Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: warto sprowadzac czy nie ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114

    warto sprowadzac czy nie ?

    Koledzy mam dylemat, na wiosnę planuję kupic E38 (ok 40tys zł) chciałbym zadbany egzemplarz z końca produkcji, i teraz nasówa się pytanie cy warto szukac takiego samochodu za naszą zachodnią granicą ? Teraz trzeba płacic spore opłaty, a podobno od nowego roku jeszcze coś więcej... nie wiem dokładnie ile ale czy nadal warto szukac czegoś u sąsiadów ? bo sporą częśc tych pieniędzy musiałbym zostawic na "opłaty" Powiedzcie co o tym sądzicie, pozdrawiam.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Sprawa jest dość skomplikowana... Moim skromnym zdaniem przy obecnych warunkach lepiej zaryzykować chyba i poszukać w Polsce. Obecny kurs euro - 3,96 około znacznie ogranicza opłacalność. Przy tym kursie - cena w przeliczeniu wyjdzie podobna jak w Polsce. Pamiętaj jednak co najważniejsze - 13,6% akcyzy dla aut z silnikiem ponad 2l. Niestety - wszystkie e38 temu będą podlegać siłą rzeczy. Można coś urwać wpisując o jakiś usterkach wprawdzie, coś słyszałem, ale nie znam dokładnie tematu. Ponadto koszty sprowadzenia (brief, tablice celne, tłumaczenia dokumentów itp itd) - nie są to drogie rzeczy, ale jak dużo drobiazgów się zsumuje urasta to do sporej sumy. Tu jest fajna stronka, gdzie możesz sobie policzyć (mają kurs euro wprawdzie nieaktualny, ale daje to pewien obraz):

    http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie...edura,200.html

    Podsumowując... Za te pieniądze jestem skłonny stwierdzić, że kupisz auto w przyzwoitym stanie u nas, tylko trzeba niestety dość długo szukać (odczułem to na sobie). Niemniej jednak, skoro pieniądze porównywalne, to nie jest celowe jeździć aż tak daleko. Nie należy także zapominać o kosztach paliwa no i, co czasem trudno wycenić, ale także o swoim nieraz bardzo cennym czasie :)

    Owszem na pewno w Niemczech jest inaczej... Lepsze drogi, inna kultura eksploatacji samochodów. To ma na pewno kolosalny wpływ. Do Polski trafiają głównie złomy - to wszystko prawda. Nie oznacza to jednak, że w Niemczech nie trzeba szukać. Rozmawiałem ze znajomymi, co się zajmują sprowadzaniem aut i u naszych sąsiadów można się naciąć wcale nie gorzej niż w Polsce. Nie oznacza to także, że nie da znaleźć się auta w przyzwoitym stanie u nas.

    Odnośnie podniesienia opłat, o którym piszesz - można było ostatnio przeczytać w Rzeczpospolitej o przymiarce do podniesienia stawki akcyzy z rzeczonych 13,6% do 18,5%. Sam rozważ w takiej sytuacji czy to się wtedy będzie opłacać...

    Swego czasu byłem bardzo bliski pojechania do Niemiec, ale latem jak było tanie euro (rekord chyba 3,20). Wtedy mogło się to naprawdę opłacić. Obserwując jednak ciągły wzrost kursu tej waluty, zrezygnowałem, kupiłem w Polsce i jestem póki co zadowolony - mam może ją krótko, ale pierwszy 1000 km już przekroczyłem :) Moje zdanie jest takie, że przy obecnej sytuacji ekonomicznej lepiej kupić w Polsce - dłużej może zająć szukanie czegoś porządnego, ale mniej problemów a pieniądze do zapłacenia koniec końców porównywalne. Wprawdzie zdania w tej kwestii są podzielone, ale wydaje mi się, że jest to na chwilę obecną rozsądne rozwiązanie.

    Pozdrawiam

    fm

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    No dzięki kolego za wyczerpującą wypowiedż. Pewnie masz rację ze lepiej poszukac czegoś w Polsce tylko właśnie jak długo to szukanie będzie trwac heh no zobaczymy, liczę na to, że na wiosnę będzie więcej egzemplarzy na rynku. Pozdrawiam
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Jak i w Polsce jak i na całym świecie możesz kupić szmelc jak i bardzo zadbany egzemplarz. Wszystko zależy chyba przede wszystkim od szczęścia. Uważam że jeśli chcesz kupić za granicą to nie może Cię blokować język. Musisz autem zajechać na serwis posprawdzać wziąć na to jakiś papier wtedy masz pewne że jak się zacznie coś nieciekawego dziać to ścigasz serwis w którym auto sprawdzałeś. Czy za granicą są lepsze egzemplarze.. pewnie że tak.. ale są i o wiele gorsze. Muszę przyznać jednak że stan dróg i jakość paliwa zdecydowanie przemawia za kupnem w DE. Z innej strony za Polską przemawia że auto sprawdzisz gdzie chcesz i wszędzie się dogadasz.

    Inna sprawa jest taka że jak wyjeżdżasz na zachód po autko to na 95% nim wrócisz nie ważne że nie będzie miał tego co chcesz bo akurat auto z ogłoszenia się 5 min wcześniej sprzedało... (apropo to częsty przypadek wśród handlarzy). Wtedy Ty szukasz w tym co akurat stoi na placu.. albo jeździsz od komisu do komisu w poszukiwaniu czegoś ciekawego.

    Jedynym rozwiązaniem jest "mieć" kogoś w DE, auto dla Ciebie ogląda rezerwuje Ty przyjeżdżasz płacisz i uciekasz do domu. Jedyny sposób..

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Co do opłat to jestem na bieżąco auto sprowadziłem 3 miesiące temu i akcyzę wyliczyli mi na 3100zł +tablice+tłumaczenia+koszty gospodarowania odpadami itd.. = 4980zł

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    A JA mam e38 z 98r i zaplacilem akcyze 150zl.cos takiego. :D ;D.troche zanizylem cene. ;D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    teraz wyceniaja z eurotaxu :P

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    A co jak auto jest zepsute ??? np. ma zepsutą skrzynie biegów,zużyte amortyzatory,hamulce,i silnik nie pali na dwa cylindry. Jak wyliczą cenę z eurotaxu ??? że TUV ma ważny jeszcze trzy miesiące to nie znaczy że jest igła ?? Znowu zmuszają nas do kombinowania :o

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    nie wiem na jakich warunkach ale jakoś wyceniają samochód uszkodzony i wtedy mniej się płaci za akcyzę.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    A co jak auto jest zepsute ??? np. ma zepsutą skrzynie biegów,zużyte amortyzatory,hamulce,i silnik nie pali na dwa cylindry. Jak wyliczą cenę z eurotaxu ??? że TUV ma ważny jeszcze trzy miesiące to nie znaczy że jest igła ?? Znowu zmuszają nas do kombinowania :o
    Właśnie jak kupowałem auto to w tych papierach przy sprowadzaniu miało wpisaną uszkodzoną skrzynię biegów w celu zaniżenia akcyzy... Nie wiem jednak jak usterki wpływają na jej wyliczenie. Ktoś jest zorientowany w temacie ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •