Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 76

Wątek: DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Warszawa
    Wiem,wiem czyj pomysł ale chciałem któregoś wywołać do "Tablicy" ;)
    eee Panie to jak wezmę 0.25 albo 0.5 wata to będzie szaleństwo ;)
    A "ustawienie aktywnego wejścia av" to co , mam się przełączyć na av i dopiero odpiąć LEAR? Może to banalne pytanie było ale do tej pory miałem 4:3, mk2 i tuner bez obsługi dużego , i jak podłączałem pod podłokietnikiem jacka to na ekranie przełączałem na av i trybiło

    a tolerancja rezystora 5% też będzie wystarczająca ;)?


    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 02-02-2017 o 00:07

  2. #52
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    a tolerancja rezystora 5% też będzie wystarczająca ;)?
    A może zamiast histeryzować na zapas, po prostu poskładaj i sprawdź czy działa.
    Jakby były jakieś obostrzenia to Pacraf napisałby o tym

    A "ustawienie aktywnego wejścia av" to co , mam się przełączyć na av i dopiero odpiąć LEAR? Może to banalne pytanie było ale do tej pory miałem 4:3, mk2 i tuner bez obsługi dużego , i jak podłączałem pod podłokietnikiem jacka to na ekranie przełączałem na av i trybiło
    I o takie przełączenie chodzi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Warszawa
    thx, jak już wszystko skompletuje, i złożę to dam znaka jak chula.

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    @saiki
    przepraszam z góry za to że Cię trochę zaszufladkuję, ale po pytaniu o moc i tolerancję rezystorów, przewiduję ciemność na twoim ekranie.
    Nie bierz tego do siebie, ja się nie znam na czymś, co ty masz pewnie w małym palcu.

    Ale apeluję - zanim rozdu..sz sobie tuner tv, być może zrobisz jakieś małe, ale efektowne zwarcie w tunerze, proszę znajdź jakiegoś elektronika amatora, kumpla jakiegoś. CHetnie bym ci pomógł, ale Wawa i Racibórz daleko od siebie (chociaż qfa PIS teraz powieksza granice stolicy, może będziemy sąsiadami hehe) .

    Przymyśl czy nie wolisz kupić np PIBUS.

    Jeszcze raz - nie obraź się w razie czego, pisz co tam, co umiem to pomogę, ale wiem że zdalna diagnoza to kiszka i pewnie się zniechęcisz...

    pozdrowienia

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Warszawa
    pacraf
    nie obrażam się spokojnie ;)
    Nie pytał bym o to gdyby nie Pan w sklepie z elektroniką który koniecznie chciał znać te dane , więc skoro chciał koniecznie to zapytałem mistrza ;)
    nie ukrywam że nie znam się na rezystorach, tranzystorach itp bo nie było mi to potrzebne. W domowym zaciszu na płytkach wymieniałem tylko elementy A na sprawne elementy A ;), i nie musiałem się zagłębiać nigdy że np rez. 2.2K ma różne moce. I spokojnie nie mam też lutownicy do rynien 150 W ;) tylko porządną stację lutowniczą , więc nie aż taka ciemność :D
    Jak zrobię to się pochwalę , jak coś rozdupcze też dam znać :D
    A jak opiszesz to z "blutem" to też zaryzykuję ;)

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    No jak uważasz. masz dokładnie ten tuner wiwa hd50 memo?

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Warszawa
    Słowo się rzekło ...i robota wrze , niestety mogę tylko przygotować jak najwięcej ale ostatecznych połączeń zrobić nie mogę gdyż auto u lakiernika i nie mam jak przestawić lear na AV. Arduino już zaprogramowane, kabelki z lear wyprowadzone i zabezpieczone żeby przy chwilowym podłączeniu w aucie nic się nie stało.



    @pacraf jak oceniasz?
    Ostatnio edytowane przez saiki ; 06-02-2017 o 12:06

  8. #58
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    11
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Myslowice
    witam, pytanie dotyczące montażu nawigacji na tak zwane gołe e38 czyli mam tylko radio kaseciaka bez dsp, auto jest z roku 98 ostatni przed lift chciałbym zamontować 16:9 jest takowa nawigacja do zakupienia od e53 x5 oczywiście kompletna wiązka czy to bedzie pasować ? zgra sie z ori telefonem i licznikiem obc bedzie działać i kierownica ?

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    widze że lutujesz git, może będzie działać ;)

    co do przestawiania LEAR w AV - to nie przejmuj się tym za bardzo, ale koniecznie wyprowadź na zewnątrz kabel sterujący przełączaniem obrazu (ten co idzie do pinu przełączającego "niby kamera cofania".
    Wyprowadz go I daj na jakimś wtyku czy wyłączniku, aby móc zawsze łatwo "wymusić" aby nie było przełączenia na kamerkę.

    zdarzy ci się pewnie nie raz że będzie ci to potrzebne - zrób to koniecznie. w pdf o tym wpominam (pod koniec gdzies tam)
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 06-02-2017 o 12:25

  10. #60
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Warszawa
    Powstawiałem zgodnie z instrukcją na forum , teraz już wyglądają jakoś lepiej ;)
    Miałem problem z arduino bo ustawił się port COM5 , i za cholerę nie chciał wgrywać testowego, musiałem zmienić w systemie i xloader na COM1 i wszystko zagrało w kilka sekund.
    Tak właśnie myślałem że mogę olać to av bo załatwi mi to później przewód od 17, czyli można działać dalej :D, teraz ibus i arduino, tuner dvbt też montuje tak że w każdej chwili można go bedzie wypiąć z auta i podłączyć gdzieś na wakacjach do tv.

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 19:06
  2. tuner DVB-T
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 21:33
  3. DIY Interfejs ADS (prawie) za darmo!
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:21
  4. Jaki tuner DVB-T do MKI
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •