Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów BMW e38 750 v12

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Smile Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów BMW e38 750 v12

    Szanowni koledzy może ktoś z Was wymieniał uszczelki pod porywami zaworów? gdzie najlepiej je kupić ( może ktoś ma zbyteczne nowe? chętnie odkupię ) i czy należy wymienić przy okazji świece? ,oraz uszczelki kolektora ssącego i wydechowego?
    Własnie dzisiaj odkryłem wycieki oleju spod pokrywy zaworów który skapuje na kolektor wydechowy i śmierdzi a to z kolei dostaje się podczas cyrkulacji powietrza do środka auta pisałem już o tym i jestem zmuszony natychmiast to zrobić , jaki jest koszt robocizny tzn ile mechanik za to weźmie? jaka jest cena uszczelek i jakie najlepiej kupić ( firma ,zamienniki ) ?

    z góry dziękuje za rady w temacie pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja robiłem to, tyle że m70, roboty dużo, listwy wtryskowe do wyjęcia, kolektory do zdjęcia, za uszczelki płaciłem chyba 80zł za sztukę. Uszczelki pod kolektor są drogie, i jeśli nie są spękane itd, możesz uszczelnić stare silikonem temperaturowym.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja robiłem, ale w M70. Natomiast głównym powodem była nieszczelność uszczelek kolektorów dolotowych. Zrobiłem wszystko kompleksowo, czyli:
    - nowe uszczelki dolotu
    - nowa odma
    - nowe uszczelki pokryw zaworowych
    - o-ringi wtryskiwaczy (24 szt)

    Wszystkie części nowe z ASO. Niby można szukać zamienników i podobno są dobre, ale uznałem, że roboty jest z tym tak dużo, że wrzucę wszystko z ASO, przynajmniej mam spokój ducha że lepiej zrobić się nie dało :)

    Jak chcesz wymienić świece to możesz oczywiście. Ja miałem je wymienione wcześniej, więc już nie ruszałem. Uszczelek kolektorów wydechowych, jeśli są dobre to chyba nie ma sensu ruszać, zwłaszcza że mogą być problemy z odkręceniem zapieczonych śrub.
    Ostatnio edytowane przez qba ; 28-06-2014 o 23:15

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Aby dostać się do uszczelek po pokrywę zaworów musisz zdemontować kolektory ssące. I tu jest problem. Kolektory ssące przykręcone są poprzez uszczelkę metalowo-gumową, które kosztują ok 1800zł i dostępne są tylko w ASO BMW. Zamienników nie ma. Gdy to rozkręcisz, to może później zacząć zaciągać lewe powietrze. Żadnym silikonem tego nie uszczelnisz, wystarczy to może na miesiąc i znowu rozszczelni się. Ważne jest to, aby uszczelki nie były popękane i przy skręcaniu dociągać delikatnie żeby nie przeciągnąć ponieważ odkształcą się. Same uszczelki pod dekle to taniocha i prosta robota to nie ma o czym pisać. Do świec będziesz miał łatwiejszy dostęp więc jeśli chcesz to wymień.
    Czasu na tą operację potrzeba tak ze 3 godziny. Co do ceny usługi to trudno powiedzieć. Występuje ryzyko rozszczelnienia tych kołnierzy, więc może to kosztować 200zł a może 2000zł. Gdy się rozszczelni to silnik nierówno pracuje. To chyba tyle w temacie. Pozdrawiam.
    monster_pl

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Aby dostać się do uszczelek po pokrywę zaworów musisz zdemontować kolektory ssące. I tu jest problem. Kolektory ssące przykręcone są poprzez uszczelkę metalowo-gumową, które kosztują ok 1800zł i dostępne są tylko w ASO BMW. Zamienników nie ma. Gdy to rozkręcisz, to może później zacząć zaciągać lewe powietrze. Żadnym silikonem tego nie uszczelnisz, wystarczy to może na miesiąc i znowu rozszczelni się. Ważne jest to, aby uszczelki nie były popękane i przy skręcaniu dociągać delikatnie żeby nie przeciągnąć ponieważ odkształcą się. Same uszczelki pod dekle to taniocha i prosta robota to nie ma o czym pisać. Do świec będziesz miał łatwiejszy dostęp więc jeśli chcesz to wymień.
    Czasu na tą operację potrzeba tak ze 3 godziny. Co do ceny usługi to trudno powiedzieć. Występuje ryzyko rozszczelnienia tych kołnierzy, więc może to kosztować 200zł a może 2000zł. Gdy się rozszczelni to silnik nierówno pracuje. To chyba tyle w temacie. Pozdrawiam.

    Jeśli mają delikatne spękania, spokojnie uszczelnisz je dobrym silikonem temperaturowym!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dzwonek
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    162
    BMW
    F01 730d ex E86 Z4 coupe,F11 525d, E65 740i, E38 750il, E38 735i
    Skąd
    Vinkeveen
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Aby dostać się do uszczelek po pokrywę zaworów musisz zdemontować kolektory ssące. I tu jest problem. Kolektory ssące przykręcone są poprzez uszczelkę metalowo-gumową, które kosztują ok 1800zł i dostępne są tylko w ASO BMW. Zamienników nie ma. Gdy to rozkręcisz, to może później zacząć zaciągać lewe powietrze. Żadnym silikonem tego nie uszczelnisz, wystarczy to może na miesiąc i znowu rozszczelni się. Ważne jest to, aby uszczelki nie były popękane i przy skręcaniu dociągać delikatnie żeby nie przeciągnąć ponieważ odkształcą się. Same uszczelki pod dekle to taniocha i prosta robota to nie ma o czym pisać. Do świec będziesz miał łatwiejszy dostęp więc jeśli chcesz to wymień.
    Czasu na tą operację potrzeba tak ze 3 godziny. Co do ceny usługi to trudno powiedzieć. Występuje ryzyko rozszczelnienia tych kołnierzy, więc może to kosztować 200zł a może 2000zł. Gdy się rozszczelni to silnik nierówno pracuje. To chyba tyle w temacie. Pozdrawiam.
    3 godziny na demontaz i montaz kolektorow i wymiane uszczelek pod deklami? Robiles to kiedys ze tak mowisz? Ja robilem to 3 razy i ostatni raz zajal mi kolo 6,5 godziny, pierwszy raz duzo dluzej bo przeciesz nic nie chcesz zniszczyc a nie znasz kazdego auta na pamiec(jako mechanik).

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    No troche to zajmuje. Mogę podać TIP, że kolektory się fajnie pięknie zdejmuje z dwiema przedłużkami 15cm dla 3/8", ale musisz zacząć odkręcać kolektor pasażera najpierw.

    Na uszczelki dolotu też jest sposób, ale pisałem o tym, wystarczy poszukać.

    Potem bezwzględna czystość i żadnego silikonu i będzie ok. W silnikach widlastych niestety głowice są pod kątem i olej ciągle zacieka na uszczelki skrajne zewnętrzne. Jak nałożysz silikonu to zawsze olej znajdzie ujście.

    3 i pół godziny na aucie da się spokojnie, ale jak ktoś to już robił i ma dobre narzędzia.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-07-2014 o 15:17
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dzwonek
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    162
    BMW
    F01 730d ex E86 Z4 coupe,F11 525d, E65 740i, E38 750il, E38 735i
    Skąd
    Vinkeveen
    Powiem tak moze i sie da w 3 i pol godzinny, ale jak chcesz przy okazji dobrze wymyc kolektory, pokrywy i wszystko w okolicy to jednak zajmuje to troche wiecej czasu. A ze ja jak juz robie to robie pozadnie to zajmuje mi to teraz kolo 6 godzin czasem troche wiecej jak sa do wymiany np wezyki podcisnienia miedzy listwa a wtryskami, taka robota zajmuje jednak troche czasu. A jak to mowia pospiech jest wzkazany przy lapaniu pchel

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez dzwonek Zobacz posta
    3 godziny na demontaz i montaz kolektorow i wymiane uszczelek pod deklami? Robiles to kiedys ze tak mowisz? Ja robilem to 3 razy i ostatni raz zajal mi kolo 6,5 godziny, pierwszy raz duzo dluzej bo przeciesz nic nie chcesz zniszczyc a nie znasz kazdego auta na pamiec(jako mechanik).
    Robiłem to nie jeden raz i spokojnie 3 godziny wystarczają. Jeszcze czas na kawę jest. Jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu to można to robić dłużej:)
    Trzeba mieć do tej operacji odpowiednie narzędzia bo bez tego to i tydzień można grzebać.
    monster_pl

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Jeśli kolega ttrol byłby tak miły i napisał jaki to sposób na uszczelki dolotu byłbym bardzo wdzięczny...szukam i nie mogę znaleźć...a szykuję się do wymiany uszczelek pod deklami i może to być bardzo cenna informacja...z góry dziękuje

Podobne wątki

  1. 735i wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów i innych
    Przez MarcinByd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 00:06
  2. [silnik] wymiana uszczelek pokryw zaworów M60B30
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 09:51
  3. [silnik] Zmiana uszczelek pod pokrywami zaworów
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 13:41
  4. Wymiana uszczelek pod deklami zaworów w V8
    Przez Gwozdziu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 21:08
  5. wymiana uszczelek pod pokrywami rozrzadu
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 00:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •