Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 23

W±tek: Reaktywowaæ Nivo i mieæ pe³ny orygina³ z Vin czy kupowaæ zwyk³e amorki i springi

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar windosek
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Sk±d
    Poznañ

    Post Reaktywowaæ Nivo i mieæ pe³ny orygina³ z Vin czy kupowaæ zwyk³e amorki i springi

    No w³a¶nie pytanie - Moje 735 mia³o opuszczaj±c fabrykê zamontowane NIVO. Kto¶ w Polsce stwierdzi³ ¿e szkoda mu kasy na naprawê amortyzatorów i za³o¿y³ zwyk³e ze szrotu bo bia³ym pisaczkiem oznaczone springi i amorki na ty³ - typowe kupuj± auto i nie staæ ich na utrzymanie i naprawy :/
    Z nivo pozosta³o mi po³±czenie z pomp± wspomagania oraz przewody na aucie doprowadzone do ty³u tylko za¶lepione i reszta czyli gruchy oraz zaworek mam zdemontowane. Pytanie brzmi - czy kupiæ u¿ywane amorki i dawaæ je do regeneracji i bawiæ siê w odtwarzanie uk³adu wraz z dorabianiem wê¿y czy kupiæ po prostu nowe zwyk³e amorki i sprê¿yny?
    Chcia³bym poznaæ wasz± opiniê na ten temat :)

    Kwestia pojawi³a siê gdy dowozi³em na ¶wiêta rodzinê i auto usiad³o tak nisko ¿e haczy³o o próg zwalniaj±cy co ¶wiadczy o zu¿yciu sprê¿yn :/

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa

    Post

    Pytanie powinno raczej brzmieæ czy jeste¶ gotowy wydaæ wiêcej na NIVO. Po z³o¿eniu mo¿e siê okazaæ, ¿e jaki¶ przewód przerdzewia³ i cieknie, albo zardzewia³ w ¶rodku i jest do wymiany, bo nie daje ci¶nienia. Niektóre dorobisz, a niektóre w ASO kosztuj± po kilka stów jeden. To samo tyczy siê zaworu poziomuj±cego. Nivo bez oleju przez lata mo¿e byæ kosztowne, gruszki i amortyzatory to jest piku¶. Amorki ³adnie siê regeneruj±, bo to same cylindry z uszczelkami.

    Pamiêtaj, ¿e musisz mieæ sprê¿yny od NIVO, kup niepordzewia³e orygina³y, bo inaczej nie dobierzesz odpowiedniej wysoko¶ci.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar capoZe32
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Sk±d
    Poznañ
    Blog
    4
    Ja teraz reanimujê NIVO w swojej e32 daj±c wszystkie nowe przewody ³±cznie z hamulcowymi (dajê miedziane rurki), Amorki dajê do regeneracji do nagengasta i kupujê nowe gruszki (chyba, ¿e te stare da siê zreanimowaæ). Pompê mam ju¿ now±-u¿ywan± gdzie by³ w niej olej jaki trzeba czyli "zielony" bo poprzedni w³a¶ciciel wla³ czerwony p³yn i teraz muszê walczyæ z t³ustymi plamami w komorze silnika... szkoda gadaæ. Tak jak ttrol wspomnia³, ¿e niektóre przewody trzeba kupic a ASO za du¿e pieni±dze, ale muszê sie pochwaliæ i¿ w Poznaniu jest kole¶, który obieca³, ¿e spróbuje zrobiæ zupe³nie nowe na podstawie starych za du¿o mniejsze pieni±dze. Je¿eli mu siê uda to bêdê zadowolony ;) Ja bym szed³ w kierunku NIVO.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar windosek
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Sk±d
    Poznañ
    capoZe32 te¿ jestem z Poznania i je¶li uda³o by siê temu cz³owiekowi zrobiæ te przewody to ja bym te¿ takie od niego chcia³ mo¿e wtedy co¶ taniej jak by mia³ zrobiæ wiêcej sztuk ! :)
    a przewody teraz nie pamiêtam czy paliwowe czy hamulcowe robi³em u siebie na ca³ej d³ugo¶ci na jesieñ bo by³y w kiepskim stanie, chyba paliwowe :)
    Ostatnio edytowane przez windosek ; 25-12-2013 o 23:04

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar capoZe32
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Sk±d
    Poznañ
    Blog
    4
    posz³o PW.

    Pozdrawiam Tomasz.

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar arturo193
    Do³±czy³
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Sk±d
    Norwegia
    Równie¿ jestem w trakcie naprawy nivo w mojej 740iL...do wymiany s± tylko gruchy ale okaza³o siê,¿e przewody te grube wchodz±ce w gruchy te¿ trzeba wymieniæ...nigdzie nie chcieli ich dorobiæ bo nie maj± takich koñcówek...zatem zakupi³em je w ASO w Berlinie...zap³aci³em za 2 szt 130 euro...czyli mo¿na prze¿yæ.Wszystko bêdzie sk³adane po Nowym Roku.Ja uwa¿am,¿e warto reanimowaæ nivo...mimo wszystko.Je¶li u Ciebie kto¶ wymontowa³ ori si³owniki to pewnie nie dlatego,ze one siad³y tylko dlatego,¿e gruchy s± ju¿ padniête i przez to si³owniki przesta³y amortyzowaæ a co za tym idzie sta³y siê twarde jak kamieñ...gosæ nie wnika³ pewnie co siê tak naprawdê sta³o tylko wstawi³ zwyk³e amory i sprê¿yny.Je¶li kupisz ori si³owniki i nie bêd± mokre od oleju to najprawdopodobniej bêd± OK i nie wiem czy bêdzie tak naprawdê potrzeba ich regenerowania...one tak same z siebie bardzo rzadko siê psuj±,najczê¶ciej w trakcie wypadku...mój lewy prze¿y³ wpakowanie siê przy sporej prêdko¶ci na wysoki krawê¿nik i nic mu siê nie sta³o...natomiast wtedy w³a¶nie lewa grucha ju¿ zaczê³a wydawaæ dziwne d¼wiêki...takie brzêczenie a po jakim¶ czasie ty³ sta³ siê twardy jak kamieñ...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Nowiq
    Do³±czy³
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Sk±d
    Hajnówka
    A ja mam takie pytanie. Du¿a ró¿nica jest w komforcie jak jest nivo?

  8. #8
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Do³±czy³
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Mogê podaæ jednego tipa a mianowicie gdy jaki¶ czas temu gromadzi³em graty do ponownego zainstalowania tego systemu w aucie okaza³o siê ¿e gruszki do e32 nie s± ju¿ dostêpne. Okazuje siê jednak ze gruszka od E38 jest taka sama a ró¿ni siê jedynie blaszk± mocuj±c± któr± mo¿na przespawaæ ze starej gruszki od e32 i problem z g³owy. Z do¶wiadczenia wiem ¿e 99% gruszek czyli tzw akumulatorów ci¶nienia wyci±ganych z ró¿nych dawców jest niesprawne.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar capoZe32
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Sk±d
    Poznañ
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie. Du¿a ró¿nica jest w komforcie jak jest nivo?
    Dla siedz±cych z ty³u du¿a ró¿nica przy sprawnym NIVO, a w dodatku przy wiêkszych obci±¿eniach E32 zachowuje normaln± wysoko¶æ ca³y czas...

    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Mogê podaæ jednego tipa a mianowicie gdy jaki¶ czas temu gromadzi³em graty do ponownego zainstalowania tego systemu w aucie okaza³o siê ¿e gruszki do e32 nie s± ju¿ dostêpne. Okazuje siê jednak ze gruszka od E38 jest taka sama a ró¿ni siê jedynie blaszk± mocuj±c± któr± mo¿na przespawaæ ze starej gruszki od e32 i problem z g³owy. Z do¶wiadczenia wiem ¿e 99% gruszek czyli tzw akumulatorów ci¶nienia wyci±ganych z ró¿nych dawców jest niesprawne.
    A je¿eli to nie tajemnica, to mo¿na wiedzieæ jaki mniej wiêcej koszt na ori czê¶ciach same wê¿e etc bez gruszek?

  10. #10
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Do³±czy³
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Spoko mnie komplet wêzy ori do wersji Nivo + EDC kosztowa³ 1000 z³ z haczykiem. Wystarczy jednak wej¶æ sobie na te strony:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...e/i47350/kL/sA
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...e/i47350/kL/sA
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...n/i47350/kL/sA

    i z kalkulatorem w rêku zsumowaæ sobie kilka pozycji wówczas wszystko staje siê jasne.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

Podobne w±tki

  1. czy nowa pompa wody mo¿e mieæ lekki luz?
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 10:38
  2. [zawieszenie] Obni¿enie przodu z nivo na tyle - czy to dobry pomys³?
    Przez joe white w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 19:53
  3. czy te felgi to orygina³?
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 12:19
  4. czy e65 z 2002 faktycznie nie warto kupowaæ?
    Przez konrador w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 18:35
  5. [zawieszenie] czy warto kupiæ takie amorki ?
    Przez perlik_e38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •