Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 44

W±tek: Wymiana automatu 5HP24 na manual

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a

    Post Wymiana automatu 5HP24 na manual

    Cze¶æ,
    w zwi±zku z awari± mojej skrzyni automatycznej zacz±³em rozwa¿aæ jej wymianê na skrzyniê manualn±.

    Na razie s± to lu¼ne rozwa¿ania, a temat zak³adam bo z wyja¶nieniem niektórych rzeczy przyda³a by siê pomoc.
    Pó¼niej, je¶li wymiana faktycznie dojdzie do skutku to temat przerodzi siê w relacjê z wymiany.

    Z tego co zd±¿y³em siê dowiedzieæ to mam dwie opcje:
    - skrzynia 5 biegowa S5D 320Z
    - skrzynia 6 biegowa S6S 420G

    Ka¿da ze skrzyñ wystêpowa³a w co najmniej w kilku odmianach w zale¿no¶ci od samochodu w którym by³a zamontowana.
    Te odmiany s± oznaczone literami na koñcu np.: TBAD, TBAF etc.
    Chcia³bym zapytaæ czy odmiany ró¿ni± siê obudowami czy tylko wnêtrzem (prze³o¿enia) - wiadomo, ¿e skrzynia 5-biegowa od 6-biegowej obudow± siê ró¿ni, ale chcia³bym wiedzieæ czy w obrêbie skrzyñ 5 i 6-biegowych s± ró¿nice w obudowach.

    Widzê, te¿ ¿e jest co najmniej kilka d³ugo¶ci wa³ów napêdowych. Wiem, ¿e naj³atwiej by³o by znale¼æ komplet (skrzynia + wa³) z E38, ale zastanawiam siê nad mo¿liwo¶ci± za³o¿enia skrzyni z M5 na przyk³ad i zastanawiam siê jaki wa³ wówczas trzeba by zastosowaæ.

    To na razie na tyle, na pewno pojawi siê wiêcej pytañ.

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Krysiaman
    Do³±czy³
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Sk±d
    Toruñ
    uuuu a wiesz ¿e to nie jest takie chop siup, to ju¿ nie E32 ¿e wystarczy sam sprzêt prze³o¿yæ :) A pomy¶la³e¶ ¿e musisz przekodowaæ sterownik silnika, licznik, ASC/DSC, Tempomat i EWS?
    Z wa³em bêdziesz mia³ kombinacji i nie wiem czy nie lepiej bêdzie jak sobie pomierzysz jak± musisz mieæ d³ugo¶æ i daæ do skrócenia jaki¶ d³u¿szy :) Sprawd¼ czy dyfer ma takie samo prze³o¿enie Automat/manual.

    Staram siê Cie zniechêciæ bo podejrzewam ¿e bêdziesz tego ¿a³owa³ i sam osobi¶cie nie chcia³ bym kupiæ takiego samochodu w manualu który kiedy¶ by³ automatem :D

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a
    Wiem, ¿e elektronika wymaga przekodowania. Z wa³em te¿ my¶lê, ¿e chyba najlepiej bêdzie po prostu po zamontowaniu zespo³u daæ do skrócenia jaki¶ d³u¿szy wa³, no chyba, ¿e uda siê co¶ dobraæ.
    Dyfer ju¿ sprawdza³em, ma takie same prze³o¿enia.
    A o zakup siê nie martw bo auta nie zamierzam sprzedawaæ tylko robiê go dla siebie.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar chytrusek
    Do³±czy³
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Sk±d
    Krasnystaw
    Popieram. Taniej i pro¶ciej bêdzie znale¼æ u¿ywan± skrzyniê automatyczn± w dobrym stanie. My¶lê, ¿e w granicach 1000-2000 pln jest to mo¿liwe.
    Nie wiem, czy wiesz, ¿e za 6-cio biegowy manual do e38 krzycz± od 6 tys. wzwy¿. Nowa w ASO podobno trzykrotnie wiêcej.

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a
    Mimo wszystko nadal idê w stronê wymiany skrzyni na manual.
    Jestem na etapie kompletowania elementów. Przysz³a ju¿ do mnie skrzynia 5 biegowa, w drodze jest ko³o dwumasowe i peda³y.
    Przy okazji wyci±gania silnika ze skrzyni± z samochodu postanowi³em wymieniæ te¿ kolektory wydechowe na zintegrowane z katalizatorami (z N62).
    Zrobiê ma³± fotorelacjê z prac, mo¿e kiedy¶ komu¶ siê przyda i wycenê ile co kosztowa³o.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a
    Wymiana siê uda³a, przy okazji uda³o siê te¿ zrobiæ sporo innych rzeczy, które o wiele ³atwiej siê robi na wymontowanym silniku.
    Tak z grubsza cenowo wysz³o to nastêpuj±co:
    - skrzynia 1500 z³ (u¿ywana 5 biegowa)
    - ko³o dwumasowe 500 z³ (u¿ywane)
    - sprzêg³o 800 z³ (nowe)
    - wysprzêglik 100 z³ (nowy)
    - przewody sprzêg³a 200 z³ (u¿ywane)
    - peda³y 160 z³ (u¿ywane)
    - elementy mechanizmu zmiany biegów 200 z³ (nowe)
    - podpora skrzyni 100 z³ (nowa)
    - wa³ napêdowy 200 z³ (u¿ywany)
    - podpora wa³u 60 z³ (nowa)
    - ³o¿ysko wa³ka sprzêg³owego 40 z³ (nowe)
    To tak z grubsza z tego co pamiêtam. Kosztorysu co do z³otówki chyba nie ma sensu robiæ. Jak widaæ ³±cznie za sam zestaw podstawowych czê¶ci wysz³o ~ 4000 z³.
    Do tego trzeba by doliczyæ robociznê, ja akurat zrobi³em to sam wiêc ten koszt mi odpad³.
    Przy okazji polecam wymieniæ tylny uszczelniacz wa³u bo u mnie by³ ju¿ tak twardy, ¿e warga uszczelniaj±ca nie da³a siê ugi±æ pod naciskiem tylko zwyczajnie pêk³a.
    Jakby kto¶ potrzebowa³ jeszcze w tej kwestii jakiej¶ informacji to proszê pisaæ.
    Pozdrawiam Kamil

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar maxtoto
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    347
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Sk±d
    Poltoriko
    No to odwali³e¶ kawa³ dobrej roboty :P, ciekawi mnie jak ci siê strzela i jak spala ten hybrid, pozdrawiam i ¿yczê wiele rado¶ci z jazdy.
    Broñ Masowego Wyprzedzania

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Sk±d
    Koszalin
    Blog
    2
    nosze siê z podobnym pomys³em w zwi±zku z awari± mojej skrzyni tyle ze u mnie siedzi 3.0d na razie rozwa¿am wszystkie za i przeciw :)

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(by³o) e65 730d (jest)
    Sk±d
    Koszalin
    Da rade ale ile problemow robienie docinanie walu z czym sie czesto wia¿e bicie i trzpanie samochodem szkoda zachodu lepiej dobra skrzynie kupic :)

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Sk±d
    Koszalin
    Blog
    2
    A kto¶ na forum dopu¶ci³ siê takiego zabiegu? B±d¼ mia³ okazjê widzieæ taka hybryde :)

Podobne w±tki

  1. zmiana z automatu na manual elektryka BMW E32 750 problem
    Przez kudlatye32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 23:55
  2. [skrzynia] Wymiana oleju w ZF 5HP24.
    Przez matraks w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 12:14
  3. [mechanika] Z automatu na manual
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 06:54
  4. Zamiana automatu na manual e39 530D 2001 .
    Przez Anatol w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 02:06
  5. automat wymiana 5hp24
    Przez Gregor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •