Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Olej spod głowicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA

    Post Olej spod głowicy

    Witam.
    Dziś pierwszy raz wszedłem pod auto i zauważyłem kilka niepokojących rzeczy . Po stronie kolektora wydechowego spod głowicy na całej długości bloku silnika sączy się olej. Ciężko powiedzieć jak mocno. Na misce olejowej pojawiają się kropelki ale możliwe ze jest to też olej ze wspomagania. Przekładnia też jest oblana olejem. Kolejną rzeczą są jakieś dziwne odgłosy (słychać je jak się jest pod autem) na połączeniu silnik skrzynia biegów. Czy to może koło zamachowe się kończy??. Olej leje się również na wyjściu wału ze skrzyni ale to domyślam się że simering wystarczy wymienić. Podpowiedzcie proszę czym się najpierw zająć? Czy już muszę wymieniać uszczelkę pod głowicą? Dodam że nie zauważyłem oleju w płynie chłodniczym

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzycholina Zobacz posta
    Kolejną rzeczą są jakieś dziwne odgłosy (słychać je jak się jest pod autem) na połączeniu silnik skrzynia biegów.
    Jeżeli masz automat to pewnie konwerter brzęczy. Jak manual to przypuszczam, że słyszysz łożysko oporowe.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    A jak z tą uszczelką pod głowicą?? Już wymieniać czy jeszcze poczekać??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Najlepiej sprawdzić skąd dokładnie leci. Może leci spod pokrywy zaworów, albo z zaślepki z tyłu głowicy i cieknie po krawędzi między blokiem a głowicą. Na spokojnie się upewnić.

  5. #5
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    Najlepiej sprawdzić skąd dokładnie leci. Może leci spod pokrywy zaworów, albo z zaślepki z tyłu głowicy i cieknie po krawędzi między blokiem a głowicą. Na spokojnie się upewnić.
    Kolega może mieć rację, bo ja też u siebie miałem podobnie...znaczy uszczelka pod kolektorem wydechowym była zlana olejem i sądziłem, że to pewnie uszczelka pod głowicą...
    Ale po zrobieniu zaworów wymieniłem uszczelkę pokrywy na nową, wymyłem tą okolicę i doszedłem do wniosku, że leje się dalej, ale nie spod głowicy, tylko tak jakby olej przesiąka przez 2 szpilki, które są do przykręcania pokrywy zaworów, a przechodzą one na wylot ( nie wiem czy tak ma być, czy ktoś coś tu spierdzielił kiedyś)...bo nowa uszczelka mi tego nie uszczelniła...gdyż olej pcha tam dalej i sączy się właśnie do okolić uszczelki pod głowicą...

    Edit
    Foto jednej ze szpilek, która przechodzi na wylot z pokrywy zaworów i stąd mi pcha olej....czy tak ma być...?
    http://pokazywarka.pl/49lgvy/
    Ostatnio edytowane przez moloko5 ; 03-06-2014 o 08:48

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Zdjąłem dziś kolektory wydechowe (były niedokręcone jedna szpilka urwana, widać ze dmuchało na połączeniu). Pokrywa zaworów jak kupiłem auto była szczelna, sam też już regulowałem zawory i tamtędy ten olej na pewno nie leci. Wyciek ten musi być bardzo stary bo blok jest bardzo brudny. Wygląda to jakby leciało na całej długości silnika spod głowicy. Co o tym sądzicie? Wymiana uszczelki mnie czeka?? zamieszczam zdjęcie
    http://pokazywarka.pl/f8bgt1/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    http://img708.imageshack.us/img708/6513/img0736iw.jpg Na tym zdjęciu widać, że od strony wydechu są kanały olejowe, ale ciśnienia w nich nie ma, bo nimi olej spływa do misy. Umyj silnik w tym miejcu. Jakiś płyn do mycia silników, albo coś podobnego np. ropownicą. I obserwuj skąd zacznie się sączyć. U mnie leciało spod korka wlewu oleju i na pokrywie go nie zauważyłem odrazu, a niżej już był widoczny.

Podobne wątki

  1. [silnik] Dym spod maski!
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:31
  2. [silnik] Przeraźliwe wycie spod maski
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 22:13
  3. [E38] Pozdrowienia spod granicy
    Przez Janek7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:58
  4. Wyciek oleju spod dekli zaworowych
    Przez Sebciu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 20:20
  5. [pozostale] Dziwny świst spod auta
    Przez sebuc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •