Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Customowe felgi z 16" zrobione Customowe 19" by wheel-wide.com

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk

    Post

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Zupełnie inną wytrzymałość ma materiał markowej felgi skręcanej. Sprawdźcie sobie moment z którym ma być przykręcana śruba mocująca rotor.
    proponuje najpierw zobaczyć w jakiej kolejności jest składana felga 3 częściowa a potem dopiero pisać pierdoły, czy ktoś wreszcie napisze,że w rotor się nie wkręca gwintu od śruby, tylko ta sruba przez ten rotor przechodzi, i dopiero jest wkręcana w bęben??? Który w tym przypadku jest jak najbardziej markowy. A co do lexani,asanti czy innych bling bling wynalazków, to cena nie jest dyktowana jakąś super hiper zajebistą wytrzymałością, a tym, że jest grupa odbiorców (czyt. murz.. afroamerykanów ;) ) która jest w stanie zapłacić kupe kasy, tylko za to żeby się wyróżniać (wielkie rozmiary, dziwne wzory, chrom,złocenia, kryształki itp...)


    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Dzwoniłem ,pisałem maile i nie dostałem żadnej odpowiedzi oprócz takiej ,że samowolne rozkręcanie tych felg jest niebezpieczne i powinno się to robić w autoryzowanym zakładzie
    zadzwoń do pierwszego lepszego autoryzowanego serwisu bmw i spytaj się jak coś naprawić, na pewno nie uzyskasz odpowiedzi a jedynie zaproszenie na naprawe do nich, normalne podejście biznesowe.

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Nie mieli nic do stracenia podając mi wartość momentu dokręcania tych śrub ,ale nie podali tej wartości.
    mieli,czytaj wyżej

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Dodam jeszcze ,że w owych ALPINACH , miejsce osadzenia głowy śruby jest mega wzmocnione , oczywiście może to wynikać z samej konstrukcji felgi.
    właśnie dlatego że felga była 2-częściowa, na tym elemencie opiera się glowa śruby, w 3-częściowych jest całkiem inaczej, rotor jest ściśnięty rantem i bębnem.
    Ostatnio edytowane przez maras82 ; 24-03-2014 o 21:03

  2. #62
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Rozmowa ta jak widać nie ma sensu, Ty twierdzisz, że nawet gównolit ściśnięty rantem i bębnem będzie super i nie dasz sobie powiedzieć, że rotor robiony jako całość przenosi inne obciążenia niż środek felgi lanej w całości i potem wykrojony oraz że wszystkie felgi są z jednego stopu a każdy kto twierdzi inaczej jest "gupi" .

    Niech będzie więc że ja jestem ten "gupszy" i zakończmy na tym rozmowę.

    Proponuję zamknąć temat, felgi ala custom można zobaczyć już na pierwszej stronie, każdy kto zainteresowany znajdzie namiar do producenta, reszta jest nieistotna.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #63
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez maras82 Zobacz posta
    proponuje najpierw zobaczyć w jakiej kolejności jest składana felga 3 częściowa a potem dopiero pisać pierdoły, czy ktoś wreszcie napisze,że w rotor się nie wkręca gwintu od śruby, tylko ta sruba przez ten rotor przechodzi, i dopiero jest wkręcana w bęben??? Który w tym przypadku jest jak najbardziej markowy. A co do lexani,asanti czy innych bling bling wynalazków, to cena nie jest dyktowana jakąś super hiper zajebistą wytrzymałością, a tym, że jest grupa odbiorców (czyt. murz.. afroamerykanów ;) ) która jest w stanie zapłacić kupe kasy, tylko za to żeby się wyróżniać (wielkie rozmiary, dziwne wzory, chrom,złocenia, kryształki itp...)




    zadzwoń do pierwszego lepszego autoryzowanego serwisu bmw i spytaj się jak coś naprawić, na pewno nie uzyskasz odpowiedzi a jedynie zaproszenie na naprawe do nich, normalne podejście biznesowe.



    mieli,czytaj wyżej



    właśnie dlatego że felga była 2-częściowa, na tym elemencie opiera się glowa śruby, w 3-częściowych jest całkiem inaczej, rotor jest ściśnięty rantem i bębnem.
    Kolego akurat w tej feldze jaką wymieniłem rotor jest wciśniety w bęben dosyć ciasno.

    Co do interesu podawania informacji o momencie dokręcania ,to nie masz racji bo jak w BBSie o to pytałem to nie prowadzili działalności regeneracji kół.

  4. #64
    Początkujący Użytkownik Awatar SzczepanJakubowski
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    17
    BMW
    była: E38 740iA jest: E32 735i
    Skąd
    Łódź
    Staszek robi to co robi, wygląda to mega, widziałem te 19 cali na żywo i mnie się bardzo podobają. Jako felgi, bo do e38 bym ich nie założył (nie mój styl).
    Myślę, że każdy dokonuje sobie wyboru. Jeżeli ktoś chce za 10 tyś kupić Alpiny, niech je kupi, jeżeli ktoś zamówi u Staszka jeszcze bardziej szalony projekt i zapłaci za niego też 10 tyś, to super, ważne, żeby nabywcy się podobało to co kupił. A każdy zakładając felgi musi się liczyć z tym, że mają określoną wytrzymałość. Swoją drogą, chyba wolałbym (w kwestii bezpieczeństwa) felgi od Staszka niż np Dare.

    Tyle ode mnie.

    Pozdrawiam

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Felga wygląda bardzo fajnie i pewnie wydaje się większa niż jest bo jest pełna. Super!
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  6. #66
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    A ja dodam od siebie, gwoli ścisłości, że problem z customowymi felgami 3tlg w głównej mierze polega na nie trzymaniu szczelności... Owszem, każdy będzie swoje chwalił, aczkolwiek podpytajcie użytkowników takowych felg. Niestety, większość sceptycznie nastawionych ludzi tutaj do tego typu felg, ma w większej części rację. Rozlecieć, się nie rozlecą, za to jeżdżenie z kompresorem, bądź codzienne kontrolowanie ciśnienia powietrza w kołach za paręnaście tysięcy złotych, to jak dla mnie nieporozumienie, co stawia te felgi jedynie na półce, albo jak komuś bardzo zależy na indywidualności, typowo na zloty ;) Do samochodu ~2 tonowego, osiągającego duże prędkości, w warunkach polskich, nie zdecydowałbym się. Piszę jako użytkownik Alpin 21 cali, który przez pół roku zgłębiał wiedzę na temat customowych felg 3tlg.

    P.S koszt 20-21 cali z 17-18, to circa 12-14k bez opon. Nikt gwarancji nie da. Moim zdaniem cena za duża jak za felgi tylko dla wyglądu, bez właściwości prawdziwej felgi 3tlg. Niemniej wygląda to bajecznie i otwiera spore pole do manewrów w kwestii indywidualności samochodu.

  7. #67
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Tylu było zapaleńców, napaleńców i jakoś żaden nie kupił tych cudownych felg ciekawe czemu ?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 19:35
  2. Jakie opony na felgi 20 cali 9" przód i tył 10.5"
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •