Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz

    Post DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

    od jakiegoś męczyło mnie mnartwe menu [telewizja].

    Postanowiłem coś z tym zrobić, ale w granicach rozsądku budżetowego. Nie po to wsiadam do auta żeby tv oglądać, ale jednak nic tak nie cieszy jak opadnięta kopara kumpla po kliknięcu w to miejsce... ;)

    Narazie pracuję nad opisem tego diy , ale wrzuciłem na youtuba niepubliczny film gdzie możecie zobaczyć jak to działa narazie.
    W filmie już są napisy odnoszące się do tego opisu - którego jeszcze nie ma... więc nie komentujcie tego faktu ... moze jak będzie odzew to mnie zmotywuje aby przysiąść i dokończyć...

    w kilku słowach jest to tani tunerek dvbt wszczepiony na stary tuner analogowy i wstrzykujący sygnał wideo jako kamera , dzwięk jako TV ... całość wyróżnia się od tego co znalazłem na necie przedewszsytkim zintegrowaniem z IBUS , no i co ważne dobrze zrobionym torem audio - nie ma efektu "cichej tv" - gra tak samo głośno jak np radio FM czy CD (dla nadwrażliwych nie jest tu mowa o stereo - dzwięk jest mono, wie o co chodzi każdy kto próbował podłączać się pod dzwięk TV czy Tape)

    ok, szczegóły wkrótce (mam nadzieje) - narazie filmik... http://youtu.be/NsOj702V69Y


    *****EDIT

    opis jest na stronie https://sites.google.com/site/pacraf/
    jest tam pdf z polską wersją.


    ***** Sugerowana kolejność uruchamiania - dla nieelektroników

    - najpierw na biurku arduino - musi zadziałać tak jak w pdf.

    - dobudowujemy elektronikę do arduino

    - ustawiamy tuner LEAR na wejście AV

    - dokładamy arduino do tunera analogowego LEAR: najpierw zasilanie arduino wewnątrz tunera LEAR - musi ładnie działać (miga dioda) ,

    - podłączamy na razie tylko sterowanie kamerą cofania oraz IBUS - wtedy po naciśnięciu menu TELEWIZJA musi przerzucać obraz (czyli czarny obraz bo na razie nic nie ma)

    -tuner DVB-T podłączony na biurku konfigurujemy jako NTSC. wyłączamy go i załączamy. powinien pamiętać ustawienia.

    - dokładamy tuner DVB-T (audio i obraz) i bawiąc się pilotem ustawiamy tak aby było OK

    - podłączamy sterowanie z arduino do DVB-T - powinne chodzić przyciski i sterowanie z BM
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 16-03-2015 o 13:57

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 19:06
  2. tuner DVB-T
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 21:33
  3. DIY Interfejs ADS (prawie) za darmo!
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:21
  4. Jaki tuner DVB-T do MKI
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •