Moja opinia jest ze średniej 2 aut.

1.
Mondeo 1.8 mk1 z 1995 roku.
usterka -> nierówna praca silnika - uszkodzony silniczek krokowy

Autem dało się jeździć, ale na luzie obroty falowały, oddałem go do warsztatu, żeby zobaczyli dokładnie co jest do zrobienia, wycenili to i zadzwonili do mnie z informacją. Wycena wymiany silniczka + sam silniczek była na 500 zł., bo nie występuje zamiennik. Auto odebrałem... ale jechać się nim już nie dało - zaraz po odpaleniu gasło. Na szczęście do domu miałem niedaleko i jakoś sobie poradziłem. Silniczek kupiłem za 120 zł. - jednak są zamienniki, a za wymianę zapłaciłem 30 zł - całość wyszła 150 zł. Różnica 350 zł. to dużo.

2.
Kilka dni temu pojechałem wymienić opony i napełnić klimę w e38 730 - ceny za usługę są u nich na ścianie.
Niestety u mnie wyglądało to tak:

Chciałem zrobić przegląd klimatyzacji i wymienić opony (5 sztuk 16" alufelgi)
Opony zostały przełożone za 110 zł - i tu jest OK
Co do klimatyzacji - początkowy koszt zakładał odgrzybienie i napełnienie, bez wymiany filtra kabinowego - cena 189 zł.

Po 2,5 godziny zadzwoniłem do warsztatu dowiedzieć się co tak długo i czy wszystko ok (zakładany czas był około 1,5 godziny)
Okazało się, że klimatyzacja jest nieszczelna - puszcza zawór do napełniania (troszkę dziwne, że przez 2 lata było OK, ale wszystko się zużywa więc może...) i tu zaczynają się schody.
Pan miał za chwilę oddzwonić z informacją ile kosztuje usunięcie usterki. Zadzwoniłem po 40 minutach, bo na telefon doczekać się nie można... ponoć zawór jest nietypowy i koszt z wymianą to 220 zł. a czas realizacji to około 2 dni.
Odebrałem auto następnego dnia, bo postawiłem je na godzinę 17, a o 20 zamykają - informacje otrzymałem tuż przed zamknięciem.
Następnego dnia zobaczyłem dokładnie o jaki zawór chodzi.
Jeśli chodzi o klimę to zapłaciłem:
- odgrzybienie 60 zł
- sprawdzenie szczelności 60 zł.
jeśli chciałbym tylko napełnić klimę to koszt wyniósłby 120 zł

Sumując te kwoty nie wychodzi mi 189 które jest oferowane w warsztacie tylko 240 zł, a to już 50 zł. różnicy...
Co do "nietypowego" zaworu... w ASO kosztuje on 40 zł (64509177577) i jest dostępny na następny dzień. Oferowane 220 zł i 2 dni czekania to jakieś nieporozumienie, bo wymiana jest banalnie prosta !!!

Zawór wymieniłem przed domem i pozostała kwestia napełnienia układu. Z racji tego, że temperatura w cieniu wynosiła ponad 30*C i zbliżał się weekend szukałem jakiegoś warsztatu. Niestety tylko oni mieli termin. Auto miałem cały czas na oku, klimę napełnili, ale już chcieli ode mnie 130 zł. ostatecznie zapłaciłem 120 (tak to jest, jak człowiek chce coś szybko)

Ogólnie moja ocena - więcej tam nie pojadę!