Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Monitor cisnienia opon - FTM - flat tire monitor

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa

    Post Monitor cisnienia opon - FTM - flat tire monitor

    Czy polifty 2007r maja czujniki ciśnienia w kołach czy wyliczają utratę ciśnienia na podstawie różnic obrotowych?
    U mnie błąd ciśnienia na kokpicie nie wyświetla się, ale jak wchodzę w ustawienia dla "flat tire monitor" to mam:

    tyre pressure loss cannot be detected....
    status: system error

    http://w794.wrzuta.pl/obraz/ah0pvqAF...05-14_22.39.15

    Czym to może być spowodowane? Mam opony RunFlat wiec dobrze aby czujnik ciśnienia działał poprawnie.

    ktoś coś doradzi....

    i zadnych pomysłów?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 07-04-2016 o 21:48

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez szatann Zobacz posta
    i zadnych pomysłów?
    Na pozdstawie roznic obrotu kol...tak obstawiam, bo nie zauwazylem u siebie zadnych czujnikow kolach. Sama procedura kalibracji tez wskazuje na roznice w obrocie kol

    Pzdr

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Dokładnie tak. Nie ma czujników w kołach.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    101
    BMW
    Było 3 x 7 e 32 730m60 e38 730d m57 e65 735 n62
    Skąd
    Olkusz
    Blog
    3
    Czujniki RDC to czujniki ABS u ....one mierzą obrót

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    ABS u mnie działa oczywiście poprawnie, INPA nie pokazuje błędów jednak nie mogę zatwierdzić procedury "nowego ciśnienia" i pokazuje "system error" jak na załączonym zdjeciu http://w794.wrzuta.pl/obraz/ah0pvqAF...05-14_22.39.15
    Wie ktoś dlaczego??

    Odświeżam temat, ktoś coś doradzi...?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 07-04-2016 o 21:49

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Kwidzyn
    Jak sprawa wyglada w przedliftach? Posiadam RDC z komputera moge odczytac taki blad
    Tire pressure control / Reifendruck Kontrolle
    Fault: Mistake wheel electronics undefined
    Code: 6059
    Gdzie moge szukac przyczyny? Taki system pracuje na czujnikach cisnienia w oponach? One maja jakies baterie wymienia sie je? Gdzie moge zbalzc przyczyne bledu? W komputzerze mam wsYstkie kola na czarno i mam nie aktywny guzik inicjalizacji.

    Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie mierzenie jest pasywne - nie ma czujników przy wentylku, a pomiar jest z czujników ABS.

    Po każdorazowej zmianie ciśnienia trzeba oczywiście resetować system, co u Ciebie kończy się błędem. Ciekawe jest jednak to, że nie wyskakuje Ci błąd DSC, czy ABS. W takim przypadku bym powiedział, że czujniki są OK, ale mimo wszystko bym je sprawdził.

    Expertem w tej dziedzinie nie jestem, ale ja na Twoim miejscu bym sprawdził następujące rzeczy:
    1. Odpalić ISTA i sprawdzić wskazania czujników prędkości kół. Być może uchyb jest na tyle mały, że nie załącza błędu DSC i go nie deaktywuje, ale objawia się to błędem.
    2. Jak działa Ci tempomat - płynnie trzyma prędkość? Tempomat najprędzej łapie błędy z czujników i przeważnie albo wyłącza się na chwilę po załączeniu, albo szarpie.
    3. Sprawdź kąt kierownicy w ISTA. Może ktoś np. ustawiał zbieżność i go nie skalibrował. Ewentualnie skalibruj go na nowo - w ISTA jest procedura opisana przy klikaniu.

    Co do czujników w kołach, to jak ja się z takimi spotykałem, to żadne nie miały wymiennych baterii. Wszystkie były jednorazowe, a kosztują też swoje przeważnie - od 200-600zł. Oczywiście sztuka. Czas baterii przeważnie był 5 lat, po czym czujnik powinien być wymieniony, bo inaczej wymagałby ponownej kalibracji. Może są też i inne, ale na bieżąco w temacie nie jestem.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 07-04-2016 o 14:31

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Kwidzyn
    Hmm, kat kierownicy ok. Tempomat rowniez dziala dobrze. Czyli jesli maja byc takoe czujniki za kwote jaka napisales, to raczej nie oplacalna inwestycja.

    Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Pojedź może do wulkanizacji, żeby sprawdzić co masz pod wentylem. Kosztuje to kilkanaście złotych, a będziesz miał pewność.

    Co do samych czujników, to jak nie chcesz za bardzo za nie przepłacać (ja bym nie chciał), to poszukaj na necie, może ktoś już je regenerował. Widziałem kiedyś, że chłopaki na forum Chryslera szlifowali obudowę, wymieniali bateryjkę i zalewali wszystko żywicą epoksydową.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Były 2 systemy. Tańszy, pomiar z prędkości kół i droższy z czujnikami w kołach.
    Nie było to zależne od rocznika, tylko od tego co sobie klient wybrał przy zamawianiu auta.

    Jeśli posiadasz sterownik RDC to masz ten droższy system i w każdym kole musi być czujnik, żeby działało to poprawnie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. monitor
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2023, 11:38
  2. [diagnoza] e38 monitor
    Przez patryk89s w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 22:41
  3. [elektryka] Monitor w podłokietniku
    Przez ADASIO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 20:53
  4. monitor
    Przez badstuff w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •