Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [E32] 730 R6 Falujobroty silnika i nie równo pracuje.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski

    Post [E32] 730 R6 Falują obroty silnika i nie równo pracuje.

    Witam
    Od nie dawna stałem się chyba nie szczęśliwym posiadaczem BMW E32 730 R6 w manualu. Mój problem pojawił się po tym jak podpisałem umowe kupna samochodu. Po przetestowaniu bmw wszystko było dobrze chodziła na wolnych obrotach nie gasła. Po zatankowaniu gazu oraz benzyny i przejechaniu jakiś 10 metrów, bmw zaczęła nie trzymać wolnych obrotów i strasznie szarpać. Jakoś udało mi się wrócić do domu ponieważ na trasie oddało jej i wszystko było dobrze. Wróciłem do domu pojechałem na myjnie bezdotykową i po tym zabiegu bmw nie chciało wkręcić się więcej jak 1,5 tys( na benzynie) po paru minutach jej oddało na tyle że mogłem wrócić do domu, ale jakby na 5 cylindrach. Na drugi dzień pojechałem do kolegi mechanika i zaczęliśmy wymieniać, olej w silniku, płyn chłodniczy, świece(docelowo ktoś wkręcił świece firmy ISKRA), przewody(przełożony impulsator na nowe kable),wyregulowane zawory żeby nie klepały. Mieliśmy nadzieje że po tych zabiegach bmw odpali i powita nas pięknym mruczeniem, niestety ale nie. Po odpaleniu chodziła jak na 4 cylindry, trzęsła się, ledwo trzymała obroty a w garażu zrobiło się siwo od gęstego dymy spalin zmieszanych z zapachem nie przepalonej benzyny. Postaliśmy popatrzyliśmy i daliśmy spokój. Dzisiaj byłem podpiąć pod komputer, okazało się że są 3 błędy(czujnik temp, sonda lambda, przepływomierz) błędy skasowane, zrobiliśmy przejażdżke tym czasie raz się tylko przydławiła i nie dała rady na śniegu zarzucić tyłu. Wróciliśmy znowu pod kompa tym razem 2 błedy, sonda lambda i przepływomierz. Nie miałem sondy od bmw to daliśmy sonde od Sierry kolory kabli takie same jak w bmw, i to bosch i to bosch. Podłączyliśmy, samochód z garażu na dwór, faluje na obrotach kopci i śmierdzi benzyna, ale nie gaśnie chwile tak pochodziła dodała sama z 3 razy lekko gazu i zaczęła jakby na wszystkie gary pracować. Nie cieszyliśmy się długo po osiągnięciu temp 90'C zaczęła falować obrotami do tego stopnia że zgasła. Odpaliłem i znowu pracuje normalnie, za chwile znowu zaczyna sama falować i gaśnie. Dzieje się to zarówno na gazie jak i na benzynie, instalacje mam sekwencyjną chyba stag 200. Skończyły nam się już pomysły i chyba jutro prowadze do innego mechanika żeby to ogarną. Tylko czy to będzie opłacalna naprawa? Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
    Pozdrawiam Misiek
    Ostatnio edytowane przez Misiek89 ; 15-01-2014 o 17:20 Powód: literówka w tytule.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Podmień lub wyczyść silniczek krokowy,przepływka do sprawdzenia lub wymiany i kup nową kopułkę z palcem.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Tylko tak szukaliśmy krokowca i nie mogliśmy go znaleźć, ponieważ w mojej 7 jest chyba ten EML nie ma linki do gazu tylko steruje to się elektronicznie. I odkręcaliśmy ten silniczek od przepustnicy ale tam za wiele do czyszczenia nie ma. A jak sprawdzić przepływke? Hm kopułka i palec wyglądają na sprawne nie ma śladów zurzycia.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Oczywiście, że jak masz błędy związane z sondą i przepływką to są do wymiany - są to akurat dwa elementy od których najczęstszym objawem jest właśnie falowanie. Sonda od Sierry nie da rady - musisz wrzucić orginał od m30b30 (podróba zbyt długo nie pochodzi), przepływki akurat nowej chyba nie dostaniesz (używki do m30 są na wagę złota - tu musisz się przygotować na wydatek rzedu 300-500 zł za sprawną/nie strzeloną przepływke).

    Widzę, że jesteś z Międzyrzeca - jak nie dajesz sobie rady to niedaleko Ciebie (w Turowie) jest gość który zajmuje się tylko BMW i ma mega pojęcie o tej marce, a tym bardziej takich starszych autach jak Twoje. Oczywiście posiada też trochę części więc mógłby od razu na podmiankę podstawić rzeczy, które u Ciebie są/moga być do wymiany (zawsze możesz coś przy tym zaoszczędzić zamiast wymieniać wszystko po kolei). Jak Cię interesuje pomoc to wal do mnie na PW a podam Ci kontakt do niego. Sam jestem z Białej Podlaskiej (teraz aktualnie mieszkam w Wawie) i wielu mechaników przetestowałem z samej Białej i okolic, więc wiem do kogo możesz śmiało zaprowadzić auto.

    Pozdro

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli jest elektroniczna przepustnica nie ma krokowego, wykluczamy.Sprawdz klapke przepływomierza czy wychyla się bez zacieć w całym zakresie,elektronika przepływki raczej nie ulega awariom.Sonda najlepiej nowa,orginalna,ta ze sierry może mieć inny zakres pracy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Właśnie zapomniałem o tym kolesiu z Turowa. Orginał sonde boscha mogę mieć na piątek za 280zł. A przepływke musze szukać w internecie, ale to wiadomo trzeba wierzyć na słowo sprzedawcy że wszystko jest w porządku.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Klapka przepływomierza już teraz pracuje dobrze, zapomniałem napisać że była zatkana odma i cały przepływomierz był w tym maśle, został starannie wyczyszczony.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Witam
    Siódema już jeździ, okazało się że przepływomierz miał spaloną płytke, i pompa paliwa była do wymiany. Dziękuje wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 15:52
  2. E38 750'ka zimna chodzi nie równo
    Przez Patromierz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 18:44
  3. Na początku przez minute nie równo chodzi M30b30
    Przez arturtuner w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 13:53
  4. Nie pracuje na wszystkich cylindrach
    Przez omell w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 23:15
  5. [silnik] silnik nie równo chodzi [735 3.5L R6]
    Przez przmek_sbs2k w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 20:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •