Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Servotronic - elektrozaworek na przekładni

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post Servotronic - elektrozaworek na przekładni

    Witam serdecznie, mam do Was pytanie, czy orientuje się ktoś czy w E38 po podaniu zasilania na Elektrozawór na przekładni kierowniczej zaworek się otwiera czy zamyka? Wspomaganie powinno być silniejsze gdy zawór jest otwarty czy zamknięty? Standardowo i u mnie jest problem z ciężko działąjącą kierownicą. Po demontażu zaworka okazało się że nie pracuje wogóle i jest zatarty.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    no bardzo ciekawi mnie ten problem gdyz mam tez problem z ciężko działajacą kierownicą. Kiedys bylo tak że rano chodziła lekko a potem coraz ciężej. Teraz ciężko już cały czas. Ale ostatnio jechałem gdzies po jakiś płytach drogowych i nagle wspoma zaczęła działać lekko. Po chwili już czar prysł i zastanawiam się co może być przyczyną. Czy do tego zaworka ciężko jest się dostać w V8????

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Do samego zaworka dostęp jest niezły, trzeba odkręcić osłonę termiczną nad przekładnią, przynajmniej tak jest w m73. W silnikach v8 powinno być jeszcze więcej miejsca. Problemem są śrubki na samym zaworku, dwie są na imbus 2,5mm (one trzymają cały zaworek do przekładni) oraz dwie na torx t20 ( trzymają dekielek od zaworka) problem z tymi śrubkami jest taki że jeżeli nikt tam wcześniej nie grzebał to maja one zabezpieczenie w postaci wypustu w środku frezu pod kształtkę klucza. U mnie były zwykłe bez zabezpieczeń, wyglądały na oryginalne, niestety był problem z odkręceniem i na dwóch z nich obrobił się klucz. Po paru kombinacjach jednak puściły. Sam zaworek był u mnie zatarty i w zaden sposób nie udało się go odblokować. Wyciągnołem całkowicie iglicę tak aby przepływ był maksymalny i założyłem do przekładni, efekt taki że kierownica kręci tak samo jak przed operacją. Stąd też moje pytanie czy otwarcie zaworku powinno zwiększyć wspomaganie czy zmniejszyć.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    A czy orientuje się ktoś z Was gdzie jest to sławne siteczko które sie zatyka? po demontażu zaworka niestety nie mogę go zlokalizować :(

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    pabloo24 może zdradzisz jak odkręciłes te śrubki. Moje tak siedzą że ani myślą ruszyć a z miejscem w V8 to pewno bardzo podobnie jak w v12......

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    pabloo24 może zdradzisz jak odkręciłes te śrubki. Moje tak siedzą że ani myślą ruszyć a z miejscem w V8 to pewno bardzo podobnie jak w v12......
    Śrubki które trzymają zaworek do przekładnimają "łeb" na imbus 2,5mm, gdy sie obrobi to wbijamy w to miejsce torx t15 lub t20 ( niepamiętam juz dokładnie) i powoli z czuciem odkręcamy ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    dzieki pabloo24 jakos poradziłem u siebie też z odkreceniem. U mnie zaworek byl idealny jednak jak podaje na niego 9V z baterii nie ma zadnej reakcji z jego strony. Błędów w kompie brak. Ręce mi opadaja z ta wspomą

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Regeneracja przekładni?? wrocław
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 01:08
  2. [zawieszenie] Kasowanie luzów na przekładni
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 18:41
  3. Drążek kierowniczy przekładni krzyzak
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 20:55
  4. [mechanika] Regeneracja przekładni
    Przez itomek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •