Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Nadpalone F01/F02

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Szkoda, że negatywnie o f01 wypowiadają się tutaj tylko osoby które nie miały z tym modelem nic wspólnego. Jeśli przez jakieś zwarcie się spaliły to faktycznie skucha tylko po co od razu dopisywać do tego sto innych usterek. Kiedyś tak się mówiło o E65, ale że teraz potaniały bardzo i każdy może je dostać to trzeba zacząć najeżdżać na F01 :/

    Nie bronię ślepo F01 bo wiem, że swoje wady ma ale wydawać obiektywnej opinii na podstawie dwóch ogłoszeń nie można.

  2. #12
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Szkoda, że negatywnie o f01 wypowiadają się tutaj tylko osoby które nie miały z tym modelem nic wspólnego. Jeśli przez jakieś zwarcie się spaliły to faktycznie skucha tylko po co od razu dopisywać do tego sto innych usterek. Kiedyś tak się mówiło o E65, ale że teraz potaniały bardzo i każdy może je dostać to trzeba zacząć najeżdżać na F01 :/

    Nie bronię ślepo F01 bo wiem, że swoje wady ma ale wydawać obiektywnej opinii na podstawie dwóch ogłoszeń nie można.
    Kolego fakt ja nie miałem z tym modelem nic wspólnego i nie mam nic do tego modelu ponieważ jest fajny :) ale nie uważasz, że jest to nie normalne z tymi zapłonami? A poza tym sugeruje się też tutaj ewentualne usterki.

    Kolego powinno się z tego powodu cieszyć, że mamy na forum coraz to nowsze modele ;)

    Nie chciałem nikogo urazić bo to przeczyło by moim poglądom na motoryzacje :)
    Ostatnio edytowane przez Dawid86 ; 27-04-2014 o 19:39
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  3. #13
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Temat założyłem by nie najeżdżać na serie F a zapytać własnie posiadaczy co i jak z tym paleniem???

    Bo jak wyłożę przy zakupie 150t zł na zakup, a to mi się ma zjarać bo coś jest nie hallo z instalacją ,to chce wiedzieć o tym wcześniej, a nie po fakcie jak będę miał wrak w garażu.

    Tak że bez spinek Panowie chodzi mi o rzetelne informacje co i jak a nie nagonkę na serie F
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Adasio do Ciebie nigdy nie mam pretensji:) a wracając do tematu to jeszcze mi się nie spaliła ale gwarancji, że jeśli kupisz i nic się nie stanie oczywiście nie ma.

  5. #15
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    euro_tuned , 2 ogłoszenia to tylko jeden z kolejnych przykładów. Sebek pisał kiedyś o problemach z silnikami przy bardzo niskich przebiegach. Sam kiedyś myślałem o kupnie w przyszłości F-ki ale już na bank tego nie zrobię. Jeśli problemy pojawiają się w tym przedziale km/latach to co będzie za lat kilka ? Można gdybać. Autko oczywiście podoba mi się mega ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #16
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Spalenia jak widać z 2 ogłoszeń następują w tylnej części pojazdu, natomiast jest to na tyle małe że pali się środek

    Zwróćcie uwagę że auta z zewnątrz praktycznie nie noszą śladu spalenia.nawet lakier nie odprysnął ani nie ma osmoleń itd, tylko środek ucierpiał.

    W tej jednej pisze że zapalenie od lampki oświetlenia wnetrza
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #17
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Myślę, że warto odróżnić typową usterkowość jak np. silnika i słynnych vanosów w M62 czy rurki w E65 od "usterki" typu spalenie wnętrza. Osobiście nie cieszyłbym się za bardzo, że zjarał mi się środek i że nie ma odprysków na lakierze. Średnio fajna zabawa z przywracaniem do stanu początkowego spalonego środka auta...
    Dwie gaśnice to podstawa... ;)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Powiem tak. Szansa na zaplon tapicerki od przewodow oswietlenia jest jak 1/10tys. Takie historie mogly sie
    dziac w samochodach z przed 30lat.
    No chyba ze mamy do czyniania z domowym montazem chinskich swiatelek. Oryginalny zestaw Bmw kosztuje 500zl wiec znajac polskich fachowcow jest to mozliwe.
    Gdyby samozaplon byl wada fabryczna wszyscy bylibysmy wzywani do serwisow. To najciezszy blad projektowy, mogacy doprawadzic firme do upadku.

    Osobiscie mysle ze to jest kwestia przewalow na ubezpieczeniu. Polska specjalnosc. Cztery razy taniej wyszloby wymienic tapicerke niz opuscic 50tys z ceny.

  9. #19
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Nie takie problemy miały inne koncerny Peugeot (samozapłon) czy Toyota (problemy z pedałami hamulca i gazu) i nie upadły ;) Tylko, że zawsze pozostaje jakaś rysa na przysłowiowym szkle ale nie ma co robić OT :)
    Ostatnio edytowane przez Dawid86 ; 27-04-2014 o 21:56
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Znam F01. Ten samochod jest dobrze zaprojektowany. Do tego stopnia ze sterownik silnika chlodzony jest ciecza.
    Elektronika oparta jest o 5 roznych magistral w tym swiatlowodowa. Zasilanie rozdzielane jest w junction box i sa kontrolowane wszystkie linie pradowe. Samochod wykrywa uplywy nawet z pojedynczej lampki. Akumulator ma modul rejestracji przeplywu ladunku. Po wlaczeniu zaplonu mozna jeszcze podejrzewac jakies uszkodzenie mat grzewczych czy automatyki, ale po wylaczeniu zaplonu jest to wykluczone. W gre wchodzi tylko majstrowanie i domowe naprawy. W to uwierze.

    Co do Toyoty i pedalu gazu. Trzeba byc Amerykaninem zeby nie byc w stanie zatrzymac samochodu.
    Podobna sprawa dotyczyla Audi TT i ukladu ESP. Niemcom nie przychodzilo do glowy ze przy 200km/h nie wykonuje sie gwaltownych manewrow bo mozna wyleciec z trasy, a lekki samochodzik to nie rasowa 911.

Podobne wątki

  1. [elektronika] TV w F02
    Przez euro_tuned w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 06:12
  2. Choroby dziecięce F01/F02
    Przez Lilka w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 18:03
  3. Prezentacja poliftowej F01/F02
    Przez Sebek w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 18:09
  4. Który??? F02, S600L, LS, D4 oraz Phaeon
    Przez kolonkos w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 16:21
  5. f02 na 24"
    Przez positiv w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •