Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: webasto - dogrzewanie silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tadek
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    104
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    Termostaty mam sprawne, wymieniałem w zeszłym roku. W weekend zrobiłem trochę więcej km temperatura na dworze powyżej zera i temperaturę 88*C, 90*C osiągnął tylko nie monitorowałem po jakim czasie.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    I jak odblokowała Ci się ta funkcja dogrzewania na wyświetlaczu? Bo mam tak samo że jest jakby niedostępna.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tadek
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    104
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    niestety nie :/ i jak widzę to nikt z forum nie zna tematu żeby pomóc. chociaż ktoś mógł by sprawdzić swoje kodowania żeby później wiedzieć gdzie szukać błędu.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    No właśnie u mnie komputer nie pokazuje żadnych błędów. Też nie wiem o co chodzi z tym.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar MiSiEk MoTo
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    30
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Reda, Trójmiasto
    Kolego Tadek rozumiem że webasto w ogóle nie odpala.Później podałeś info że jakieś błędy się pokazały (ale jakie? czy tylko to co napisałeś o klimie czy coś jeszcze?). Z tego co się orientuję to najczęstrzymi problemami związanymi z niedziałającym webasto w bmw był uszkodzony palnik bądź przegnita elektronika (płytka która jest w piecu).Jeżeli komp nic nie pokazuje to w ostateczności można spróbować wyjąć piec i sprawdzić miernikiem na stole co i jak.pozdrawiam

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta
    zrobiłem jeszcze jeden pomiar temperatury i obserwację. wracając z pracy do domu (ok 7km) auto nabrało temperatury do 56*, 57*C po wyłączeniu ogrzewania temperatura wzrosła do ok 60*C.


    ma ktoś pomysły gdzie szukać błędów?? może jakieś skany z kodowania webasta na poziomie dogrzewania silnika??

    (tak wiem nie pisze sie wątku kolejnego pod swoim wątkiem ale chciałem podbić temat w górę)
    Możesz mi powiedzieć jak to zrobiłeś że sprawdzasz temp. Ja wciskam i trzymam guzik zerowania kilometrów ale nie wiem gdzie dalej wejść

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    46
    BMW
    BMW 730d E65, 2004 r
    Skąd
    Myślibórz

    Post

    Witam, u mnie wygląda tak (błędy z INPY)

    1. 9B2F Circuit of Metering pump defective – uszkodzona pompa dozująca.
    2. 9B2E heater locking – zablokowany podgrzewacz? Tak to rozumiem.
    3. E787 communication terror – błąd komunikacji.

    Funkcja w iDrive też jest zablokowana ;/

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar MiSiEk MoTo
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    30
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Reda, Trójmiasto
    Kolego sebo45 Twoje błędy rozumiem tak: skoro uszkodzona pompka (ta która tak charakterystycznie tyka) jest uszkodzona i nie podaje paliwa to siłą rzeczy jest "zablokowany podgrzewacz" (czyli piec nie może działać) a co za tym idzie skoro piec nie działa to nie ma z nim komunikacjii żadnej ;) Tak więc po wymianie pompki możliwe że wszystkie problemy znikną (chociaż można sprawdzić czy czasem problem nie leży w istalacji podłączonej do pompki) pozdro

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar sollej
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    24
    BMW
    Było E30 2.0i 130KM E36 1.8i 118 KM E39 525tds 143KM E38 4.0 286KM i teraz E65 3.0 D 218KM
    Skąd
    Zgorzelec
    Chłopaki a ja mam taki problem że te ogrzewanie się samo załańcza i nie wiem jak to można wyłączyć kto mi podpowie?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    [QUOTE=mysza;419712]Możesz mi powiedzieć jak to zrobiłeś że sprawdzasz temp. Ja wciskam i trzymam guzik zerowania kilometrów ale nie wiem gdzie dalej wejść


    Mysza jest wiele wątków o ukrytym menu....ale dobrze - wciskasz guzik od kasowania kilometrów i trzymasz - do momentu aż będziesz miał na lewym zegarze listę różnych funkcji od 1 do dwudziestu kilku, jak to się wyświetli krótkimi kliknięciami przechodzisz do pozycji 19 i jak na nią najedziesz przytrzymujesz do momentu aż na prawym zegarze wyświetli się odblokowywanie ukrytego menu, wpisujesz sumę ostatnich 6-ciu cyfr z vinu i przytrzymujesz do odblokowania menu, następnie wracasz do lewego zegara i z pozycji 19 krótkimi kliknięciami przechodzisz do pozycji chyba 7 i ponownie przytrzymujesz przycisk aż na prawym zegarze pojawią się parametry jak wyżej....
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

Podobne wątki

  1. Czy w bmw e38 jest elektryczne dogrzewanie silnika.
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 06:18
  2. Webasto
    Przez klimas70 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 12:32
  3. WEBASTO
    Przez przemas10m w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 16:37
  4. [ pozostale] Pracujące Webasto po wyłączeniu silnika w E65
    Przez e65 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 12:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •