Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Problem z odkreceniem kol

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jak już wyczepiesz wszystkie możliwośći, kup wykrętaki z BETY, wiercisz, wkręcasz i nie ma takie siły, żeby nie odeszło. A nawet jak pęknie to znowu wiercisz, wkręcasz i jedziesz.

    To jest jeszcze nic, kiedyś kumplowi w audi nie chciała felga zejść zupełnie odkręcona. Normalnie jeździł po parkingu bez śrub. Niestety skończyło się rozcięciem felgi.
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja bym po prostu rozwiercił łeb śruby, a po zdjęciu felgi jej resztka się zapewne palcami odkręci. Tłuc motkiem, to ryzyko, że felga pęknie, bo i tak jest naprężenie spowodowane za mocno przykręconą śrubą.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Po dlugich bojach szpilka wykrecona. Operacja okazala sie znacze bardziej skomplikowana niz sie wydaje.
    Po pierwsze szpilka kodowana sklada sie z dwoch czesci,
    Sruby z gniazdem wielowpustowym i wkladki z gniazdem kodowanym. Material gniazda nie daje sie spawac. Sama szpilka dosyc dobrze sie wierci wierlem kobaltowym.
    Proba wykrecenia po przewierceniu i zamrozeniu do -20stC nic nie dala. Wkladka kodowana w nasadce do klucza jest bardzo miekka dlatego krzywi sie i peka. Praktycznie daje sie skrobac srubokretem. Na pierwszy rzut oka wyglada na kuta ale to zludzenie. To jest zwykla niezahartowana wypraska z miekkiej stali. Pewnie China.
    Nie da sie rozwiercic lba sruby tak zeby nie uyszkodzic gniazda w feldze. Sama sroba jest w srodku za miekka na wykretaki. Calosc slizga sie jak w aluminium.
    Rozwiazaniem byla wycieczka do sasiedniego miasta do zakladu wulkanuzacji ktory dysponuje zestawem konkretnych narzedzi.
    Najpierw wyciagneli dzwignia pierwsze gniazdo potem czyms na ksztalt trzpienia z rozparciem wykrecili szpilke. Narzedzie wgryzlo sie w dwoch punktach 2x2mm w scianke szpilki.
    Sam bym tego w zyciu nie odkrecil.
    Konkluzja jest taka - nie kupowac zestawu zabezpieczajacego od bmw. Zlodziej nie ukradnie kol, ale sami tez ich nie odkrecicie.

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A jak sprawa z felgą? Udało się uratować ją przed uszkodzeniami?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Cala, bez rys. Narzedzia dzialaja od frontu i od srodka.

  6. #16
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Podstawa przy zakładaniu kół to dobrze oczyścić śruby lub szpilki, piastę, felgę od strony piasty.
    Smarować delikatnie piasty i śruby oraz najważniejsze to dokręcać śruby kluczem dynamometrycznym, a nie dokręcać "na oko"
    Miałem kilka zestawów zabezpieczających - kilka z BMW- i nigdy nie miałem takich problemów ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Czyszczenie srub i piast to standard. Dokrecac kluczem dynamometrycznym powinienem. Nawet lezy w firmie na polce. No coz - nie chcialo sie kombinowac:) Natomiast co do smarowania, kategorycznie przestrzegam. Nie wolno tego robic. Szpilka pracuje w specyficznych warunkach. Jest poddana bardzo duzym wahaniom temperatury i wibracjom. Smar powoduje utrate samohamownosci i moze dojsc do nieszczescia. Raz sam mialem "przyjemnosc" siedziec w samochodzie ktory wyprzedzilo wlasne kolo.

  8. #18
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja mam inne zdanie i mój wulkanizator też ;)
    Może dlatego nigdy nie miałem problemu z odkręceniem ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Ktoś już pisał wcześniej a ja przypomnę......nie bój użyć się młotka....trzeba parę razy mocno trzepnąć w śrubę, najmocniej jak to tylko możliwe z uwagi na jej konstrukcję. Miałem kiedyś taki sam problem że nie dawało się jednej śruby odkręcić i pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu żeby odkręcili no i tak tłukli w tą śrubę że myślałem że piasta albo felga pęknie ale w końcu śruba się odkręciła (spawać też nie chciałem). Spróbuj tak może to coś pomoże.....
    Tak na przyszłość, też polecam tą metodę. Miałem problem w e36 - założone były śruby zabezpieczające ori bmw, dostałem oczywiście nasadkę do ich odkręcania ale była tak wyrobiona (pewnie miała tyle lat co samochód, czyli 23...) że nie szło jednej śruby odkręcić bo nasadką się obracała. Po potraktowaniu śruby w stylu "nic na siłę, wszystko młotkiem" odkręciła się bez problemu, a cała operacja zajęła może 10 min...

Podobne wątki

  1. Wplyw 18calowych kol na plynnosc zmiany biegow
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 16:40
  2. [zawieszenie] Drganie auta po wymianie kol z 16 na 18 cali.
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 23:17
  3. [20] Wymiana kol na wieksze
    Przez jarimir w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •