Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Wątek: E38 + m30 + turbo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin

    Post E38 + m30 + turbo

    Witam

    Jestem Andrzej.

    Od najmniejszego malolata bedac na gieldzie samochodowej moje oczy przykuwaly siodemki. Myslalem, o ja pierdziele jakie duze, jakie solidne, jakie ladne. Kiedy pierwszy raz na zywo pomacalem e38 przez cialo przechodzily mnie dreszcze. Bylem mega zachwycony klasa tego auta i jakoscia wykonania. Jednak glupi rozum nigdy nie pozwalal mi kupic siodemki. Bo to duze, niepraktyczne, pali jak smok i drogie. Az pare lat temu trafila sie okazja i zanabylem e32 za smieszna kase w czarnym macie. I sumie byl to moj najtanszy i najlepszy samochod. Poprostu moj forfiter. Dopiero wtedy zrozumialem ze stracilem lata mlodosci bujajac sie jakims gownem zamiast kupic sobie ten najlepszy samochod na swiecie na ktory chorowalem od dawna. Z powodu zony ktorej na szczescie sie pozbylem musialem sprzedac swego forfitera. Troche czasu uplynelo a w mojej glowie zrodzil sie pomysl na auto dla mnie idealne. Laczace wygode, radosc z jazdy i moc. Moj pomysl to e38 z silnikiem m30 i turbo. E38 wiadomo - piekne i ponadczasowe, w sumie uwazam ze nie ustepujace niczym nowym samochodom. M30 bo to pancerny, prosty i w 100% metalowy agregat czego o m6x powiedziec nie moge. Pozatym to co zniesie m30 bez pierdniecia zabije m6x czy m52 po pierwszym kilometrze. Plan to 500 KM.

    Baza juz kupiona - e38 740i, w kolorze rozowo-szampaniastym? zdrowa buda wymagajaca jakichs drobnych poprawek typu nowe lusterka czy zapierdziale lampy z tylu. Wyposarzenie chyba pelne jakie bylo.

    Silnik i graty w sumie tez juz leza. Mam nadzieje niedlugo wjechac na warsztat ,zrobic pare fotkersow i brac sie do rototy.

    Jak wam sie podoba moj pomysl?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Witaj, no pomysł świetny, ciekawe ile problemów napotkasz po drodze. Powodzenia w projekcie. Pzdr.
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a wg mnie pomysł z dupy jak m30 to w budzie e32 a nie e38 po drugie M60 z kutymi tłokami zniesie tyle samo co m30 z tego co mi wiadomo a dużo mocniejsza baza w serii ale czekam na rozwój projektu jak zrobisz to na pewno będe pod wrażeniem...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    a wg mnie pomysł z dupy jak m30 to w budzie e32 a nie e38 po drugie M60 z kutymi tłokami zniesie tyle samo co m30 z tego co mi wiadomo a dużo mocniejsza baza w serii ale czekam na rozwój projektu jak zrobisz to na pewno będe pod wrażeniem...
    a ile widziales tych mocnych m60? bo nawet w internecie to jest tylko pare silnikow z mocami 600+ i budzetem na kilka m30 o takiej mocy. M60 to tloki , korby i tuleje stalowe jesli mowimy o jakims dmuchaniu a wtedy to sie robi zupelnie sztuka dla sztuki bo jest srylion lepszych baz v8. A tutaj bedzie proste m30 tak naprawde z wiekszoscia elementow seryjnych.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar dawca318is
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    58
    BMW
    e30 318is '90; e34 535i '90; F01 740d '10
    Skąd
    śląsk, bytom
    Witam . Ja tylko w temacie M30 , bo w temacie e38 nie ma sie co wypowiadac - auto solidne i tyle . Co do silnika , to uważam ten pomysł za chybiony . wszyscy myślą , ze włożenie turba jest sprawa prosta i załatwia wszystko . gdyby tak było to cały driftujący swiatek by na tym jeżdził nie bawiąc sie w jednostki S62 . w swojej piątce mam m30b35 - oczywiście nie tak całkiem w serii . zrobiłem sobie drugi silnik , który w stanie zakonserwowanym- suchym leży w pozycji stojacej na palecie . zrobienie kompletnego silnika w formie wolnossacej z odpowiednią głowica , z odpowiednim układem korbowo-tłokowym wyszło mnie 3 lata temu 17 tyś - robiłem to pod podobna moc jaką mam teraz plus 10 sekundowy strzał rzędu 150 KM (mokry) - tak wyliczyliśmy to w dobrej firmie która sie tym zajmuje . nie wiem ile musiał bym zrobić jeszcze przeróbek w silniku żeby jednostka generujaca standardowe 211 KM była by w stanie termicznie wytrzymać powiedzmy 500 KM przez powiedzmy 20 minut ostrzej jazdy autostradowej . wspomnę tylko o całkowitej zmianie układu chłodzenia , ze choćby o głupich natryskach olejowych na denka tłoków nie wspomnę . jednostka m30 faktycznie jest pancerna - ale to jest jej plus i mnius - po to ktoś własnie wymyslił materiały w silnikach które lepiej od żeliwa przewodzą ciepło - żeby to własnie ciepło można lepiej odprowadzić . Nie wspomne już o takich prozaicznych sprawach , ze masz licznik od jednostki 8 cylindrowej , a wkładasz 6 cylindrowa która raczej nie bedzie skora do współpracy z oryginalnym interfejsem . naprawdę radze z dobrego serca . robiłem różne przeróbki w seriach 3,5,7 - więc jeżeli chcesz mież M7 - to kup w dobrym stanie jakies S62b50 z osprzętem i ewentualnie z dobrą manualna skrzynia , bo smg zmasakruje Ci dyfer który nie był zaprojektowany do takich gwałtownych momentów - po tygodniu . myślę że bedzie bez nad wyraz zbędnego kopanie pod komorą silnika ( tylko tyle ile trzeba ) , może nawet łapy pod silnik Ci podejdą . a jak Ci mało 400 KM i 500 Nm to szukaj jakiejś rozbitej alpiny z zaturbionym v8 - bedziesz miał te swoje 500 KM .
    życzę powodzenia i trzymam kciuki

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez dawca318is Zobacz posta
    Witam . Ja tylko w temacie M30 , bo w temacie e38 nie ma sie co wypowiadac - auto solidne i tyle . Co do silnika , to uważam ten pomysł za chybiony . wszyscy myślą , ze włożenie turba jest sprawa prosta i załatwia wszystko . gdyby tak było to cały driftujący swiatek by na tym jeżdził nie bawiąc sie w jednostki S62 . w swojej piątce mam m30b35 - oczywiście nie tak całkiem w serii . zrobiłem sobie drugi silnik , który w stanie zakonserwowanym- suchym leży w pozycji stojacej na palecie . zrobienie kompletnego silnika w formie wolnossacej z odpowiednią głowica , z odpowiednim układem korbowo-tłokowym wyszło mnie 3 lata temu 17 tyś - robiłem to pod podobna moc jaką mam teraz plus 10 sekundowy strzał rzędu 150 KM (mokry) - tak wyliczyliśmy to w dobrej firmie która sie tym zajmuje . nie wiem ile musiał bym zrobić jeszcze przeróbek w silniku żeby jednostka generujaca standardowe 211 KM była by w stanie termicznie wytrzymać powiedzmy 500 KM przez powiedzmy 20 minut ostrzej jazdy autostradowej . wspomnę tylko o całkowitej zmianie układu chłodzenia , ze choćby o głupich natryskach olejowych na denka tłoków nie wspomnę . jednostka m30 faktycznie jest pancerna - ale to jest jej plus i mnius - po to ktoś własnie wymyslił materiały w silnikach które lepiej od żeliwa przewodzą ciepło - żeby to własnie ciepło można lepiej odprowadzić . Nie wspomne już o takich prozaicznych sprawach , ze masz licznik od jednostki 8 cylindrowej , a wkładasz 6 cylindrowa która raczej nie bedzie skora do współpracy z oryginalnym interfejsem . naprawdę radze z dobrego serca . robiłem różne przeróbki w seriach 3,5,7 - więc jeżeli chcesz mież M7 - to kup w dobrym stanie jakies S62b50 z osprzętem i ewentualnie z dobrą manualna skrzynia , bo smg zmasakruje Ci dyfer który nie był zaprojektowany do takich gwałtownych momentów - po tygodniu . myślę że bedzie bez nad wyraz zbędnego kopanie pod komorą silnika ( tylko tyle ile trzeba ) , może nawet łapy pod silnik Ci podejdą . a jak Ci mało 400 KM i 500 Nm to szukaj jakiejś rozbitej alpiny z zaturbionym v8 - bedziesz miał te swoje 500 KM .
    życzę powodzenia i trzymam kciuki
    No zycie pokaze co z tego wyjdzie, s62 to fajny silnik ale bez urazy dla mnie poprostu nie jedzie. Z ciekawosci moglbys uchylic rabka tajemnicy co kosztowlo Cie 17 tysiecy w m30 pod n/a?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    to pokaz mi ile masz tych uturbionych M30 na 500km????? dziwnym trafem wiekszość drifterów wybiera m60 z rtacji trawłości i bardzo je sobie chwali lepiej jak M62 a jak sadzisz, że tylko dlatego, że wszystko ma 5cm grubości w m30 to uzyskasz 500km to kolega ci juz wszystko ładnie opisał że nie ma tak lekko

    Co do m60 szwedzi maja fajne zestawy z kompresem koszt około 45k i masz 420 lub 520km z m60 zalezy jaki warian twtbierzesz

    a co do kucia to m60 ma korby i wał odpowiedniej jakości zostaja tylko tłoki

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    to pokaz mi ile masz tych uturbionych M30 na 500km????? dziwnym trafem wiekszość drifterów wybiera m60 z rtacji trawłości i bardzo je sobie chwali lepiej jak M62 a jak sadzisz, że tylko dlatego, że wszystko ma 5cm grubości w m30 to uzyskasz 500km to kolega ci juz wszystko ładnie opisał że nie ma tak lekko

    Co do m60 szwedzi maja fajne zestawy z kompresem koszt około 45k i masz 420 lub 520km z m60 zalezy jaki warian twtbierzesz

    a co do kucia to m60 ma korby i wał odpowiedniej jakości zostaja tylko tłoki
    seria m60 na 520km? hmm, no dyskutowalbym ale skoro masz takie rozeznanie to nie bede sie sprzeczal.

    A swiat na drifcie sie nie konczy i nie jest to zadna wyrocznia tylko dosyc zamkniete srodowisko bazujace na sprawdzonych rozwiazaniach - ktos cos raz zrobil i reszta kopiuje przez lata to samo bo nikt nie chce dopracowywac projektu tylko odrazu jezdzic,jezdzic,jezdzic. To ze tam nie jezdza m30 nie znaczy ze by nie mogly.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    to powiem tak zaskocz mnie zrób pokaz udowodnij a przeproszę Cie publicznie gdzie chcesz i tyle bo wątków tego typu to było już w pizdu i więcej ......... a kończyło sie w 99% niczym albo druciarstwem bo koszta sa ogromne

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    to powiem tak zaskocz mnie zrób pokaz udowodnij a przeproszę Cie publicznie gdzie chcesz i tyle bo wątków tego typu to było już w pizdu i więcej ......... a kończyło sie w 99% niczym albo druciarstwem bo koszta sa ogromne
    Rozwiazmy to honorowo. Jak powstanie taka siodemka to kop w dupe i filmik na forum zamieszczamy. :D

    Mam nadzieje w tym tygodniu zaczac cos robic przy siodemce.

Podobne wątki

  1. [mechanika] Turbo w M30
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 17:05
  2. [E38] E38+m30+turbo
    Przez corey w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 14:56
  3. E38 V12 Alpina Turbo :]
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 09:17
  4. [ tuning] e38 turbo
    Przez Aru89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •