Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

    Witam serdecznie, od paru dni w mojej BMW pojawił sie spory problem. Po odpaleniu pojawia się dziwny oddźwięk tak jakby łąńcuch rozrządu tarł o łyżwę. Po częściowym nagrzaniu silnika pojawia sie tak jakby stukot. Po ruszeniu autem oddźwięk ten ustępuje po okołu 5 sekundach. Przypominam- silnik to 5,4 v12 rocznik 99 po lifcie. Na początku myślałem że odgłos dobiega ze sprzęgła wiskotycznego a konkretnie z wentylatora który o coś ociera (identyczny odgłos) natomiast teraz jestem pewien że to odgłos z silnika. Po nagrzaniu silnika odgłos ustępuje całkowicie jednakże wczoraj w nocy zauważyłem że gdy silnik jest na wolnych obrotach i nagle doda sie gazu pojawia się jeszcze w tle na chwile ten dziwny odgłos jakby gwizd, tarcie itp. Czy orientujecie się koledzy czy w tych silnikach sa jakieś typowe przypadłości tak jak m60 ma odkręcające się pompy oleju? Czy ktos posiada schemat rozrządu tego silnika? wydaje mi się że coś dzieje się z napinaczem hydraulicznym łańcucha bądź łyżwą . Doczytałem na necie o regulacji naprężenia łańcucha pompy oleju. To już jakiś trop ale nie wydaje mi się aby to było przyczyną gdyż stukanie i gwizd powinien wtedy być cały czas. Olej juz zmieniłem na nowy, problem nie ustał. Macie jakieś pomysły lub sugestie? Dodam jeszcze że odgłos wystepuje tylko i wyłacznie podczas pierwszego odpalenia lub po kilku godzinnym postoju. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    W stopce masz, że jesteś z Olkusza. Podjedź na ul. Pakuską, jest tam mechanik który od dawna jeździ siódemkami, może Ci zdiagnozuje.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    A może vanos?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Hej, najpierw zdejmij paski i odpal. To zajmie pół godziny z ponownym ich założeniem.

    W m70/M73 nie ma vanosów. Ktoś pisał tu na forum, że pompy w tych silnikach też się odkręcały i znalazł luźną u siebie. Może to być rozrząd, szyna napinająca jest jedna, z lewej, pozostałe dwie to plastik. Jeżeli będzie to rozrząd to trochę roboty będzie, ale nie jest bardzo drogo jak w V8. Jedyne to szyna napinająca to koszt około 400 PLN i jest tylko w oryginale.

    Napinacz to grosze, ale żeby to ustawić trzeba cały przód silnika rozebrać.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 08-01-2014 o 13:50
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    W m70/M73 nie ma vanosów.
    Bartek, obawiam się, że po 1998 roku w M73TUB54 był pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówią na internetach

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, od paru dni w mojej BMW pojawił sie spory problem. Po odpaleniu pojawia się dziwny oddźwięk tak jakby łąńcuch rozrządu tarł o łyżwę. Po częściowym nagrzaniu silnika pojawia sie tak jakby stukot. Po ruszeniu autem oddźwięk ten ustępuje po okołu 5 sekundach. Przypominam- silnik to 5,4 v12 rocznik 99 po lifcie. Na początku myślałem że odgłos dobiega ze sprzęgła wiskotycznego a konkretnie z wentylatora który o coś ociera (identyczny odgłos) natomiast teraz jestem pewien że to odgłos z silnika. Po nagrzaniu silnika odgłos ustępuje całkowicie jednakże wczoraj w nocy zauważyłem że gdy silnik jest na wolnych obrotach i nagle doda sie gazu pojawia się jeszcze w tle na chwile ten dziwny odgłos jakby gwizd, tarcie itp. Czy orientujecie się koledzy czy w tych silnikach sa jakieś typowe przypadłości tak jak m60 ma odkręcające się pompy oleju? Czy ktos posiada schemat rozrządu tego silnika? wydaje mi się że coś dzieje się z napinaczem hydraulicznym łańcucha bądź łyżwą . Doczytałem na necie o regulacji naprężenia łańcucha pompy oleju. To już jakiś trop ale nie wydaje mi się aby to było przyczyną gdyż stukanie i gwizd powinien wtedy być cały czas. Olej juz zmieniłem na nowy, problem nie ustał. Macie jakieś pomysły lub sugestie? Dodam jeszcze że odgłos wystepuje tylko i wyłacznie podczas pierwszego odpalenia lub po kilku godzinnym postoju. Pozdrawiam serdecznie.
    mała ilość oleju w skrzyni hałasuje pompa w skrzyni miałem to samo uzupełnij olej zgodnie z procedurą a później leć po whisky i spytaj gdzie wysłać

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Bartek, obawiam się, że po 1998 roku w M73TUB54 był pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówią na internetach
    nie ma vanosa to prosta konstrukcją z dwoma zaworami na cylinder

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    mała ilość oleju w skrzyni hałasuje pompa w skrzyni miałem to samo uzupełnij olej zgodnie z procedurą a później leć po whisky i spytaj gdzie wysłać
    Witam co dokładnie u Ciebie się działo? u mnie występuje odgłos taki jakby w wentylator wsadzić jakąś słomkę czy coś podobnego ;) następnie podczas nagrzewania się słychać stuki, po włączeniu drive i ruszeniu po chwili odgłos zanika, na początku jak kupiłem auto był ciut za niski poziom oleju i objawiało się to u mnie taki ziiiiiiiii podczas ruszania, ale było to na Drive i ewidentnie podczas jazdy. Obyś miał rację z tym olejem ;)
    Ostatnio edytowane przez pablooo24 ; 08-01-2014 o 19:55

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Bartek, obawiam się, że po 1998 roku w M73TUB54 był pojedynczy vanos. Przynajmniej tak mówią na internetach
    Witam, w silniku nie ma vanosów, po lifcie nic się nie zmieniło w tym temacie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, najpierw zdejmij paski i odpal. To zajmie pół godziny z ponownym ich założeniem.

    W m70/M73 nie ma vanosów. Ktoś pisał tu na forum, że pompy w tych silnikach też się odkręcały i znalazł luźną u siebie. Może to być rozrząd, szyna napinająca jest jedna, z lewej, pozostałe dwie to plastik. Jeżeli będzie to rozrząd to trochę roboty będzie, ale nie jest bardzo drogo jak w V8. Jedyne to szyna napinająca to koszt około 400 PLN i jest tylko w oryginale.

    Napinacz to grosze, ale żeby to ustawić trzeba cały przód silnika rozebrać.
    Witam, czy dostęp do napinacza jest od zewnątrz silnika czy trzeba rozbierać przód? zastanawiam się też z tą pompą oleju. Ale wydaje mi się że gdyby była odkręcno to problem narastałby podczas nagrzewania się silnika. Masz może jakiś schemat tego rozrządu?

Podobne wątki

  1. [silnik] dziwny dźwięk
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 20:07
  2. [silnik] M52 - dziwny dźwięk po odpaleniu
    Przez FuBu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 08:13
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 12:30
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25
  5. Dziwny dźwięk z panela climatronica :/ w e38
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •