Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 20

W±tek: betylda szamie p³yn ch³odniczy, mam racjê z uszczelk±? m30b35

  1. #11
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Sk±d
    Legionowo
    Dawno nie wchodzi³em na forum, ale my¶lê, ¿e fajnie jak opiszê co wysz³o i jak do tego doj¶æ.
    U mnie diagnozy by³y ró¿ne. Ile ludzi - tyle wersji. Uk³ad ch³odzenia zosta³ dok³adnie przejrzany. Wielokrotnie.
    A wysz³a uszczelka pod g³owic±. I wcale nie jest to taka tragedia narodowa. Jasne, lepiej jest mieæ tysiaka ni¿ go nie mieæ, ale spokój jest warty wiêcej ni¿ tysi±c s³ów. Czy jako¶ tak :P

    Krótki poradnik, co warto zrobiæ aby sprawdziæ co jest grane z ch³odzeniem. Nawet je¶li kogo¶ pytacie o radê to warto wcze¶niej domowymi sposobami sprawdziæ parê rzeczy:

    1. Wska¼nik temperatury. Wa¿ne informacje:
    a) czy wskazówka stoi IDEALNIE na ¶rodku
    b) czy jak siê zaczyna grzaæ to temp leci jak g³upia w stronê czerwonego pola czy robi to powoli
    c) czy zwiêkszenie obrotów do oko³o 3 tys. zmniejsza/stabilizuje temperaturê
    d) jaki dystans na rozgrzanym aucie da radê pokonaæ bez zagotowania go

    2. Jak odkrêcamy korek zbiorniczka wyrównawczego - syczy czy nie?

    3. Próba SOLIDNEGO odpowietrzenia. Ja odpowietrza³em swoj± wg wszelkich mo¿liwych przepisów... i przeje¿d¿a³em 50km max do zagrzania. Potem zrobi³ to mój znajomy. Starczy³o na... 220km. Wa¿na informacja: to nie trwa 15 minut. Tylko du¿o d³u¿ej. Warto zacz±æ od odpowietrzenia termostatu. Grzejemy samochód bez w³±czonego ogrzewania, w³±czamy jak wskazówka bêdzie na ¶rodku. Pompujemy w±¿. Korek ca³y czas zamkniêty. Pamiêtajcie o poziomie p³ynu. Odpowietrznik otwieramy tylko dopóki leci powietrze/pryska. Jak leci p³yn to zamykamy. I to mo¿e siê dziaæ kilkadziesi±t razy podczas odpowietrzania. Warto mieæ kolegê do zwiêkszania obrotów do 2,5-3 tys podczas odpowietrzania, raz na jaki¶ czas. I do ogl±dania wskazówki ;)

    4. ¦ci±gamy wê¿yk id±cy od ch³odnicy do zbiorniczka wyrównawczego i sprawdzamy czy jest dro¿ny. Jak ¶redniawo: polecam kompresor. Raczej nie zaszkodzi, a mo¿e pomóc.

    5. Wiskoza. Czy po wy³±czeniu silnika staje dêba czy robi 2-3 obroty. Plus test na karton (pozdrowienia dla vramzes'a :) ): bierzemy kawa³ek cienkiego kartonu i jak juz silnik ma normalna temperature to wkladamy w "wiatrak": jak poszarpie to jest okej, jak sie zatrzyma nie jest ok.

    6. Pompa wody. Je¶li nam siê grzeje auto, a damy po garach (3 tys wystarczy) i temperatura zacznie spadaæ - jest podejrzana.

    7. Termostat i wê¿e: czy otwiera nam du¿y obieg (czy wê¿e i ch³odnica s± gor±ce/ciep³e/zimne/letnie), czy wê¿e s± twarde/¶rednie/miêkkie. Termostat mo¿na bardzo ³atwo wyj±æ i sprawdziæ na sucho w szklance/kubku/misce zalewaj±c gor±c± wod± (o temperaturze nieco powy¿ej temperatury otwarcia termostatu - kto chce, ten sobie sprawdzi jaka powinna byæ, ja nie pamiêtam w tej chwili)

    8. Czy ubywa p³ynu w zbiorniku? Jak tak to czy NIGDZIE nie ma nawet NAJMNIEJSZEGO wycieku?

    9. Czy ogrzewanie dzia³a?

    10. Czy s± t³uste plamy/strumieñ powietrza w zbiorniczku, mas³o pod korkiem oleju?

    11. Czy z wydechu pachnie p³ynem ch³odz±cym/dymi na bia³o?

    12. Czy auto po odpaleniu pracje równo? Niezale¿nie od tego czy jest rozgrzane czy zimne (albo nie A¯ TAK zale¿nie), je¶li kilka-kilkadziesi±t sekund po odpaleniu auta s³yszycie, ¿e silnikiem telepie, nie dzia³a który¶ cylinder, a wcze¶niej tak nie by³o - to ma³e szanse aby to nie by³a uszczelka pod g³owic±.

    Za ¿aden z powy¿szych punktów nie zap³acicie nikomu ani z³otówki. Ewentualnie tylko za p³yn ch³odz±cy. ;) Mo¿ecie sami to sprawdziæ i wszelkie zebrane dane przekazaæ dalej: czy to na forum czy mechanikowi. Wszystkie te informacje bêd± zar±bi¶cie przydatne przy ustalaniu wyroku. Mo¿e piszê to niepotrzebnie, ale kurde, sam szuka³em tak d³ugo maj±c odpowied¼ pod nosem... Tak¿e powodzenia i oby nikomu siê to nigdy nie przyda³o. Szeroko¶ci!

  2. #12
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Sk±d
    Bogatynia
    Trzy lata temu kupi³em e32 m30b35 z popêkan± g³owic±, o czym nie mia³em pojêcia. Chodzi³a jak ta lala.Pod korkiem oleju nie by³o ¶ladu majonezu ani innych dodatków do potraw. Nie my¶la³em nawet ¿eby zajrzeæ do zbiorniczka p³ynu.Autem przyjecha³em 150 do domu i wszystko dzia³a³o. Ogrzewanie,temperatura silnika w normie,moc . Dopiero nazajutrz po otrze¼wieniu zajrza³em ,a dok³adnie to wsadzi³em paluch do zbiorniczka od p³ynu i okaza³o siê ¿e jest pe³en mazi. Tak te¿ by³o w przewodach, ch³odnicy,nagrzewnicy itd. Do dzi¶ nie mam pojêcia jak to auto je¼dzi³o. G³owica walniêta by³a pod wa³kiem(do dzi¶ j± mam) na 15 cm. No i jak to auto dojecha³o? Mam je do dzi¶,oczywi¶cie po wymianie g³owicy. Piszê to poniewa¿ nie zawsze widaæ objawy uszkodzeñ i nie zawsze te objawy s± "ksi±¿kowe". Pozdrawiam.

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar JustBringIt#
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Sk±d
    OP
    U mnie w E32 m30b35 ubywa³ p³yn ch³odniczy ale ¿adnych niepokoj±cych oznak nie by³o, pojecha³em do gazowników bo mieli mi wymieniæ przewód id±cy do czujnika LPG i tam zauwa¿yli(zupe³nym przypadkiem), ¿e przewody "wodne" od LPG s± ju¿ sparcia³e i pokazali mi gdzie ucieka p³yn (nie by³o to do zobaczenia z zewn±trz dopiero jak siê palcem posprawdza³o to by³a woda) i siê okaza³o, ¿e przewody UWAGA ! KRUSZY£Y siê w rêkach ;o, nie wiem jak to je¼dzi³o ale samochód je¼dzi³ bardzo dobrze, tak czy siak, minimalne ubytki by³y spowodowane starymi wê¿ami instalacji LPG tak¿e zanim kto¶ zacznie sprawdzaæ i wymieniaæ pó³ uk³adu ch³odzenia - polecam sprawdziæ przewody. A co do odpowietrzania (bo te¿ mi siê zapowietrzy³ po 3 minutach chodzenia silnika bo zapomnieli odpowietrzyæ) to kazali mi trzymaæ obroty na oko³o 3-3.5 tys. i delikatnie odkrêcali korek i zakrêcali... i po 10 minutach samochód odpowietrzony i ani razu siê nie zagotowa³ przez kolejne parê miesiêcy a nawet trasê pokona³em 300+ km i wskazówka ani drgnê³a.

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Sk±d
    Legionowo
    S³uszne uwagi Panowie! W sumie jak ka¿dy dorzuci od siebie trzy grosze to mo¿e nam siê uda zrobiæ tutaj du¿y poradnik apropo wszelkiej ma¶ci problemów z uk³adem ch³odzenia w m30. A jak pewnie sporo osób zauwa¿y³o: tych problemów jest mnóstwo, bo ten typ "tak ma". Jak kto¶ jest za, niech dopisuje. :)

  5. #15
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Sk±d
    Bogatynia
    Kolego Volv nie do koñca lub te¿ wcale siê nie zgodzê z twoim stwierdzeniem o awaryjno¶ci uk³adu ch³odzenia w m30. Odpowietrzenie tego uk³adu to 15 minut z papieroskiem w zêbach. Czynno¶æ jest prosta pod warunkiem sprawno¶ci uk³adu. Ka¿dy ma problem z odpowietrzeniem ale ma³o kto robi konkretny przegl±d uk³adu ch³odzenia. Za nieprawid³owe odpowietrzenie (zapowietrzanie) zawsze jest winna nieszczelno¶æ a nie chochliki. Po 25 latach u¿ytkowania pojazdu nie ma mocy aby wszystkie wê¿e by³y w super stanie. Jeden letni dzionek po¶wiêcony na przegl±d i naprawê uk³adu ch³odzenia za³atwi³ by sprawê wywodzenia siê na ten temat jesiennymi wieczorami. Pozdrawiam.

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Sk±d
    Legionowo
    HOKUSPOKUS, jasne, wê¿e mog± byæ problemem, ale czêsto zdarza siê zupe³nie co¶ innego. Ja przyk³adowo mam wê¿e wszystkie szczelne, a bawi³em siê dobry miesi±c próbuj±c doj¶æ do tego, o co tu kaman. Co do odpowietrzenia to w 15 minut odpowietrzysz go tylko, jak na dobr± sprawê nie by³ zapowietrzony przez jakiego¶ "chochlika". I trochê za du¿o historii o gotuj±cych siê m30 jest w sieci i w w¶ród mechaników oraz u¿ytkowników by stwierdziæ, ¿e nie jest awaryjny. Bo jest lub jak wolisz - bywa awaryjny. Bo z ma³ego problemu ³atwo zrobiæ tu du¿y. Bo te auta w³a¶nie maj± 25 lat i dziaæ siê potrafi du¿o. Szczególnie gdy przebieg ro¶nie, a co¶ po drodze przeoczymy. Ja przeoczy³em. I dlatego chcia³bym aby powsta³ ma³y poradnik jak doj¶æ do tego WTF, gdy co¶ ewidentnie jest nie tak z temperatur±. Bo to jeden z tych wypadków, gdy lepiej wiedzieæ na co siê przyszykowaæ ;)

  7. #17
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Sk±d
    Bogatynia
    Zgadzam siê bez bicia. Poradnik jak najbardziej jest rzecz± po¿yteczn±. Zapowietrzaj±cy siê uk³ad ch³odzenia silnika wynika z nieszczelno¶ci.Wiêc :
    1. Ogl±damy wê¿e (przewody gumowe). Przecieki mog± siê pojawiæ w miejscach monta¿u opasek zaciskowych.
    2. Kolejny wyciek mo¿e pokazaæ siê na (w sumie pod) pompie wody. Uszczelki nie s± wieczne,przepuszczaj± p³yn a wyciek jest nie widoczny.
    3. Uszkodzona nagrzewnica. objawem wycieku bêdzie parowanie szyby, wilgoæ pod stopami. Naprawa nie jest lekka.
    4. Moje ulubione uszkodzenie uszczelki pod g³owic±. Objawy s± ju¿ opisane powy¿ej wiêc nie ma co powielaæ tekstu.
    Je¶li uk³ad jest szczelny a pompa sprawna to odpowietrzanie trwa parê minut. Nie ma co siê baæ uszkodzenia uszczelki pod g³owic± (gdy ju¿ takowa nast±pi) poniewa¿ wymiana jej jest prosta i nie droga. Omijajcie warsztaty które zaczynaj± rozmowê od tysi±ca za robotê.Pozdrawiam.

  8. #18
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar AMC
    Do³±czy³
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Sk±d
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez HOKUSPOKUS Zobacz posta
    Zgadzam siê bez bicia. Poradnik jak najbardziej jest rzecz± po¿yteczn±. Zapowietrzaj±cy siê uk³ad ch³odzenia silnika wynika z nieszczelno¶ci.Wiêc :
    1. Ogl±damy wê¿e (przewody gumowe). Przecieki mog± siê pojawiæ w miejscach monta¿u opasek zaciskowych.
    2. Kolejny wyciek mo¿e pokazaæ siê na (w sumie pod) pompie wody. Uszczelki nie s± wieczne,przepuszczaj± p³yn a wyciek jest nie widoczny.
    3. Uszkodzona nagrzewnica. objawem wycieku bêdzie parowanie szyby, wilgoæ pod stopami. Naprawa nie jest lekka.
    4. Moje ulubione uszkodzenie uszczelki pod g³owic±. Objawy s± ju¿ opisane powy¿ej wiêc nie ma co powielaæ tekstu.
    Je¶li uk³ad jest szczelny a pompa sprawna to odpowietrzanie trwa parê minut. Nie ma co siê baæ uszkodzenia uszczelki pod g³owic± (gdy ju¿ takowa nast±pi) poniewa¿ wymiana jej jest prosta i nie droga. Omijajcie warsztaty które zaczynaj± rozmowê od tysi±ca za robotê.Pozdrawiam.
    Mo¿naby siê jeszcze pokusiæ o rozwiniêcie:
    ad 1: zdj±æ doln± os³onê silnika, ustawiæ auto na uprzednio wizualnie sprawdzonym suchym asfaltowym miejscu, uruchomiæ nagrzany silnik na 2...3 minuty.
    Zako³ysaæ silnie autem w poprzek, aby ewent. zdradziecka pozosta³a gdzie¶ kropelka spad³a. Co dalej to wiadomo.
    ad 3: i zapach glikolu po w³±czeniu ogrzewania.
    ad 4: przy niezupe³nie ostudzonym silniku (lepiej, ni¿ niedogrzanym - studzenie niedogrzanego silnika jest niezdrowe) ostro¿nie na chwilê uchylamy nieco
    korek wlewu ch³odziwa, aby wyrównaæ ci¶nienie w uk³adzie ch³odzenia z atmosferycznym. Czekamy na zupe³ne ostygniêcie silnika i ciszê w otoczeniu.
    Odkrêcamy powoli korek z uchem w pobli¿u. Powinno wyraznie zasyczeæ powietrze, wsysane do uk³adu - p³yn zmniejszy³ sw± objêto¶æ stygn±c i powsta³o
    tam podci¶nienie. O ile uk³ad jest szczelny. Je¿eli inspekcja uk³adu nie ujawni³a nieszczelno¶ci, to pozostaje uszczelka g³owicy lub nagrzewnica,
    bo ta zo³za potrafi dobrze maskowaæ niewielkie wycieki, zw³aszcza latem. Szyba wtedy mo¿e nie zaparowaæ, a dywaniki suche, bo ucieka gdzie¶ sprytnie pod
    wy¶ció³kê.
    Przy braku separacji spaliny / ch³odziwo, podczas pracy silnika do uk³adu ch³odzenia mog± przenikaæ tak¿e i nadspodziewanie ma³e ilo¶ci spalin. P³yn w
    zbiorniczku nie ujawnia b±belków, ale ciemnieje i mêtnieje. Zreszt± trudno te b±belki zobaczyæ. Uk³ad co i raz siê "zapowietrza". Po zatrzymaniu silnika
    ch³odziwko ochoczo umyka... Prawdopodobnie taki w³a¶nie, nieczêsty przypadek dotkn±³ Volv'a. Mo¿na to czasem ujawniæ balonikiem (smak obojêtny)
    za³o¿onym sprytnie na korek wlewu, tak, aby to co "popu¶ci" zaworek nadmiarowy w nim siê zebra³o. Zak³adaæ trzeba na gor±cy, gotowy do jazdy próbnej.
    Jak napêcznieje, to... jeszcze nie tak zle, ale jak go rozerwie, to niedobrze... uszczelka niechybnie.
    A uk³ady ch³odzenia w Naszych 7er s± zawodne g³ównie z racji podesz³ego wieku. Du¿o w nich elementów z materia³ów naturalnie starzej±cych siê: gumy
    i tworzyw sztucznych pracuj±cych do tego w ciê¿kich dla nich warunkach. A skutki niezapewnienia silnikowi dobrego ch³odzenia we wszystkich jego
    zakamarkach - zw³aszcza g³owicy - wszyscy wiemy, jakie bywaj±. Odnoszê wra¿enie, ¿e w praktyce trudno temu sprostaæ.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Cz³owiek nie tylko WIE, ale tak¿e WIE, ¯E WIE. Inne gatunki tego nie wiedz±.

    Byæ, Mieæ, Wiedzieæ.

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DjAxel
    Do³±czy³
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Sk±d
    Chorzów
    Blog
    2
    E65 730d Ja z problemem znikaj±cego p³ynu ch³odniczego i kopceniem na bia³o (lokomotywa) w deszczowy ch³odny poranek przy pierwszym odpaleniu auta przez jakie¶ 4 min walczê ju¿ pó³ roku w raz z mechanikami. Kilka krotny przegl±d instalacji ch³odzenia
    w tym wymiana ch³odnicy, wentylator klimatyzacji, wentylator wiskoza ch³odnicy, termostaty, wyeliminowanie ch³odnicy egr, wê¿e gumowe , korek zbiornika wyrównawczego, wszystko nowe i ori. Test spalin pozytywny za ka¿dym razem, kompresja silnika ok, ¿adnych b³êdów, auto chodzi normalnie, p³yn czysty olej te¿. A KU..... P£YN ZNIKA !!!!!! 1L NA 1000 KM. Jeszcze do tego objaw twardych gumowych wê¿y. P³ynu nie czuæ ani w ¶rodku ani na zewn±trz ani z wydechu.
    Ostatnio edytowane przez DjAxel ; 29-09-2017 o 14:36

  10. #20
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Sk±d
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    DjAxel - przy tak ma³ym zu¿yciu, mo¿e byæ trudne do zlokalizowania. By wykluczyæ pêkniêcie g³owicy i uszczelkê - zajrzyj kamer± endoskopow± do cylindrów - cylinder który pali p³yn, bêdzie mia³ czy¶ciutki t³ok, ¿adnego nagaru. P³yn ch³odniczy jest ¶wietnym d³ugodystansowym czy¶ciwem do nagarów na t³okach. je¶li T³oki nie ró¿ni± siê miêdzy sob± za wiele, to silnik nie pali p³ynu, za to mo¿e siê gdzie¶ s±czyæ, szukaj bia³ych / bia³orózowych / bladoniebieskiego osadu krystalicznego, trochê podobnego do wilgotnej soli kuchennej.

Podobne w±tki

  1. p³yn ch³odniczy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 20:23
  2. [silnik] p³yn ch³odniczy
    Przez fajfer_131 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 22:13
  3. [silnik] Gotuj±cy siê p³yn ch³odniczy.
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 20:54
  4. [silnik] E66 745i pobiera p³yn ch³odniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 02:10
  5. Zamarz³ p³yn ch³odniczy!
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •