Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Problem z odkreceniem kol

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post Problem z odkreceniem kol

    Samochod stal w garazu od miesiaca. W koncu trzeba zmienic kolka na letnie. Zabralem sie za odkrecanie.
    Zalozylem nasadke zabezpieczajaca na szpilke z kodem i pociagnalem reka za klucz, a ta jedza sie rozpadla.
    Jak kupowalem zestaw zabezpieczajacy juz mi cos nie gralo. Te naciecia i kwiatek na nasadce wygladaja strasznie ubogo. Pomyslalem sobie, ze widac bmw wie co robi. Okazalo sie ze jednak nie wie.

    Glupia sprawa. Do serwisu 130km i tez jakos srednio sa zorientowani. Poza tym nowa nasadka pewnie zrobi to samo co poprzednia.

    Panowie. Jakie jest sensowne i bezpieczne rozwiazanie. Spawania nie bierzemy pod uwage z powodu felgi i piasty.
    Jak twarde sa te szpilki? Reczna wiertarka i wiertlo Hss da rade, czy od razu jechac kobaltowym? Jakiej firmy wykretak nie peknie przy pierwszym podejsciu?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja rozwiercałem kiedyś urwane śruby kół. Są utwardzane chyba tylko powierzchniowo, bo udało mi się zwykłym wiertłem do metalu i wkrętarką aku.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. spróbowałbym jednak nowej nasadki, może poprzednia miała jakąś wadę. Poza tym spróbuj najpierw koło dokręcić, tak by naruszyć połączenie, a dopiero potem odkręcać. Warto oczywiście też wcześniej skorzystać z WD-40.

    Po 2. jeśli pierwszy sposób się nie powiedzie to spróbuj poszukać nasadek do wykręcania urwanych śrub. O ile oczywiście forma felgi i otworu pozwoli na podejście taką nasadką.

    Po 3. jeśli wcześniejsze próby zawiodą pozostanie chyba tylko spawanie, tylko zrób wokół śruby jakiś kołnierz ze skóry tak by felgi nie uszkodzić.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Ojciec kiedys w Mondeo nie mial przejsciowki do zabezpieczajacej (tak auto kupil), pojechal do wulkanizacji i gosc w kilka minut usunal te sruby.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Ale pewnie na stalowych felgach ;) nowa nasadka + WD-40 + porządny młotek i walnąć parę razy w śrubę, jeśli to nie pomoże to sięgnąć po bardziej drastyczne środki. Co do wierteł, to kobalt, i to markowe. Po co się mordować i jeździć 10x po sklepach - lepiej od razu zabrać się za robotę porządnym sprzętem i oszczędzić sobie nerwów i grosza (co do narzędzi droższe bardzo często wychodzą suma sumarum taniej ;) - Wiem coś o tym, bo jestem budowlańcem. Prosty przykład - otwory w bardzo twardym gresie - na jednej dziurce zjarałem chyba 5 wierteł po ok. 20 zł + pęknięta bardzo droga płytka + później paliwo do sklepu po porządne wiertło + czas i nerwy. Jednym wiertłem za 80 zł wywierciłem wszystkie otwory jak w maśle w 3 minuty ;)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Ja sobie odpuszczam wszelkiego typu zabezpieczenia felg. Teraz jeszcze jakoś to ogarniesz ale w przypadku złapania gumy nocą w lesie gdzieś w deszczu to tylko laweta ratuje.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    BsijZabsij, OEM alu 16" ;-)

    Ja też nie jestem zwolennikiem tych śrub. Jak mają zdjąć pod blokiem koła to i tak je zdejmą.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Sytuacja wyglada tak. Bawaria Janki ma dostarczyc nasadke w ciagu tygodnia. Potrzebny byl numer z opakowania szpilek. Nawiasem usluga usuniecia szpilek 760zl netto.
    Patent z WD40 powinien pomoc. Jedna rzecz zle wczesniej zrobilem. Samochod stal na sloncu i felga na pewno sie rozgrzala. Duze prawdopodobienstwo za alu rozszerzylo sie bardziej niz szpilka. Z drugiej strony nie mam w reku imadla, bez przesady.

    Nasadka pasuje. Cena 114zl z przesylka. Trzy szpilki (wczesniej nie ruszane) poszly bez problemu. Czwarta ta na ktorej ukrecilem pierwsza nasadke ani drgnie. Pomocze ja jeszcze ze dwa dni w wd40 i znowu sprobuje.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-08-2014 o 00:31

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Ktoś już pisał wcześniej a ja przypomnę......nie bój użyć się młotka....trzeba parę razy mocno trzepnąć w śrubę, najmocniej jak to tylko możliwe z uwagi na jej konstrukcję. Miałem kiedyś taki sam problem że nie dawało się jednej śruby odkręcić i pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu żeby odkręcili no i tak tłukli w tą śrubę że myślałem że piasta albo felga pęknie ale w końcu śruba się odkręciła (spawać też nie chciałem). Spróbuj tak może to coś pomoże.....
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Próbowałeś najpierw dokręcić?

Podobne wątki

  1. Wplyw 18calowych kol na plynnosc zmiany biegow
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 15:40
  2. [zawieszenie] Drganie auta po wymianie kol z 16 na 18 cali.
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 22:17
  3. [20] Wymiana kol na wieksze
    Przez jarimir w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •