Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz

    Post DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

    od jakiegoś męczyło mnie mnartwe menu [telewizja].

    Postanowiłem coś z tym zrobić, ale w granicach rozsądku budżetowego. Nie po to wsiadam do auta żeby tv oglądać, ale jednak nic tak nie cieszy jak opadnięta kopara kumpla po kliknięcu w to miejsce... ;)

    Narazie pracuję nad opisem tego diy , ale wrzuciłem na youtuba niepubliczny film gdzie możecie zobaczyć jak to działa narazie.
    W filmie już są napisy odnoszące się do tego opisu - którego jeszcze nie ma... więc nie komentujcie tego faktu ... moze jak będzie odzew to mnie zmotywuje aby przysiąść i dokończyć...

    w kilku słowach jest to tani tunerek dvbt wszczepiony na stary tuner analogowy i wstrzykujący sygnał wideo jako kamera , dzwięk jako TV ... całość wyróżnia się od tego co znalazłem na necie przedewszsytkim zintegrowaniem z IBUS , no i co ważne dobrze zrobionym torem audio - nie ma efektu "cichej tv" - gra tak samo głośno jak np radio FM czy CD (dla nadwrażliwych nie jest tu mowa o stereo - dzwięk jest mono, wie o co chodzi każdy kto próbował podłączać się pod dzwięk TV czy Tape)

    ok, szczegóły wkrótce (mam nadzieje) - narazie filmik... http://youtu.be/NsOj702V69Y


    *****EDIT

    opis jest na stronie https://sites.google.com/site/pacraf/
    jest tam pdf z polską wersją.


    ***** Sugerowana kolejność uruchamiania - dla nieelektroników

    - najpierw na biurku arduino - musi zadziałać tak jak w pdf.

    - dobudowujemy elektronikę do arduino

    - ustawiamy tuner LEAR na wejście AV

    - dokładamy arduino do tunera analogowego LEAR: najpierw zasilanie arduino wewnątrz tunera LEAR - musi ładnie działać (miga dioda) ,

    - podłączamy na razie tylko sterowanie kamerą cofania oraz IBUS - wtedy po naciśnięciu menu TELEWIZJA musi przerzucać obraz (czyli czarny obraz bo na razie nic nie ma)

    -tuner DVB-T podłączony na biurku konfigurujemy jako NTSC. wyłączamy go i załączamy. powinien pamiętać ustawienia.

    - dokładamy tuner DVB-T (audio i obraz) i bawiąc się pilotem ustawiamy tak aby było OK

    - podłączamy sterowanie z arduino do DVB-T - powinne chodzić przyciski i sterowanie z BM
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 16-03-2015 o 14:57

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Do e65 tez da rade coś takiego :)?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    nie znam e65. Ibus tam jest z tego co widzę na necie http://web.comhem.se/bengt-olof.swing/IBusCars.htm .
    ale jaki tunter tv i czy też tam są te możliwosci które są potrzebne (wejscie na kamerkę cofania przełączane którymś pinem).

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja sie w ogóle nie znam ale chętnie bym kupił coś takiego :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    a co jak jest podłączona kamera cofania to jak wtedy podłączyć .
    730

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    @aldik - no cięzko coś odpowiedzieć. gotowce pewnie są do kupienia zwłaszcza do e65 - model przecież całkiem zahaczający o dvb-t, tak teraz myślę że może być problem mpeg2 a mpeg4... ale nie interesowałem się oryginałami.

    @turek - nie wiem jak masz podłączoną kamere cofania? coś wyrafinowanego oryginalnego, czy tanio = przekaźnik od światłą cofania zwiera pin kontroli kamery do masy i to powoduje wyświetlenie obrazu na monitorze... jeśli to drugie to chyba nie ma przeciwwskazań, tyle że potrzeba bedzie jeden przekaźnik więcej... pomyśle nad tym. ale opisz jak to masz zrobione. tzn fizycznie jak to połączone jest z modułem video
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 23-11-2013 o 10:00

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pacraf Zobacz posta
    od jakiegoś męczyło mnie mnartwe menu [telewizja].

    Postanowiłem coś z tym zrobić, ale w granicach rozsądku budżetowego. Nie po to wsiadam do auta żeby tv oglądać, ale jednak nic tak nie cieszy jak opadnięta kopara kumpla po kliknięcu w to miejsce... ;)

    Narazie pracuję nad opisem tego diy , ale wrzuciłem na youtuba niepubliczny film gdzie możecie zobaczyć jak to działa narazie.
    W filmie już są napisy odnoszące się do tego opisu - którego jeszcze nie ma... więc nie komentujcie tego faktu ... moze jak będzie odzew to mnie zmotywuje aby przysiąść i dokończyć...

    w kilku słowach jest to tani tunerek dvbt wszczepiony na stary tuner analogowy i wstrzykujący sygnał wideo jako kamera , dzwięk jako TV ... całość wyróżnia się od tego co znalazłem na necie przedewszsytkim zintegrowaniem z IBUS , no i co ważne dobrze zrobionym torem audio - nie ma efektu "cichej tv" - gra tak samo głośno jak np radio FM czy CD (dla nadwrażliwych nie jest tu mowa o stereo - dzwięk jest mono, wie o co chodzi każdy kto próbował podłączać się pod dzwięk TV czy Tape)

    ok, szczegóły wkrótce (mam nadzieje) - narazie filmik... http://youtu.be/NsOj702V69Y
    Po co takie komplikowanie sobie życia kupujecie zwykły telewizor lcd z dekoderem dvbt na tył do tego konkretną antenę lub dwie z wzmacniaczem 25/30db podłaczasz przez tylne wejscia aux monitor na av wszystko obsługujesz z pilota do tego bajer na tylne siedzenia Koszt przy nowym sprzęcie ok400/500zl przy używkach ok 300zł żyć nie umierać i nie bawić się w chirurga

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    kamerę mam podłączoną na przekaźnik pod światło stopu a w moduł tv podpięte w miejsce pinów go kamery, wtyczka biała pin 13,14 wtyczka niebieska pin 17.
    730

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    @kruger: sorry ale nie czytasz ze zrozumieniem - nie chodzi o dołożenie telewizji do auta, tylko sprawienie żeby ożyło coś co już tam jest. Co do anten - to ciekaw jestem gdzie te dwie konkretne anteny chcesz umocować bez bawienia się w chirurga (rozumiem że nie będą dydnać w bagażniku)
    Jasne że można sterować pilotem jakieś cudactwa , obojętnie czy wiszące z sufitu , czy zaisntalowane na desce- wtedy jest całkiem prosto, pełno takich opisów - zrobił już to ktoś na forum ...chyba bmwklub (nie chce mi się szukać teraz aczkolkwiek była to inspiracja dla tego projektu)... ale machanie w aucie pilotem z napisem WIWA żeby kanał zmienić.... jeszcze brakuje żeby po otwarciu klapy antena paskowa czy nie daj Boże siatkowa dyndała... i do tego jakiś niebieskie ledy heh.
    a co anten, to kto miał analogowy tuner ten już ma dwie porządne anteny ze wzmacniaczami ....
    no i ten pomysł instalowanie LCD z tyłu.... chyba że ORI, ale to nie w tych pieniądzach co piszesz...
    a w ogóle to po co z tyłu TV? ja tam jeszcze nie jechałem heh...

    @turek - no więc nie ma problemu. uwzględnię taką sytuację w opisie. wymaga jednego przekaźnika więcej (przerzucenie obrazu CAM <> TV ) w momencie cofania. powiedz mi z ciekawości jaką kamerę zaisntalowałeś ? tzn nie wiem czy to standard, ale mój moduł video prawidłowo wyświetla tylko sygnał ntsc. kamerę masz ntsc , czy też moduł akceptuje ci pal ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    kamera w systemie ntsc
    730

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 20:06
  2. tuner DVB-T
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 22:33
  3. DIY Interfejs ADS (prawie) za darmo!
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 19:21
  4. Jaki tuner DVB-T do MKI
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •