Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Pompa podcisnienie / vakum - czy ktos z was juz wymienial ?

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Oring między silnikiem a pompą to nie majątek, więc najłatwiej będzie ją zdjąć i robić na stole i potem założyć nowy oring.

    Dobrze uszczelnij ten wyciek, bo często zdarza się, że pompa po takim zabiegu nie daje dobrego podciśnienia.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Oring między silnikiem a pompą to nie majątek, więc najłatwiej będzie ją zdjąć i robić na stole i potem założyć nowy oring.
    Dobrze uszczelnij ten wyciek, bo często zdarza się, że pompa po takim zabiegu nie daje dobrego podciśnienia.
    Chodzi o to że 3tyś km temu kupiłem oring ten przy bloku silnika, delikatnie musnąłem silikonem i tylko dlatego nie chce tego zrywać ponownie.

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Te pompy lubią pękać, więc w najgorszym wypadku i tak będziesz musiał ją ściągnąć. Jeżeli to jednak tylko uszczelnienie, to dla 20pln mocno chcesz przykombinować, i nie obraź się, ale niczym watzuppp z YT.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Te pompy lubią pękać, więc w najgorszym wypadku i tak będziesz musiał ją ściągnąć. Jeżeli to jednak tylko uszczelnienie, to dla 20pln mocno chcesz przykombinować, i nie obraź się, ale niczym watzuppp z YT.
    Nie dla 20zła dla 0zł, chwilę temu kupowałem oring, pompę wyjmowałem kilka razy już, nie wiem co miało by dać ponowne jej wyjęcie, jak na połączeniu z silnikiem nie cieknie i n owy oring jest założony.
    Znalazłem taki rysunek, wynika z niego, że chyba nić się z pompy nie wysypie po odkręceniu dekielka.
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 24-07-2017 o 08:07

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez hubizx Zobacz posta
    Nie dla 20zła dla 0zł, chwilę temu kupowałem oring, pompę wyjmowałem kilka razy już, nie wiem co miało by dać ponowne jej wyjęcie, jak na połączeniu z silnikiem nie cieknie i n owy oring jest założony.
    Znalazłem taki rysunek, wynika z niego, że chyba nić się z pompy nie wysypie po odkręceniu dekielka.

    Nic nie wskórasz i tak ostatecznie wymienisz ją na nową. Przerabiałem to na własnej skórze jak cieknie z dekla to nie uszczelnisz. Poza tym idź kup uszczelkę tego dekla w ASO brak nie występują jako część wymienna.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tedi Zobacz posta
    Nic nie wskórasz i tak ostatecznie wymienisz ją na nową. Przerabiałem to na własnej skórze jak cieknie z dekla to nie uszczelnisz. Poza tym idź kup uszczelkę tego dekla w ASO brak nie występują jako część wymienna.
    Wiem, że w Aso jej nie kupie, na allegro jest do kupienia jakiś zamiennik w zawrotnej cenie, ori jest kwadratowa, na allegro okrągła, myślę, że chyba nie powinno być problemu z dobraniem takiej okrągłej, chyba to lekka przesada kupować nową pompę z powodu tej uszczelki, jeżeli dalej by ciekło to myślę, że przed zakupem nowej pompy zastosował bym opcje "brak uszczelki + żywica epoksydowa", jak mam pompę wyrzucić do śmietnika to chyba nic do stracenia by nie było.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Kupiłem dzisiaj oring 94 x 3 mm, pasuje idealnie.
    Nie przewiduje możliwości aby pompa nie była szczelna, dam znać gdyby było inaczej.

    Przyjrzałem się też staremu origowi, i chyba on nie był kwadratowy jak był nowy, zrobił się taki od temperatury i czasu, góra i dół płaskie ale boki nadal zaokrąglone.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 26-07-2017 o 21:52

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    witam zauważyłem po przeczytaniu tych postów ze moja pompa ma troche luźny króciec tam gdzie jest wężyk zakładany na pompę. dodam ze hamulec robi się twardy czasami. pytanie jakie oringi do uszczelnienia sa potrzebne albo czy moja jeszcze da sie reanimować z tym luzem

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    U mnie nic się nie ruszało, i tak chyba powinno być.

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    a może tak podjechać I zmierzyć podciśnienie oraz szczelność układu, zamiast wróżyć z fusów...
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [E32] e32 Gliwice ktos juz ogladal??
    Przez krzysparco w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 12:30
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:39
  3. Widzial juz ktos kiedys takie drewno??
    Przez BOSS w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 19:19
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •