Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 97

W±tek: Poprawa pracy skrzyni biegów poprzez kodowanie/programowanie. Kto¶ siê tym bawi³?

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar doto04
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    61
    BMW
    E65 735i
    Sk±d
    Tczew
    Sebek, twój patent z rur± wody siê ¶wietnie sprawdzi³ wiêc wymiana t³oczków powinna te¿ pomóc w moim przypadku (biegi 1-2-3)

  2. #12
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Zbichu
    Do³±czy³
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Sk±d
    Estoril

    Post

    Przekodowa³em skrzyniê Ncs-em jaki¶ czas temu. Dorzuci³em +KPLC oraz +NL12. Po wykonaniu tej operacji zrobi³em jak do tej pory jedn± trasê i niestety niewiele mogê powiedzieæ na temat pracy skrzyni. By³o jedno ciêzkie zrzucenie z 2 na 1 przy zatrzymaniu. Od tamtej pory je¿d¿ê tylko po mie¶cie oraz na kilkunastokilometrowych odcinkach poza miastem i nie mia³em jak do tej pory tego szarpania. Od paru dni bawiê siê Ist± i program proponuje mi aktualizacjê prawie wszystkich sterowników poza sterownikiem skrzyni co mnie zdziwi³o, poniewa¿ Ista P widzi w opcjach wyposa¿enia dokodowane warto¶ci. Nie wiem czy jest to wynikiem tego, ¿e soft w skrzyni jest na tyle wysoki, i¿ nie trzeba go aktualizowaæ, b±d¼ te¿ nie ma wy¿szego oprogramowania, czy te¿ z powodu niskiego stopnia upgrad'u pozosta³ych sterowników. Nie chcê ryzykowaæ programowania tylu sterowników, bo nie mam icom'a i Ista ³±czy siê przez k dcan, a poza tym skrzynia ³adnie pracuje po samym przekodowaniu Ncs'em.
    Dziêki cursor za naprowadzenie.

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar duchu
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Sk±d
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Mo¿e zacznij od aktualizacji programu w sterowniku skrzyni i silnika?
    Czy NCS mogê to zrobiæ przy pod³±czeniu auta do jakiego¶ zwyk³ego prostownika ? Sk±d pobraæ odpowiedni soft do aktualizacji ?

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Zbichu
    Do³±czy³
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Sk±d
    Estoril
    Mo¿esz to zrobiæ WinKFP. Soft masz w SP daten.

  5. #15
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Sk±d
    £ód¼
    Zbichu czy mo¿esz opisaæ co gdzie w NCS przekodowaæ. Podstawy ju¿ znam. Kodowa³em ¶wiat³a,kierunki i inne pierdo³y.

    Wys³ane z mojego LG-D855 przy u¿yciu Tapatalka

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar duchu
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Sk±d
    Opole
    Popieram przedmówce :)

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Zbichu
    Do³±czy³
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Sk±d
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Zbichu czy mo¿esz opisaæ co gdzie w NCS przekodowaæ. Podstawy ju¿ znam. Kodowa³em ¶wiat³a,kierunki i inne pierdo³y.

    Wys³ane z mojego LG-D855 przy u¿yciu Tapatalka
    My¶la³em, ¿e mowa o programowaniu. Proszê napisaæ o co konkretnie chodzi. Je¶li chcecie aktualizowaæ oprogramowanie ASB, to nale¿y wykonaæ programowanie WinKFP, a soft jest zawarty w SP daten z jak najwy¿szym nr. My¶lê, ¿e dla E65 preFL wystarczy 53. Jednak nie jest to taka jednoznaczna sprawa i je¶li sterowniki powi±zane ze sterownikiem EGS (g³ównie chodzi o DDE) nie by³y upgrade'owane, to WinKFP sam nie zaproponuje nowszego softu. Sprawa jest niby prosta ale te¿ dosyæ zawi³a je¿eli kto¶ tego nigdy nie robi³. Ciê¿ko jest tez podaæ tu instrukcjê na srebrnej tacy gdy¿ ka¿dy przypadek mo¿e okazaæ siê zupe³nie inny. Mam za sob± przerwane wgrywanie oprogramowania sterownika EGS w E60 co nauczy³o mnie paru rzeczy.
    Odno¶nie kodowania, to tak jak mo¿na wywnioskowaæ z mojego poprzedniego postu musi byæ odpowiednio "wysoki" soft (st±d s³uszna propozycja upgrade). Nastêpnie dodaje siê FA (domniemam, ¿e zrozumia³e dla osób, które koduj±) w postaci +KPLC - aktywcja programu do jazdy miejskiej. Ja dorzuci³em sobie jeszcze +NL12 -aktywacja t³umienia szarpania przy zmianie obci±¿enia ze wzglêdu na moment jakim obdarzy³em swój motor.

  8. #18
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Sk±d
    £ód¼
    Rozumiem czyli nale¿a³oby dodaæ te dwa wpisy w FA w module skrzyni. Nie robi³em tego jeszcze ale jakie¶ instrukcje sie znajdzie. Czy mogê spobowaæ kodowaæ je¶li nie mam zamiau uprad-owaæ? Mam problem ze skrzynia. Zrzuca twardo biegi z 2-1 i 1-2. Brak kana³u jest przeszkoda aby robiæ mechatronic. Plza tym chce weeliminowaæ wszystkie inne opcje

    Wys³ane z mojego LG-D855 przy u¿yciu Tapatalka

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Zbichu
    Do³±czy³
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Sk±d
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Rozumiem czyli nale¿a³oby dodaæ te dwa wpisy w FA w module skrzyni.
    Zmieniaj±c VO (vehicle order) dodajesz wpisy FA do modu³u CAS i LMA. Instrukcje znajdziesz w necie. Warto spróbowaæ samego kodowania. U mnie wystarczy³o.

  10. #20
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Sk±d
    £ód¼
    Da³e¶ mi klina z tym VO. Nowy skrót. He he. Rozumiem ¿e szukaæ instrukcji z dodawaniem wyposa¿enia FA. Dodaæ te dwa kody o których pisa³e¶ do modu³u skrzyni. Z tego copamietam to EGS tam chyba zmienia³em wpis NIC

    Wys³ane z mojego LG-D855 przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-11-2017, 17:27
  2. [skrzynia] Poprawa pracy skrzyni biegow - trik.
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 15:19
  3. Air ride do 750. Kto¶ siê interesowa³ tym?
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 21:32
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •