz finansowymi. Dużym wyzwaniem jest opieka nad dorosłym, lecz niepełnosprawnym synem, który bywa trudny i kłótliwy. Rodzina stara się być zaradna. Pana Janusza, głowę Rodziny, cieszy praca dorywcza (to duży zastrzyk finansowy). Mężczyzna marzy o stałej, legalnej pracy. Próbuje obecnie uzyskać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, dzięki któremu mógłby pracować jako ochroniarz. Rodzinę cieszą też małe sukcesy: samodzielne zamontowanie wanny w kuchni, aby poprawić komfort mieszkania, czy kilkumiesięczne oszczędzanie, aby za 300 zł kupić używany komputer dla syna.
    Pan Janusz i Pan Piotr najbardziej potrzebują odzieży i obuwia zimowego (Rodziny nie stać na zakup nowej). Ponadto, wśród najważniejszych potrzeb Rodzina wymieniła meble do kuchni, gdyż obecne, 15-letnie, są mocno zniszczone. Rodzina chętnie przyjmie meble używane (szafkę pod zlewozmywak; szafkę/szafki z blatem roboczym plus szafki nadblatowe).

    Potrzeby rodzinyŻywność trwała:Podstawowe produkty żywnościowe:Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
    Inne:ziemniaki na zimę /Pan Janusz ma gdzie przechowywać/


    Środki czystościPotrzebne środki czystości:Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
    Inne:płyny czyszczące o uniwersalnym charakterze /bo brakuje na wszystko/


    IV. ODZIEŻ I OBUWIE
    Odzież
    Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
    1 M kurtka zimowa 170 cm wzrostu L szczupły
    2 M bluza z kapturem M 164 cm wzrostu bardzo szczupły kolor obojętny
    3 M dresy 75 cm w pasie, 164 cm wzrostu,



    Obuwie
    Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
    1 M kozaki męskie na zamek 41 ewentualnie buty zimowe sznurowane
    2 M kozaki męskie lub buty zimowe sznurowane 42


    Pomoce szkolne:
    Plecak


    Wyposażenie mieszkania:
    Koc, Pościel
    Inne:pościel o rozmiarze 220x200 cm (kołdra) plus dwie poszwy na poduszkę (Rodzina ma 1 komplet i nie ma na zmianę)
    Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:Meble w kuchni są zniszczone po ponad 15 latach używania; Rodzina chętnie przyjmie używane, oby były w lepszym stanie, niż te obecne (miejsce do zagospodarowania w kuchni na nowe meble w cm: max 125 cm na szafkę/szafki z blatem roboczym oraz odpowiadające tej długości szafki do powieszenia na ścianie + szafka pod zlewozmywak w rozmiarze 80 cm).


    VII. INNE POTRZEBY:Lampka nocna do biurka - Rodzina pali tylko duże światło w pokoju, z oszczędności używa jednej żarówki z pięciu dostępnych.

    Szczególne upominki:
    Pani Teresa – bluzka z długim rękawem, odświętna, biała lub w kolorze pokrewnym, rozmiar M; Pan Janusz – sweter ciepły, męski, długi rękaw, rozmiar L; Pan Piotr – dezodorant męski /na początku, spontanicznie, wymienił grę „piłkarzyki” na sprężynkach – aż mu się oczy zaświeciły; po sugestii ojca Pan Piotr zmienił zdanie na coś bardziej praktycznego; ojciec skomentował pierwotny wybór syna Piotra tak: „bo on jest jak dziecko”/.

    Najważniejsze potrzeby:
    odzież Rodziny nie stać na zakup nowej odzieży, ubierają się w odzież, którą Pan Janusz przynosi z rzeczy wystawionych na osiedlu przez innych mieszkańców, z tzw. wystawek;
    buty uzasadnienie jak wyżej, w przypadku odzieży
    meble do kuchni mogą być używane, ale w stanie dobrym, stare mają już 15 lat – Pan Janusz zaznaczył, że cieszyłby się z tego, że kuchnia wreszcie wygląda; opis potrzebnych mebli w pkt 6 arkusza B
    Ostatnio edytowane przez damian23zgc ; 08-12-2014 o 14:32

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    No to zachęcaj :)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    POMAGAMY :D czekam n anum konta , ile się uda to wpłacę

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Czekam na szczegóły ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Czekam na szczegóły ;)
    Witam :) Nie będę się rozpisywała (ha ha kto mnie zna ten w to nie uwierzy i będzie miał rację ;p ) ale na szczegóły przyjdzie pora ;)

    Teraz Szlachetna paczka rekrutuje wolontariuszy (chyba się zgłoszę ;) bo miałam 2 letnią pauzę i mi tego zamieszania brakuje ;p ) Rodziny do wybrania będą dopiero na przełomie listopada/grudnia.

    Podsumowując zrzucamy się nieco w ciemno ;p

    Każdemu kto wypowie się w tym wątku (lub do mnie na pw) i zechce wesprzeć naszą akcję "7er dla SZP" wyślę dane do przelewu na pw.

    Podyktowane jest to tym, że jednak ta ochrona danych osobowych to ważna sprawa a do wątku ma dostęp każdy ;)

    Tradycyjnie każdą wpłatę potwierdzę na pw.

    Na koniec zbierania (to tak dzisiaj wymyśliłam) zrobię zrzut z konta z wpłatami (ale bez danych osobowych i ników same kwoty). Myślę, że w trakcie zrzutki też takie zrzuty zrobię ;) i tu zamieszczę. Będziecie na bieżąco ze stanem NASZEGO PACZKOWEGO KONTA.


    Od razu uprzedzę, że mogę mieć poślizgi z odpowiadaniem na pw ale mam nadzieję, że pójdzie nam wszystko sprawnie. Jak napisał Damian mam troszkę problemów (ze zdrówkiem) i mogę mieć okresy niezbyt dobrego samopoczucia lub byc w szpitalu ale piszę tylko dlatego o tym żebyście się nie niecierpliwili i nie zniechęcali ;p

    Na razie tyle z mojej strony.

    A zachęcać nie trzeba (to do olejusa ;p , który dobrze o tym wie ;p )
    Wystarczy przejrzeć wątki dotychczasowe ;p lub choć raz pojechać z paczką do rodziny. PRAWDA?

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no i juz szkrzyna pełna ;) także trzeba czekać ;)

  7. #7
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    no i juz szkrzyna pełna ;) także trzeba czekać ;)
    Nie już a jeszcze pełna ;p po poprzednich akcjach także ten nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji ;p

    Nr konta i tak wyślę dopiero jutro bo muszę uruchomic takie extra konto tylko na ten cel :) postaram się też tylko z tego konta robić wydatki (zakupy dla rodziny) także powinno by przejrzyściej ;p

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Jak co roku,jestem za,i oczywista chętnie pomogę,w razie potrzeby transportu mam Renault Master z duża paką pod plandeką
    Basik reszta na P.W
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja też czekam na info ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jak postęp akcji ??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. 7er i Szlachetna Paczka 2012 !!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 185
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 21:37
  2. Szlachetna Paczka 2013
    Przez basik107 w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 21:11
  3. 7er i Szlachetna Paczka !!!!!!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •