Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Wątek: Customowe felgi z 16" zrobione Customowe 19" by wheel-wide.com

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Nie, nie nosi mnie Tuczi, mam swoje zdanie ale widzę, że niektórzy nie potrafią tego przyjąć do wiadomości. Szanujmy się wzajemnie w rozmowie i będzie ciekawa dyskusja. O to tylko chodzi a jak słyszę że nie wiesz bo Cię nie stać albo nie widziałeś to się nie odzywaj to poziom sięga zera.

    Moje zdanie również przedstawiło parę innych osób, nie jest więc z ogona wzięte, zauważ że nikt nie powiedział że koła są złe, , do niczego, brzydkie, do dupy, wręcz przeciwnie, na wszystkich robią wrażenie, rozmowa dotyczy sceptycznego podejścia do bezpieczeństwa użytkowania takich kół na co dzień.

    Sam mówiłeś o hejtowaniu, jakże to modne ostatnio słowo, ale zauważ, że z tym procederem mamy do czynienia tutaj nie w stosunku do założyciela tego tematu lecz właśnie do osób sceptycznie nastawionych do sprawy.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja zaznaczyłem, że mi się nie podobają ;-) Ale każdy może mieć swoje zdanie.

  3. #53
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    Nie, nie nosi mnie Tuczi, mam swoje zdanie ale widzę, że niektórzy nie potrafią tego przyjąć do wiadomości. Szanujmy się wzajemnie w rozmowie i będzie ciekawa dyskusja. O to tylko chodzi a jak słyszę że nie wiesz bo Cię nie stać albo nie widziałeś to się nie odzywaj to poziom sięga zera.

    Moje zdanie również przedstawiło parę innych osób, nie jest więc z ogona wzięte, zauważ że nikt nie powiedział że koła są złe, , do niczego, brzydkie, do dupy, wręcz przeciwnie, na wszystkich robią wrażenie, rozmowa dotyczy sceptycznego podejścia do bezpieczeństwa użytkowania takich kół na co dzień.

    Sam mówiłeś o hejtowaniu, jakże to modne ostatnio słowo, ale zauważ, że z tym procederem mamy do czynienia tutaj nie w stosunku do założyciela tego tematu lecz właśnie do osób sceptycznie nastawionych do sprawy.
    Martynka, mam wrażenie że czytamy inne posty... Przecież szanuję drugą stronę, nikomu nie ubliżam, a staram się przekazać argumenty. Nie zauważyłem żeby ktoś pisał, że jak "nie wiesz bo Cię nie stać albo nie widziałeś to się nie odzywaj". Wręcz przeciwnie, bo już w pierwszym poście napisałem, że mnie osobiście nie stać na takie felgi. Więc jak? Sam siebie bym uciszał? ;)

    Takich kół jeździ na świecie (nie tylko w Polsce) sporo i nie słyszałem, żeby komuś z tego powodu stałą się krzywda. Częściej pękają felgi "fejki", choć to być może wynika również z tego że jest ich po prostu więcej na rynku.

    Tak pisałem o hejtowaniu, ale już tego żałuję, bo widzę że wiele osób wzięło sobie to z założenia żartobliwe stwierdzenia zbyt mocno do serca. Więcej luzu i dystansu ;)

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    No właśnie czytamy inne posty chyba ale już mi się cytować nie chce :)

    Szanuję Cię jako dyskutanta oraz Twoją wiedzę na temat marki, wywody na temat hejtowania nie dotyczyły Ciebie ale ogólnego kierunku dyskusji. Niestety raczej nie będziemy się zrzucać na udowodnienie kto ma rację a fakt, że dużo jest takich mnie nie przekona więc dyskusji dalej na ten temat prowadzić nie będę.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Martynka
    Ja widziałem, i uważam również, że rotor z takiej felgi, projektowany od początku jako osobna część może mieć inną wytrzymałość niż rotor wycięty z felgi odlewanej jako całość.
    Cytat Zamieszczone przez maras82 Zobacz posta
    Ma taką samą wytrzymałość, jest nawet z tego samego stopu.
    To ja zapytam skąd wiadomo że jest z tego samego stopu?

    Podzielam zdanie Martynki i tak samo uważam że felga odlewana z której jest WYCINANY rotor to zupełnie co innego niż rotor do fabrycznej felgi skręcanej.

    Pracowałem troche przy tych rzeczach i większość felg, niestety także OEM, jest bardzo miękkich. Wierci się w tym jak w maśle.

    Prosty przykład - gwint do śruby mocującej dekielki w takich felgach łatwo przekręcić nawet głupim kluczykiem, nie mówiąc o dłuższym imbusie.

    Zupełnie inną wytrzymałość ma materiał markowej felgi skręcanej. Sprawdźcie sobie moment z którym ma być przykręcana śruba mocująca rotor.

    Jest to rzeźba od początku do końca, a co się komu podoba to już inna sprawa.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #56
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta

    A wspomniane już parokrotnie Asanti to jest masówa ....
    Tak drogi Michale?

    To powiedz mi, ile tych felg widziałeś na żywo?? na aucie, jakimkolwiek? Słucham :)

    Podejrzewam że nie widziałeś ich wcale, bo niestety nie jest to "masówa" tylko felgi dla bardzo wąskiej grupy użytkowników o niestety określonej zasobności portfela więc masówka ich bym na pewno nie nazwał

    Ciekawe w tym wątku jest to że niby wszyscy chcą ORYGINALNE felgi najlepiej ALPINA, BREYTON czy Spoke .... ileś tam, a tu nagle każdy chce samoróbe za 10 tys zł

    Ciekawe czemu ???


    Świetnie jak dla mnie temat podsumował @chytrusek w poście nr 49

    Natomiast dla jasności ja bym takiej felgi bez gwarancji i tuv nie kupił ale jeśli ktoś chce to nie widzę tematu, śmiało
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #57
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,385
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Tak drogi Michale?

    To powiedz mi, ile tych felg widziałeś na żywo?? na aucie, jakimkolwiek? Słucham :)

    Podejrzewam że nie widziałeś ich wcale, bo niestety nie jest to "masówa" tylko felgi dla bardzo wąskiej grupy użytkowników o niestety określonej zasobności portfela więc masówka ich bym na pewno nie nazwał
    No widzisz Adaś, tak się składa że taki szaraczek z małego miasta jak ja, widział kiedyś na żywo felgi Asanti wychwalane przez Ciebie na wszystkich odpustach. Widziałem też inne koła >21'' lecz co to ma do tematu ???

    Ze takiego koła nie kupi statystyczny Kowalski do swojego miejskiego autko to jasne, że są drogie to też, ale masówa to jest jak najbardziej. Chyba że robią 10 kompletów rocznie tylko dla wybranych ??
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #58
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    No widzisz Adaś, tak się składa że taki szaraczek z małego miasta jak ja, widział kiedyś na żywo felgi Asanti wychwalane przez Ciebie na wszystkich odpustach. Widziałem też inne koła >21'' lecz co to ma do tematu ???

    Ze takiego koła nie kupi statystyczny Kowalski do swojego miejskiego autko to jasne, że są drogie to też, ale masówa to jest jak najbardziej. Chyba że robią 10 kompletów rocznie tylko dla wybranych ??
    A no wychwalane bo jak dla mnie każde ori felgi będą lepsze od takich samoróbek i tyle w temacie

    Dla ciebie ASANTI ,LEXANI itd czy inne to wieś a dla mnie wsią jest jeździć na przerabianych powierconych felgach za 10 tys zł

    Ale co kto lubi jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #59
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A ja mysle że jakoś i wytrzymałość jest bez różnicy da się to nawiercić osiowo i dobrze a podczas wyważania zostanie zweryfikowana jakość, felgi miażdzą w chromie albo polerce był by już niezły nieogar aż przestały mi się podobać moje :D równie dobrze można powiedzieć że rozbierając ori felgi zeby wymienic rant na szerszy jest juz to niebezpieczne bo nie zostalo zrobione w fabryce.

  10. #60
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja jeszcze mogę dodać coś takiego ,ze jak reanimowałem dwuczęściowe ALPINY ,których producentem jest BBS , zadzwoniłem do BBS do Niemiec żeby się dowiedzieć ,z jakim momentem są dokręcane śruby przy składaniu tych felg.

    Dzwoniłem ,pisałem maile i nie dostałem żadnej odpowiedzi oprócz takiej ,że samowolne rozkręcanie tych felg jest niebezpieczne i powinno się to robić w autoryzowanym zakładzie

    Nie mieli nic do stracenia podając mi wartość momentu dokręcania tych śrub ,ale nie podali tej wartości.

    Dodam jeszcze ,że w owych ALPINACH , miejsce osadzenia głowy śruby jest mega wzmocnione , oczywiście może to wynikać z samej konstrukcji felgi.

    Co by nie gadać pomysł super z tymi felgami od Staszka ,a co będzie dalej zobaczymy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  2. Jakie opony na felgi 20 cali 9" przód i tył 10.5"
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 19:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •