Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Podwyższone wolne obroty N62B48 BMW 650i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin

    Post Podwyższone wolne obroty N62B48 BMW 650i

    Witam,

    Pare dni temu mialem wymieniana uszczelke pod pokrywą zaworów od str. pasażera. Auto odebrałem ale dzisiaj zauważyłem, że wolne obroty zamiast 500 utrzymują się na 700 RPM.
    Dodatkowo moje subiektywne odczucia sę takie, że reakcja na gaz wydaje się opóźniona i chyba wzrosło spalanie.
    Domyślam się, że trzeba w pierwszej kolejności podpiąć auto pod kompa ale warsztat jest nieczynny w sobotę.

    Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?

    PS. Miałem robione uszczelniacze w jakoś pol roku temu w serwisie Kordelasińskiego pod Kaliszem no i ta uszczelka była tam wymieniana ale zaczeła ciec. Warsztat zgodzil się na naprawe gwarancyjną ale jako że dzieli nas 400km zgodzilismy się, że wyśla uszczelkę i założe ją u siebie w mieście. Wymieniałem w Peszko Cars w Szczecinie dawny Roto Car 2.

    Odpowiem sobie sam. Silnik ssie lewe powietrze bo wszystko na to wskazuje. Wracam do majstrow w poniedzialek.


    Edytuj posty !!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 07-12-2013 o 21:06

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    108
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Wydaje mi sie ze gdyby ssal lewe powietrze to nie chodzilby rowno? Nie faluje?

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jak miałem walnięty termostat to obroty bardzo często mialem nie na 500 a wlaśnie na 700, po wymianie już jest ok. Co do Kordelasińskiego to dobrze się chłopy zachowały !

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    jak ściągali silniczek valvotronika to mógł sie przestawić i trzeba adaptacje zrobic.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin
    Obroty nie falują, chodzi równo.
    Ale własnie jeszcze ten silniczek valvotronica bo pamietam, że przed tym jak odbieralem ją po wymianie uszczelniaczy to wspominali że je ustawiają bo się przycinają po tym jak się je ścignie.

    Czujnik termostatu chyba nie bo problem wynikł ewidentnie po wymianie uszczelki.

    Warsztat Kordelsińskiego bardzo elegancka postawa ale szkoda też, że uszczelka ciekła po tak krótkim czasie.

    Napisze jutro co wyszło.
    Ostatnio edytowane przez KWT ; 08-12-2013 o 18:47

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Jak miałem walnięty termostat to obroty bardzo często mialem nie na 500 a wlaśnie na 700, po wymianie już jest ok. Co do Kordelasińskiego to dobrze się chłopy zachowały !
    miałeś wtedy większe spalanie Jakub?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    7
    BMW
    E65 745
    Skąd
    WRocław
    mam taki sam problem raz jest ok a czasem wskoczy na 700 i zejsc niechce :/ podobno moze to byc wina "odmy" czy jak to nazwac takie okragle od przodu dekli po obu stronach ale jestem ciekaw diagnozy bo mi ciagle to wypada z glowy jak jade na warsztat :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin
    Mi wcześniej na 700 wskakiwało tylko jak włączałem klimę.
    Teraz nawet jak gazuje na luzie to słyszę, że silnik inaczej chodzi.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    7
    BMW
    E65 745
    Skąd
    WRocław
    w przypadku klimy to akurat norma ze wzgledu na zwiekszone obciazenie :) jak wył to spadaja

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin
    Dobra wróciłem od majstra.
    Auto wjechało na warsztat po 30min wyjechało pan powiedział, że podciśnienie prawidłowe, valvetronicki działają prawidłowo, ogólnie wszystko gra jedynie, że był błąd na czujniku zaworów ssących który przeczyścił i teraz ma być OK. Autem przejechał się pracownik który stwierdził, że "dla mnie OK". Ale ja widzę, że obroty dalej wiszą na 700 i auto się nie wkręca na obroty jak zwykło. Szef mi na to, że wg. niego jest wszystko dobrze itp. itd. Ja mu na to, że nie jest bo auto ma schodzić do 500RPM i że wg. mnie trzeba zrobić adaptację valvetroniców. Wziął auto z powrotem na warsztat, wyjechał po 5min, powiedział, że wykasował do ustawień fabrycznych i już było dobrze. Auto zeszło do 500RPM, reaguje na gaz jak powinno no i mam nadzieje, że juz wszystko będzie hulać. Zobaczę po paru dniach i dam znać.
    Boli mnie, że Szczecin kuleje jeśli chodzi o naprawę BMW...

    PS. Będąc jeszcze na warsztacie po tym jak majster upierał się, że 700 RPM jest prawidłowe, zadzwoniłem do serwisu Kordelasińskiego zapytać o nominalne obroty dla tego silnika. Pan sprawdził i wg. auto-data powinno być 550 +-100RPM
    Ostatnio edytowane przez KWT ; 09-12-2013 o 09:41

Podobne wątki

  1. [silnik] m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje
    Przez pluskwa9 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 17:44
  2. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 10:05
  3. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:45
  4. [mechanika] zbyt wolne obroty na jałowym
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 15:45
  5. Wolne obroty w parowniku Lovato Super..
    Przez jabollo w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •