Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Monitor cisnienia opon - FTM - flat tire monitor

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Kwidzyn
    W kolach nie mam nic. Mam w schowku czujniki, jednak sam czujnik, nie zakladalem w kola bo nie wiedzialem jak to dziala. Z tego co widzialem musze miec jeszcze specjalny wentyl. Gdzie znajduje sie modul rdc oraz antena? Czujniki w takim razie najpierw wymienie baterie u zaleje od nowa. Wtedy poszukam wentyle gdzies. Czujnikow nie dostalem z autem tylko trafily mi sie tanio wiec wzialem, zakladam jednak z gory ze byky tanie bi juz bateria nie dziala.

    Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    14
    BMW
    E66 750Li 2008
    Skąd
    Warszawa
    Witam, Mam podobny problem... E66 2008, wymieniłem koła na letnie i wg instrukcji wszystko bajecznie proste...iDrive reset TPM, odpalamy, 10 min jazdy i się kalibruje. Monitoruje obroty kół, ale...wyskakuje po kilku minutach TPM malfunction i tak w kółko. Na zimówkach (samochód kupiłem na nich) są wentyle z nakrętkami na których jest jakiś tekścik ale instrukcja nie mói nic o specjalnych wentylach...czyli czy to możliwe że jednak poza systemem monitorowania kół są potrzebne te wentyle z zimówek aby system działał?? Wydaje się że skoro mierzy z obrotów to po co dubel? Czy możliwe aby rzeczywiście system był skalibrowany pod czujniki w wentylach i nie dał się zresetować i skalibrować zgodnie z instrukcją? :(

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Rozkoduj VIN.
    Jeśli będzie wzmianka o sterowaniu opon(lub coś podobnie brzmiącego) to posiadasz system RDC
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    14
    BMW
    E66 750Li 2008
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam e66 2008 i mam w kołach specjalne czujniki przy wentylach. Można zmienić koła i jeżeli nie zrobisz "resetu" w menu iDrive to system nie zorientuje się że nie ma czujników i bedzie pamiętać bezbłędny stan - bo chyba działa to tak że system czeka na sygnał o błedzie z koła. Ja w każdym razie miałem taki sam problem: zmieniłem koła, jeżdżę sobie i wszystko ok, ale zapragnąłem sobie zrobić reset (bo myślałem że system działa w oparciu o pomiary obrotów) i error. Zacząłem szukać i pod oponą znalazły się "zguby". Przełożyłem sobie czujniki z jednych kół do drugich i resecik zadziałał elegancko. Niestety nie jest to wygodne przy RunFlatach tak ciągle przekładać te wentyle z czujnikami więc chyba poszukam zamiennych czujników - widziałem na allegro kiedyś te wynalazki-zalewajki a także zamienniki(podobno w lepszych serwisach oponiarskich za 900 zł można dostać czujniki nowe zamienne już z usługą kopiowania sygnału i sklonowania aby mieć zamiennie). Pozdro!

Podobne wątki

  1. monitor
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2023, 11:38
  2. [diagnoza] e38 monitor
    Przez patryk89s w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 22:41
  3. [elektryka] Monitor w podłokietniku
    Przez ADASIO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 20:53
  4. monitor
    Przez badstuff w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •