Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 24

W±tek: Dziwny d¼wiêk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Sk±d
    olkusz

    Post Dziwny d¼wiêk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

    Witam serdecznie, od paru dni w mojej BMW pojawi³ sie spory problem. Po odpaleniu pojawia siê dziwny odd¼wiêk tak jakby ³±ñcuch rozrz±du tar³ o ³y¿wê. Po czê¶ciowym nagrzaniu silnika pojawia sie tak jakby stukot. Po ruszeniu autem odd¼wiêk ten ustêpuje po oko³u 5 sekundach. Przypominam- silnik to 5,4 v12 rocznik 99 po lifcie. Na pocz±tku my¶la³em ¿e odg³os dobiega ze sprzêg³a wiskotycznego a konkretnie z wentylatora który o co¶ ociera (identyczny odg³os) natomiast teraz jestem pewien ¿e to odg³os z silnika. Po nagrzaniu silnika odg³os ustêpuje ca³kowicie jednak¿e wczoraj w nocy zauwa¿y³em ¿e gdy silnik jest na wolnych obrotach i nagle doda sie gazu pojawia siê jeszcze w tle na chwile ten dziwny odg³os jakby gwizd, tarcie itp. Czy orientujecie siê koledzy czy w tych silnikach sa jakie¶ typowe przypad³o¶ci tak jak m60 ma odkrêcaj±ce siê pompy oleju? Czy ktos posiada schemat rozrz±du tego silnika? wydaje mi siê ¿e co¶ dzieje siê z napinaczem hydraulicznym ³añcucha b±d¼ ³y¿w± . Doczyta³em na necie o regulacji naprê¿enia ³añcucha pompy oleju. To ju¿ jaki¶ trop ale nie wydaje mi siê aby to by³o przyczyn± gdy¿ stukanie i gwizd powinien wtedy byæ ca³y czas. Olej juz zmieni³em na nowy, problem nie usta³. Macie jakie¶ pomys³y lub sugestie? Dodam jeszcze ¿e odg³os wystepuje tylko i wy³acznie podczas pierwszego odpalenia lub po kilku godzinnym postoju. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Sk±d
    Jura KC
    W stopce masz, ¿e jeste¶ z Olkusza. Podjed¼ na ul. Pakusk±, jest tam mechanik który od dawna je¼dzi siódemkami, mo¿e Ci zdiagnozuje.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar qba
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Sk±d
    Warszawa
    A mo¿e vanos?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa

    Post

    Hej, najpierw zdejmij paski i odpal. To zajmie pó³ godziny z ponownym ich za³o¿eniem.

    W m70/M73 nie ma vanosów. Kto¶ pisa³ tu na forum, ¿e pompy w tych silnikach te¿ siê odkrêca³y i znalaz³ lu¼n± u siebie. Mo¿e to byæ rozrz±d, szyna napinaj±ca jest jedna, z lewej, pozosta³e dwie to plastik. Je¿eli bêdzie to rozrz±d to trochê roboty bêdzie, ale nie jest bardzo drogo jak w V8. Jedyne to szyna napinaj±ca to koszt oko³o 400 PLN i jest tylko w oryginale.

    Napinacz to grosze, ale ¿eby to ustawiæ trzeba ca³y przód silnika rozebraæ.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 08-01-2014 o 14:50
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar qba
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Sk±d
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    W m70/M73 nie ma vanosów.
    Bartek, obawiam siê, ¿e po 1998 roku w M73TUB54 by³ pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówi± na internetach

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Sk±d
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, od paru dni w mojej BMW pojawi³ sie spory problem. Po odpaleniu pojawia siê dziwny odd¼wiêk tak jakby ³±ñcuch rozrz±du tar³ o ³y¿wê. Po czê¶ciowym nagrzaniu silnika pojawia sie tak jakby stukot. Po ruszeniu autem odd¼wiêk ten ustêpuje po oko³u 5 sekundach. Przypominam- silnik to 5,4 v12 rocznik 99 po lifcie. Na pocz±tku my¶la³em ¿e odg³os dobiega ze sprzêg³a wiskotycznego a konkretnie z wentylatora który o co¶ ociera (identyczny odg³os) natomiast teraz jestem pewien ¿e to odg³os z silnika. Po nagrzaniu silnika odg³os ustêpuje ca³kowicie jednak¿e wczoraj w nocy zauwa¿y³em ¿e gdy silnik jest na wolnych obrotach i nagle doda sie gazu pojawia siê jeszcze w tle na chwile ten dziwny odg³os jakby gwizd, tarcie itp. Czy orientujecie siê koledzy czy w tych silnikach sa jakie¶ typowe przypad³o¶ci tak jak m60 ma odkrêcaj±ce siê pompy oleju? Czy ktos posiada schemat rozrz±du tego silnika? wydaje mi siê ¿e co¶ dzieje siê z napinaczem hydraulicznym ³añcucha b±d¼ ³y¿w± . Doczyta³em na necie o regulacji naprê¿enia ³añcucha pompy oleju. To ju¿ jaki¶ trop ale nie wydaje mi siê aby to by³o przyczyn± gdy¿ stukanie i gwizd powinien wtedy byæ ca³y czas. Olej juz zmieni³em na nowy, problem nie usta³. Macie jakie¶ pomys³y lub sugestie? Dodam jeszcze ¿e odg³os wystepuje tylko i wy³acznie podczas pierwszego odpalenia lub po kilku godzinnym postoju. Pozdrawiam serdecznie.
    ma³a ilo¶æ oleju w skrzyni ha³asuje pompa w skrzyni mia³em to samo uzupe³nij olej zgodnie z procedur± a pó¼niej leæ po whisky i spytaj gdzie wys³aæ

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Sk±d
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Bartek, obawiam siê, ¿e po 1998 roku w M73TUB54 by³ pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówi± na internetach
    nie ma vanosa to prosta konstrukcj± z dwoma zaworami na cylinder

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Sk±d
    olkusz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    ma³a ilo¶æ oleju w skrzyni ha³asuje pompa w skrzyni mia³em to samo uzupe³nij olej zgodnie z procedur± a pó¼niej leæ po whisky i spytaj gdzie wys³aæ
    Witam co dok³adnie u Ciebie siê dzia³o? u mnie wystêpuje odg³os taki jakby w wentylator wsadziæ jak±¶ s³omkê czy co¶ podobnego ;) nastêpnie podczas nagrzewania siê s³ychaæ stuki, po w³±czeniu drive i ruszeniu po chwili odg³os zanika, na pocz±tku jak kupi³em auto by³ ciut za niski poziom oleju i objawia³o siê to u mnie taki ziiiiiiiii podczas ruszania, ale by³o to na Drive i ewidentnie podczas jazdy. Oby¶ mia³ racjê z tym olejem ;)
    Ostatnio edytowane przez pablooo24 ; 08-01-2014 o 20:55

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Sk±d
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Bartek, obawiam siê, ¿e po 1998 roku w M73TUB54 by³ pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówi± na internetach
    Witam, w silniku nie ma vanosów, po lifcie nic siê nie zmieni³o w tym temacie.

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Sk±d
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, najpierw zdejmij paski i odpal. To zajmie pó³ godziny z ponownym ich za³o¿eniem.

    W m70/M73 nie ma vanosów. Kto¶ pisa³ tu na forum, ¿e pompy w tych silnikach te¿ siê odkrêca³y i znalaz³ lu¼n± u siebie. Mo¿e to byæ rozrz±d, szyna napinaj±ca jest jedna, z lewej, pozosta³e dwie to plastik. Je¿eli bêdzie to rozrz±d to trochê roboty bêdzie, ale nie jest bardzo drogo jak w V8. Jedyne to szyna napinaj±ca to koszt oko³o 400 PLN i jest tylko w oryginale.

    Napinacz to grosze, ale ¿eby to ustawiæ trzeba ca³y przód silnika rozebraæ.
    Witam, czy dostêp do napinacza jest od zewn±trz silnika czy trzeba rozbieraæ przód? zastanawiam siê te¿ z t± pomp± oleju. Ale wydaje mi siê ¿e gdyby by³a odkrêcno to problem narasta³by podczas nagrzewania siê silnika. Masz mo¿e jaki¶ schemat tego rozrz±du?

Podobne w±tki

  1. [silnik] dziwny d¼wiêk
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 21:07
  2. [silnik] M52 - dziwny d¼wiêk po odpaleniu
    Przez FuBu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 09:13
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 13:30
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 01:25
  5. Dziwny d¼wiêk z panela climatronica :/ w e38
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •