Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Poka¿ wyniki od 31 do 39 z 39

W±tek: S³aby xenon? Nic nie widaæ podczas deszczu? REGENERACJA ODB£Y¦NIKÓW! Czytaj

  1. #31
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    W E38 nigdy odb³y¶ników nie demontowa³em, bo zawsze by³y w bardzo ³adnym stanie (przynajmniej te, które wtedy mia³em okazjê ogl±daæ). Natomiast robi³em to ostatnio w E60 i w tym przypadku konieczne by³o rozwiercenie fabrycznego nitowania od strony klapki, a przy pó¼niejszym monta¿u zanitowanie zwyk³ymi nitami i skrêcenie w dwóch miejscach ¶rubk± (bo nitownic± nie da³o siê ju¿ podej¶æ). Mo¿liwe, ¿e równie¿ w E38 bêdziesz musia³ tak zrobiæ.

    Je¶li chodzi o klosze, kiedy¶ kolega kupi³ jakie¶ najtañsze zamienniki no name z Allegro, by³y wykonane tragicznie, nierówno itd. Pó¼niej zmieni³ na Boscha i wygl±da³ jak orygina³, nie mo¿na by³o nic zarzuciæ. My¶lê, ¿e Magnetti Marelli te¿ bêdzie okay, bo widzê, ¿e te¿ wystêpuj±. Nic poza tymi firmami w zamiennikach nie warto kupowaæ.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 17-10-2017 o 09:32

  2. #32
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Tuczi ,jeste¶ pewien,ze Grabol napyla odblysniki srebrn± pow³ok±?To,¿e regeneruje klosz i szkie³ka pod nim to wiem,ale z tym napylaniem pewny nie jestem,a g³ównie o to mi chodzi.Reszta bêdzie nowa.
    Sam tego chyba nie robi, ale zleca to na zewn±trz. Jego regeneracja jest kompleksowa, ³±cznie z napylaniem nowego odb³y¶nika.

  3. #33
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Jak w Otwocku to pewnie u Grabola. Krzysiek siê tym zajmuje i z tego co widzia³em u niego na FB, to rzeczywi¶cie renowacja robi wra¿enie, a ró¿nica jest zauwa¿alna. Przy okazji rozwa¿ bi-ksenon, bo on tym te¿ siê zajmuje. Jakby¶ chcia³ namiary to pisz na PW albo dzwoñ ;)
    regeneracja lamp.waw.pl

    Wys³ane z P9 lite
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  4. #34
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur Zobacz posta
    regeneracja lamp.waw.pl
    No to jednak nie to samo.

    Grabola FB:
    https://www.facebook.com/AutoDream.waw/

  5. #35
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2016
    Posty
    62
    BMW
    e38 740iA i e39 540 touring manual
    Sk±d
    3city

    Post

    Warto te¿ te "plastikowe szkie³ka" rozpraszaj±ce zregenerowaæ- zestaw do regeneracji plastikowych szyb reflektorów sprawdza siê dobrze, z ¿ó³tych zrobi³y sie leciutko ¿ó³tawe, po ok godzinie pracy nad jednym.
    Do swojej e38 z '95 roku kupi³em kompletne reflektory ksenonowe (dokupi³em potem palniki GE 95z³/szt), kosztowa³y co¶ oko³o 300z³ za dwa. Przed za³o¿eniem rozebra³em i wyczy¶ci³em. To by³a jedna z lepszych inwestycji w ten samochód- du¿o lepiej o¶wietlaj± droge ni¿ poprzednie soczewki z halogenami (albo z hid'ami, bo takie by³y za³o¿one jak kupi³em). Ale s± minimalnie gorsze ni¿ ksenony w e39, ale tam mam palniki Philipsa- mo¿e dlatego?
    Przy okazji zapytam (choæ chyba ju¿ pyta³em): Czy te plastikowe rozpraszacze z e38, które mimo czyszczenia s± delikatnie ¿ó³tawe, da³oby siê zastapiæ szklanymi z e39?
    Niestety nie mia³em jednocze¶nie rozebranych z e38 i z e39. Mo¿e kto¶ z Was ma na stole i mo¿e porównaæ?


    Jeszcze jedno- w temacie mowa jest o s³abej widoczno¶ci podczas deszczu. Gdzie¶ czyta³em, ze to zale¿y od barwy ksenonu- im wy¿sza temperatura/ bardziej niebieskie, tym bêdzie gorzej. Dlatego do siebie kupi³em 5400K i nie mam powodu do narzekania.
    Ostatnio edytowane przez jarcion ; 17-10-2017 o 21:35

  6. #36
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Sk±d
    Poznañ
    Mo¿e siê komu¶ przyda ju¿ nie trzeba polerowaæ kloszy w e65 https://allegro.pl/oferta/klosze-ref...e68-7542940406

  7. #37
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    550z³ za jedn± stronê, czyli ponad 1100z³ z przesy³k±, to chyba lepiej regenerowaæ.
    Opis z t³umacza, grom go wie czy to szk³o czy poliwêglan. Po zdjêciach to na 99% plastik. Je¶li kto¶ kto to sprzedaje nie pokusi siê o opis po polsku, a nie po "polskiemu" to mo¿e na to spojrzeæ z przymru¿eniem oka.

  8. #38
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Sk±d
    Poznañ
    Te do E65 to s± zwyk³e klosze z ry¿u psiukniête klarem.
    Lepiej swoje spolerowaæ i polakierowaæ.

  9. #39
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Mariusz777
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    11
    BMW
    e38 730d
    Sk±d
    Bia³ystok
    Witam. Ja wysy³a³em do tej firmy 2 odb³y¶niki(moje by³y niemal czarne)http://www.reflektory.autogamma.pl/i...ja-odblysnikow zap³aci³em 220 z³ z wysy³k± Panowie zrobili robote jak z³oto po za³o¿eniu nowych moje ¶wiat³a zaczê³y ¶wieciæ na nowo :)

Podobne w±tki

  1. Nowe elektrozawory nic nie pomogly, co moze byc przyczyna??
    Przez motocross125 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:42
  2. [audio/video] nie ma obrazu nic nie wy¶wietla radio tv proszê o pomoc
    Przez Mariuszbmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 19:42
  3. Stuki w zawieszeniu, szarpaki nic nie wykryly.
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 16:45
  4. Xenon ga¶nie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •