Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Ogrzewanie problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar siemas99
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    13
    BMW
    E38 728i 1997 E39 525i 1996
    Skąd
    Wałcz

    Post Ogrzewanie problem

    Witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy 7er. Mam problem z ogrzewaniem, nie grzeje mi lewa strona auta, a z prawej dmucha ciepłym ale nie jest to na pewno maksymalna temperatura 32 stopnie. Przeszukałem forum i znalazłem, że na pewno mam zapowietrzony układ. Odpowietrzyłem ale nic to nie pomogło. Dodam, że mimo dolanego na maksa płynu wyświetla mi się komunikat ,,sprawdź poziom płynu chłodniczego". Proszę o pomoc, bo idą mrozy, a w dupę zimno hehe

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Podstawa przy ogrzewaniu to elektrozawory ,i od tego zacznij ,czyli wymiana lub regeneracja ,później ewentualne płukanie nagrzewnicy i szukanie dalej ,jakie masz el.zaw z pompką ?
    http://7er.pl/showthread.php/12849-m...to-relacja-z-o
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar siemas99
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    13
    BMW
    E38 728i 1997 E39 525i 1996
    Skąd
    Wałcz
    Nie wiem jakie mam, model jest z 1997 przed liftowy bez vanosa, ale sprawdzę.

    Dziwne, że wieje z jednej strony zimne a z drugiej ciepłe.
    Ostatnio edytowane przez siemas99 ; 21-01-2014 o 12:49

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez siemas99 Zobacz posta

    Dziwne, że wieje z jednej strony zimne a z drugiej ciepłe.
    To nie jest dziwne.. W naszych bemkach są dwa elektrozawory, jeden odpowiedzialny za lewa strone drugi za prawa. Jezeli jeden Ci się zacina lub wogole juz nie spelnia swojej roli to wlasnie albo bedzie caly czas wialo cieplym albo zimnym ewentualnie posrednim, w zaleznosci w ktorym momencie zaciął sie zawór.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Dobrze odpowietrz układ sprawdź elektrozawory. Ja miałem zrobione elektrozawory odpowietrzalem układ i nic, okazało się że miałem pękniętą chłodnicę. Gdy ją wymieniłem wszystko wróciło do normy.Czasami się zacina silniczek co jest pod elektrozaworami niby słychać że pracuje ale nie goni płynu. Trzeba nim wstrząsnąć i zacznie promować płyn.

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Zestaw naprawczych do elektrozaworów dostaniesz u Siudemy z tego fora sam brałem od niego.

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    156
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    OKR
    Koledzy, u mnie nie leci ciepłe powietrze, ale tylko na nogi i na tył, jednak przez kratki na twarz leci zimne. Też elektrozawory? Odkręciłem kratkę środkową i regulacja temp. ciepłe-zimne jest na lince, która jest przecięta. Autko z 95' roku. Dodam, że jest założony klimatronik. Czy jest możliwe, że nagrzewnica jest z nowszego auta i po prostu kratka jest stara? Bo jest jedna wolna wtyczka w instalacji i wygląda jakby była właśnie od kratki.

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Troszkę masz na kombinowane z tym ogrzewaniem ,elektrozawory łatwo sprawdzisz po wężach ,ustaw temperaturę na maxa ,i sprawdź węże idące do nagrzewnicy czy są ciepłe ,bo możesz mieć zawalone i nie sprawne el.zaw.
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A powiedzcie mi taka rzecz.. Elektrozawory wygladaja na sprawne, węze od nich są ciepłe i dobrze reaguje na zmiane cieplo/zimno, nagrzewnica napewno dobra bo ją wyciągałem jakiś czas temu, glowna pompa wody ma sie dobrze (zadnych dziwych wahań temperatury, caly czas praktycznie stale 92st przy dzisiejszych mrozach) Pompka przy elektrozaworach rowniez slychac i czuc ze pompuje a mimo to do kabiny leci tylko bardziej cieple niz gorące powietrze.. Jak przejade okolo 40km to dopiero ladnie grzeje, mozliwe ze parownik od gazu pochlania te cieplo? Układ raczej na 100% dobrze odpowietrzony (wymienialem silnik więc juz pilnowalem wszystkiego na tip top) Jakies rady?

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    A powiedzcie mi taka rzecz.. Elektrozawory wygladaja na sprawne, węze od nich są ciepłe i dobrze reaguje na zmiane cieplo/zimno, nagrzewnica napewno dobra bo ją wyciągałem jakiś czas temu, glowna pompa wody ma sie dobrze (zadnych dziwych wahań temperatury, caly czas praktycznie stale 92st przy dzisiejszych mrozach) Pompka przy elektrozaworach rowniez slychac i czuc ze pompuje a mimo to do kabiny leci tylko bardziej cieple niz gorące powietrze.. Jak przejade okolo 40km to dopiero ladnie grzeje, mozliwe ze parownik od gazu pochlania te cieplo? Układ raczej na 100% dobrze odpowietrzony (wymienialem silnik więc juz pilnowalem wszystkiego na tip top) Jakies rady?
    Takie uroki LPG ,opór przepływu płynu jest dużo mniejszy przez parownik jak przez nagrzewnicę
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Podobne wątki

  1. Ogrzewanie problem
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 18:14
  2. Ogrzewanie
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 20:28
  3. ogrzewanie
    Przez bolo88pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 23:39
  4. ogrzewanie 750iAL
    Przez ronin31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 21:42
  5. Ogrzewanie-wentylacja problem z nadmuchem
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •