Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Wątek: Customowe felgi z 16" zrobione Customowe 19" by wheel-wide.com

  1. #31
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    nie ufam wynalazkom z nieznanych mi manufaktur
    To że dla Ciebie jest nieznana, nie jest równoznaczne z tym, że jest ogólnie nieznana. Powiem więcej - producent (Staszek) jest znany i wielokrotnie sprawdzony. Nawet w ekstremalnych sytuacjach. Przez tel z którego piszę nie chce mi się szukać zdjęć rozbitego driftowozu Muska z poszerzaną stalą. Zgadnij czy wytrzymały spawy? ;)

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Wiesz co, kiedyś miałem przypadek gdy w terenówce przez potrzebę chwili musiałem dospawać klocek tylny do gołej blachy z klocka przedniego, niestety to był jedyny sposób na to by kontynuować trasę. Myślisz, że moje customowe klocki nie wytrzymały, zrobiły jakieś 12 tysięcy km bardzo ciężkiej trasy spisując się jak trzeba. Tak można mnożyć przykłady ale nie o to w tym chodzi. Ja wyraziłem swoje zdanie, mam do tego prawo i myślałem, że o to tu chodzi. Wyraziłem też podziw i szacunek dla wykonanej pracy nie hektując wcale.

    Cieszę się, że "producent" używa odpowiednich maszyn, technologii mi tłumaczyć nie musisz, dalej jednak twierdzę, że to produkt do "show car'ów" a nie do jazdy codziennej.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #33
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Ty i tak sobie (kiedyś w końcu) kupisz Asanti 22" za 20tys. złotych ;) ;)
    Tak masz racje , a właściwie może je już mam :)

    A wiesz dla czego? bo są markowe, maja gwarancje,TUV i wszelkie aprobaty potrzebne w razie "W" i wiem na czym jeżdżę i że przy 2 tonach auta i szybkości 200+ nie rozlecą się.

    Jak Twój rozumiem kolega Staszek przedstawi mi takie same papiery, może i od niego kupie, ale póki co takich papierów nie przedstawił, więc jak dla mnie nie ma tematu.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #34
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Tak masz racje , a właściwie może je już mam :)

    A wiesz dla czego? bo są markowe, maja gwarancje,TUV i wszelkie aprobaty potrzebne w razie "W" i wiem na czym jeżdżę i że przy 2 tonach auta i szybkości 200+ nie rozlecą się.

    Jak Twój rozumiem kolega Staszek przedstawi mi takie same papiery, może i od niego kupie, ale póki co takich papierów nie przedstawił, więc jak dla mnie nie ma tematu.
    Więc kiedy będą foty na tych kołach ?

  5. #35
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Więc kiedy będą foty na tych kołach ?
    Nie będzie wcale
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Zauważyłem, ze zadawanie pytań i nie tylko pochwała ale pytania-traktowane sa jako hejt! Rozumiem wszystkie pytania, bo tez mnie interesowało z czego i jak to jest zrobione. I ile wytrzyma! Szacunek i podziw wielki dla wykonawcy. Z drugiej strony rozumiem fakt "tajemnicy". Powielajac czyjeś pytanie i cześć swojego co konkretnie jest potrzebne do wykonania takiej felgi? (Chodzi o same czesci)
    Życzę dalszego działania i tworzenia podobnych "oczojebnych" kół!
    Pozdro

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zastanawia mnie co jest bardziej bezpieczne,
    1. czy tak bardzo potępiane na tym forum obcięcie jednego zwoju seryjnej sprężyny
    2. czy wycięcie rotora ze zwykłej felgi i nawiercenie w nim parędziesiąt dziur, a następnie skręcenie śrubami :)

    ale .... no własnie też jestem ciekaw jak z wytrzymałością. czy nawiercenie tylu dziur w rotorze nie osłabia go? bo w końcu ta część była jednolitą z całą felgą, a nikt przy projektowaniu nie pomyślał że ktoś kiedyś wytnie rotor z takiej felgi.

    No i Ci co psioczą na post ADASIO odnośnie trwałości i certyfikatów, jakie jest wasze zdanie co do pkt1 ? na pewno wielu jest na NIE skracaniu sprężyn a tutaj ....?



    Co wszystko nie zmienia faktu że felgi są piękne, bardzo mi się podobają i gratuluje pomysłu

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    Tak czytam ten temat,i czytam, i zauważam,że przeciwnicy customów nigdy nie widzieli rozkręconej felgi 3-częściowej, Adasio, wytłumacz mi po ludzku, czym się różni rotor od felgi 3-częściowej od tego z customa?

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ja widziałem, i uważam również, że rotor z takiej felgi, projektowany od początku jako osobna część może mieć inną wytrzymałość niż rotor wycięty z felgi odlewanej jako całość.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź

    Post

    Myslisz ze otwory w fabrycznych rotorach z felg skrecanych powstaja na etapie odlewu :) ? Ja rozumiem ze niewiele osob mialo stycznosc z felgami 3 czesciowymi bo to wiadomo droga impreza, o customowych nie wspominajac, ale nie trzymajmy sie zasady - nie znam sie to sie wypowiem :)
    Ostatnio edytowane przez staszek ; 23-03-2014 o 20:31

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  2. Jakie opony na felgi 20 cali 9" przód i tył 10.5"
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 19:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •