Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [mechanika] Uszkodzony wałek rozrządu. Co dalej? M30/ 3.0/ e

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Dobra cena.Ja też za tyle kupiłem całą kompletną głowicę z wałkiem w idealnym stanie,tyle,że głowica była pęknięta,ale w sumie na głowicy mi nie zależało,sam sprzedający powiedział,że pękniętą głowice dodaje gratis do dźwigienek i wałka,bo nie chce mu się wyjmować :) ,także jak wałek jest w idealnym stanie to bierz nie zastanawiaj się.Za same używane dźwigienki w bdb stanie chcą 30zł/sztuka a jest 12,czyli wychodzi 360zł za same dźwigienki :|

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    chodzilo mi o tzw koniki - popychacze . jesli kupujesz nowy walek rozrzadu to w komplecie ich nie ma przeciez.koles zrobi co bedzie chcial ja napisalem co zrobilem w swojej czyli nie bawilem sie w zadne uzywki tylko kupilem nowy dobry zamiennik i wiem ze auto jeszcze bedzie jezdzic latami bez problemu, tym bardziej ze robilem auto pod siebie.i nie przekona mnie nikt ze silnik z uzywanymi czesciami bedzie chodzil tak samo jak z tymi ktore wymienilem,tym bardziej ze robota mechanika kosztuje wiec wolalem dolozyc 1000zl i miec wsio nowki, jak cos to pytajcie uzytkownika nino jak moja e32 chodzi. (nie zapominajmy o czesto pekajacych popychaczach w tym modelu,a co nowe to nowe)taka moja opinia na ten temat,pozdrawiam serdecznie

  3. #13
    co by nie mowic kolego @czobek - co nowka to nowka. I ja jestem tego zdania :P

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    chodzilo mi o tzw koniki - popychacze . jesli kupujesz nowy walek rozrzadu to w komplecie ich nie ma przeciez.koles zrobi co bedzie chcial ja napisalem co zrobilem w swojej czyli nie bawilem sie w zadne uzywki tylko kupilem nowy dobry zamiennik i wiem ze auto jeszcze bedzie jezdzic latami bez problemu, tym bardziej ze robilem auto pod siebie.i nie przekona mnie nikt ze silnik z uzywanymi czesciami bedzie chodzil tak samo jak z tymi ktore wymienilem,tym bardziej ze robota mechanika kosztuje wiec wolalem dolozyc 1000zl i miec wsio nowki, jak cos to pytajcie uzytkownika nino jak moja e32 chodzi. (nie zapominajmy o czesto pekajacych popychaczach w tym modelu,a co nowe to nowe)taka moja opinia na ten temat,pozdrawiam serdecznie
    Jest w komplecie,cały zestaw naprawczy kosztuje ok 2 tyś zł w IC(wałek ,dźwigienki,magistrale).Ja założyłem używany orginalny wałek,bardzo łatwo się go sprawdza,stopka od dzwigienki jest trochę węższa od krzywki,więc bardzo łatwo palcem wyczuć ewentualne wytarcie,porównując płasczyzne,która się styka z dzwigienką z krawędziami,ktore nie stykają się.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    marek 1132 - przekładałeś wałek razem z klawiaturą czy bez?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    10 dźwigienek przełożyłem,2 dobrałem ze starej głowicy.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    No więc.

    Popieram w 100% myśl, że co nowe, sprawdza się bardzo dobrze ( nie zawsze ale w większości przypadków).

    Zdecydowałem się w końcu na kompletną używaną głowicę. Zawsze to lepsze niż zgolona krzywka;P Głowica z allegro, zobaczymy jak to wygląda na żywo.

    za radą grabola u którego nota bene dzisiaj byłem, postaram się wymienić zawory na nowe.

    Głowiczka ma być u mnie za około 2 tygodnie.

    Pozdrawiam i dzięki za rady;-)

    Świder.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jak zawory mają luzy na boki to zmień prowadnice zaworowe to one się zużywają,same zawory są bardzo wytrzymałe,koszt prowadnic to około 10..12zł za sztukę(12 sztuk)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    ok, sprawdzę :)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    podejmowal ktos probe wyjecia walka z M30 bez zdejmowania glowicy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •