Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: Customowe felgi z 16" zrobione Customowe 19" by wheel-wide.com

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać jak to czytam...

    1. Takie felgi kupuje/robi się po to bym mieć takie jakich nie spotkasz na ulicy. I czy one kosztują 5 czy 10 to chyba sprawa drugorzędna, bo jak ktoś ma tyle w portfelu to co Wam do tego?

    2. Jakie homologacje? Jakie TUVy? A czym różnią się dwu czy trzyczęściowe felgi znanego producenta od tych zrobionych przez Staszka? Dodają tam do nich włosy diabła, a może łzy nietoperza? Felga trzyczęściowa składa się z bębna, rotoru, rantu, uszczelnień i śrubek. W feldze Staszka jest to samo. Oczywiście, do takich zabaw trzeba wybierać felgi kute, bo one na pewno wytrzymają wszelkie przeróbki. A może obawiacie się o precyzję wykonania otworów pod śrubki? Panowie, mamy XXI wiek i maszyny numeryczne są powszechnie dostępne. Stąd też bierze się cena wykonania takich felg. Gdyby mnie było stać to też trzasnąłbym sobie takie felgi, ale mnie nie stać, więc sobie popatrzę, ale przynajmniej nie będę marudził i hejtował. Pozdro szejset :P
    Zgadam się z kolegą w 100 %.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez phdream Zobacz posta
    Widziałem to na Fb,sa mega. Jaki jest orientacyjny koszt zrobienia takiego koła?
    Ja także widziałem je na fb
    koszt takich felg to 8/10 tysięcy ;)
    Wiem bo jestem nimi zainteresowany ;D

    Cytat Zamieszczone przez kyky7er Zobacz posta
    Moim zdaniem totalny rozpie**ol . Ale 10tyś ? :O Na studencką kieszeń nie bardzawo ;) ale oko chętnie nacieszę ;)
    Na studencką kieszeń z pewnością nie, Ale studenci chyba nie jeżdżą siódemkami hmm?

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać jak to czytam...

    1. Takie felgi kupuje/robi się po to bym mieć takie jakich nie spotkasz na ulicy. I czy one kosztują 5 czy 10 to chyba sprawa drugorzędna, bo jak ktoś ma tyle w portfelu to co Wam do tego?

    2. Jakie homologacje? Jakie TUVy? A czym różnią się dwu czy trzyczęściowe felgi znanego producenta od tych zrobionych przez Staszka? Dodają tam do nich włosy diabła, a może łzy nietoperza? Felga trzyczęściowa składa się z bębna, rotoru, rantu, uszczelnień i śrubek. W feldze Staszka jest to samo. Oczywiście, do takich zabaw trzeba wybierać felgi kute, bo one na pewno wytrzymają wszelkie przeróbki. A może obawiacie się o precyzję wykonania otworów pod śrubki? Panowie, mamy XXI wiek i maszyny numeryczne są powszechnie dostępne. Stąd też bierze się cena wykonania takich felg. Gdyby mnie było stać to też trzasnąłbym sobie takie felgi, ale mnie nie stać, więc sobie popatrzę, ale przynajmniej nie będę marudził i hejtował. Pozdro szejset :P
    Popieram Cię w 100%
    Te fele są przepiękne.


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 23-03-2014 o 18:30

  3. #23
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać jak to czytam...

    1. Takie felgi kupuje/robi się po to bym mieć takie jakich nie spotkasz na ulicy. I czy one kosztują 5 czy 10 to chyba sprawa drugorzędna, bo jak ktoś ma tyle w portfelu to co Wam do tego?

    2. Jakie homologacje? Jakie TUVy? A czym różnią się dwu czy trzyczęściowe felgi znanego producenta od tych zrobionych przez Staszka? Dodają tam do nich włosy diabła, a może łzy nietoperza? Felga trzyczęściowa składa się z bębna, rotoru, rantu, uszczelnień i śrubek. W feldze Staszka jest to samo. Oczywiście, do takich zabaw trzeba wybierać felgi kute, bo one na pewno wytrzymają wszelkie przeróbki. A może obawiacie się o precyzję wykonania otworów pod śrubki? Panowie, mamy XXI wiek i maszyny numeryczne są powszechnie dostępne. Stąd też bierze się cena wykonania takich felg. Gdyby mnie było stać to też trzasnąłbym sobie takie felgi, ale mnie nie stać, więc sobie popatrzę, ale przynajmniej nie będę marudził i hejtował. Pozdro szejset :P

    Płacz chłopaku jak bóbr, ale jak kupisz takie fele i przy 200 km/h coś się stanie i będzie to wina felg, to wtedy już nie TY ale Twoi bliscy będą płakali niestety nad Tobą

    i co z tego że to felgi customowe? to niby oznacza że ich jedyna wartość to to że są unikalne, i że koleś chce za nie 10 koła?
    ale jednocześnie mogą nie spełniać żadnych norm, wymagań ani nic? po prostu felgi customowe i szał ?? no wybaczcie ale mnie to nie przekonuje

    Jeśli tak to wybaczcie ale ja bym takich felg za darmo nie chciał, bo takie felgi można założyć na auto które stoi w muzeum i jest PRZEPYCHANE z sali A do sali D a nie jeździ po drodze autem ważącym 2 tony z prędkością rzędu powiedzmy 140 km/h po autostradzie

    Dlatego pytałem i pytam po raz kolejny, czy jest gwarancja i jakieś certyfikaty na te produkty - jak jest to OK jak nie ma to jak dla mnie felgi poza walorami wizualnymi sa dla mnie do niczego i nikt poza mną nie musi się z tym zgadzać

    Piszesz Irku o maszynach itd itp? a skąd to wszystko wiesz? Jakoś nie zauważyłem by autor słowem tu o tym wspomniał?
    Tak że może poczekajmy na producenta tych felg niech nam napisze co i jak
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #24
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Płacz chłopaku jak bóbr, ale jak kupisz takie fele i przy 200 km/h coś się stanie i będzie to wina felg, to wtedy już nie TY ale Twoi bliscy będą płakali niestety nad Tobą

    i co z tego że to felgi customowe? to niby oznacza że ich jedyna wartość to to że są unikalne, i że koleś chce za nie 10 koła?
    ale jednocześnie mogą nie spełniać żadnych norm, wymagań ani nic? po prostu felgi customowe i szał ?? no wybaczcie ale mnie to nie przekonuje

    Jeśli tak to wybaczcie ale ja bym takich felg za darmo nie chciał, bo takie felgi można założyć na auto które stoi w muzeum i jest PRZEPYCHANE z sali A do sali D a nie jeździ po drodze autem ważącym 2 tony z prędkością rzędu powiedzmy 140 km/h po autostradzie

    Dlatego pytałem i pytam po raz kolejny, czy jest gwarancja i jakieś certyfikaty na te produkty - jak jest to OK jak nie ma to jak dla mnie felgi poza walorami wizualnymi sa dla mnie do niczego i nikt poza mną nie musi się z tym zgadzać

    Piszesz Irku o maszynach itd itp? a skąd to wszystko wiesz? Jakoś nie zauważyłem by autor słowem tu o tym wspomniał?
    Tak że może poczekajmy na producenta tych felg niech nam napisze co i jak
    Adasio, koleś nie chce za nie 10 koła tylko tyle wynosi koszt złożenia takiego kompletu, na który składają się dwa komplety kół i robocizna. I teraz Cię uświadomię jak wykonuje się takie felgi: otóż, rozkręcasz trzyczęściowe felgi 19" i wyrzucasz z nich rotor (zostaje bęben i rant). Następnie z felgi 16" wycinasz sam rotor (resztę wyrzucasz) i nawiercasz w nim otwory pod śrubki, skręcasz, uszczelniasz i cieszysz się felgami 19" w unikalnym wzorze. Podsumowując - "nieznanego" pochodzenia jest tylko rotor, reszta (bęben, rant, śrubki) pochodzi "od znanego producenta". W czym jest problem? Jak zamarzysz sobie mieć większy rant to zamawiasz większy rant i go przekładasz. To normalna sprawa w felgach trzyczęściowych.

    I nie martw się Adasio, nikt Cię do tych felg przekonywać nie będzie. Ty i tak sobie (kiedyś w końcu) kupisz Asanti 22" za 20tys. złotych ;)

    A skąd to wiem? Sprawa jest prosta - bo się tym interesowałem i wiem na ten temat sporo więcej niż wyczytałem w tym wątku ;)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Hmmm to zależy co chcesz i czego oczekujesz
    ...Ja jestem starej daty i jak już styl custom to sprawdzone i pewne felgi od uznanych producentów z gwarancja i pewnością że się nie skrzywia i nie rozlecą po 1 sezonie...

    Aha, czyli cos na zasadzie "Panie chcialbym kupic czarne felgi bo pasuja mi do auta ale zeby byly czerwone. Customowe od producenta?


    Tuczi ma racje, wybacz ze nie opisalem czego i jak, na jakich narzedziach robilem, spowodowane jest to tym pozniej powstaja nieudolne podroby zrobienia po polsku (lepiej i taniej oczywiscie) zastapienie tokarki np.maszyna do prostowania felg - bo tez mozna zamocowac noz i uciac felge, a pozniej sie slyszy ze komus sie rozpadlo ze nie pasuje ze bije, jasna sprawa jest ze nie maja te felgi zadnego TUV'u bo nie jestem korporacja i najzwyczajniej w swiecie nie stac mnie na zlecenie badan nad felga za 500tys euro, kazdy uzytkownik robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Akurat w tym przypadku Jakub jest idealnym testerem, bo wolno nie jezdzi i prosto tez zadko mu sie zdaza jechac. W tych felgach zastepuje sie jedynie rotor innym, ktory zrobiony jest z oryginalnej felgi, czyli z dobrego materialu, ktory zapewniam Cie nie odbiega niczym od fabrycznego z felg skrecanych, sruby i ich ilosc zostaje od fabrycznych felg skrecanych, otwory sa wykonane z taka sama precyzja jak w oryginalnym rotorze, tak wiec dycyzja czy zakladac i jezdzic czy nie zostaje po stronie uzytkownika :)


    Ja nie z tych obrazajacych i ciesze sie ze sa pytania i watpliwosci!

  6. #26
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    I tak nie jestem w sobie stanie wyobrazić jak "powiększasz" rotor :)

    Czy możliwe jest przerobienie skręcanych 18' na 20' ? Czy ilość śrub w obydwu zestawach musi się zgadzać ? I jak już gadamy o kosztach, to ile kosztuje taka przeróbka jak dostałbyś od klienta 2 komplety kół ?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez R.SŁOMIŃSKI Zobacz posta
    Ale studenci chyba nie jeżdżą siódemkami hmm?
    Skąd taka informacja?? Jak mają dobry gust to jeżdżą...

  8. #28
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez R.SŁOMIŃSKI Zobacz posta
    Na studencką kieszeń z pewnością nie, Ale studenci chyba nie jeżdżą siódemkami hmm?
    Nic bardziej mylnego... :)

    Btw. felgi niszczą system.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław
    Też ciekawa dla mnie informacja chyba wywalili mnie ze studiów albo muszę jeszcze raz spojrzeć w dowód rejestracyjny :) Felgi prze kot dla mnie custom-y zawsze niszczyły system!

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać jak to czytam...

    ..........


    Gdyby mnie było stać to też trzasnąłbym sobie takie felgi, ale mnie nie stać, więc sobie popatrzę, ale przynajmniej nie będę marudził i hejtował. Pozdro szejset :P
    Możesz nawet śmiać się przez łzy, ale nikt tutaj nie hejtuje, sam wyraziłem swoje zdanie a w nim również i szacun do wykonanej roboty, a to że nie ufam wynalazkom z nieznanych mi manufaktur to już inna sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta

    Wracając do felg, dobra robota, szacun za robotę i jaja urywają i skusiłbym się na nie na przykład do mojej zastavy 750 z 65 roku ale powtarzam raz jeszcze do daily car'a nie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 19:35
  2. Jakie opony na felgi 20 cali 9" przód i tył 10.5"
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •