Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Bardzo ciekawy projekt. Chyba nikt wcześniej czegoś takiego nie dokonał, żeby podpiąć się pod I-BUS.

    Mogłeś zrobić też opis w rodzimym języku ;) Ale zawsze lepsze to niż nic. Ja u siebie w aucie mam MKII nawigację. No i tuner tv. Dołożyłem sobie ori tylny monitor i zawsze mnie to intrygowało, czy ta się dołożyć DVB-T tak, żeby działało na obu monitorach. Może chcesz zgłębić temat? :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Nie chce zgłębiać ;)
    na poważnie to nie wiem nawet skąd obraz leci do tego monitora dodatkowego.
    Ale moja przeróbka opiera się na znanym triku "udawania kamerki cofania"
    Nie sądzę aby inżynierowie BMW pokazywali obraz cofania pasażerom, więc pewnie nie będzie tam obraz kierowany wg mojego projektu.

    trzeba by to inaczej zrobić - wstrzykiwać obraz tuż za głowicą telewizyjną w samym tunerze. Ja tak zrobiłem na początku ale zrezygnowałem z tego bo ma to pewną wadę : na obraz z głowicy są nakładane napisy menu tzw OSD, co jest nieestetyczne...

    a co do Ibus - to nieprawda że nikt tego nie zrobił... prawda jest taka, że gdyby nie sporo wiedzy upublicznionej przez zapaleńców na temat ibusa to nawet bym nie wiedział że takie coś tam siedzi. najlepszy przykład to choćby emulatory zmieniarki., projekt carx , i pewnie sporo innych.

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kończę montaż wspomnianego układu.
    Wprowadziliśmy z pacraf parę modyfikacji, kilka opcji innych przetestowaliśmy, a więc idzie to do przodu.

    Mogłeś zrobić też opis w rodzimym języku
    Namawiam go do tego

    tv dałoby radę zrobić do mk2, małego tv ?
    Tak. Tuner TV może być nieco inny i wymagać nieco wiedzy i pomiarów(głównie chodzi o + 5V), ale da się to zrobić

    czy ta się dołożyć DVB-T tak, żeby działało na obu monitorach. Może chcesz zgłębić temat? :)
    Z tego co pamiętam, to oba monitory działają niezależnie.
    Myśleliśmy o wpięciu się zamiast głowicy, myślałem też, żeby podać obraz na wejście AV(to samo co jest z tyłu tunelu środkowego), ale nadal mamy menu OSD.
    Przy korzystaniu z pilota, w zasadzie nam nie przeszkadza.
    Mnie zależało, żeby wykorzystać prawą gałkę, bo wygodniej przewija się listę prawą gałką niż klawiszami, dlatego pozostałem na wejściu z kamery.
    Jeśli podać obraz wejście AV to zapewne na obu monitorach będzie możliwe wyświetlenie obrazu. Trzeba tylko przerobić samo sterowanie, żeby ominąć prawą gałkę. Poza tym, myślę, że jest to ogarnięcia.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Ano w końcu poznałem osobiście mojego raciborskiego krajana - cursora.
    Ależ jest zawzięty. Jak się uparł żeby coś zrobić to koniec. A to podłączmy tak, a siak , a przez głowicę , a przez AV , a może lepszy bedzie NTSC ... ma cierpliwość ;)

    Dzięki temu rzeczywiście jest rozwiązanie (chyba) już optymalne....

    co do dokładnego opisu - to masz rację - trzeba to uzupełnić o zmiany i zrobić w PL. Postaram się to napisać tak aby było prosto kawa na ławie.

    Mówiąc szczcerze to motywujący byłby chociaż jeden ktoś kto chciałby to zrobić, no bo po ch... pisać jeśli nie ma to komuś posłużyć.

    Z drugiej strony troche to taki filtr - trochę ciągle mam obawy że zaczną się kłopoty z niezadowolonymi z tego że sami coś sknocili, bo myśleli że będzie łatwo plug and play.... ale słowo się rzekło - bedzie w PL - a co tam niech tunery płoną.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń
    Ja się pisze na takie coś! Jestem gotów poświęcić swój tuner w imię nauki i prawej gałki :D

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    96
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    Słupca
    @pacraf, jeśli dasz opis po zmianach jak podziałać na małym ekranie MKII to zabieram się do roboty ;) samą elektronikę ogarnę myślę bez problemu, z arduino również jestem za pan brat, najgorzej właśnie samodzielne pisanie softu - i tu liczę na porządnego gotowca :D ojj już nie mogę się doczekać ożywienia TV w mojej siódemie :P

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    hey, coś takiego znalazłem ( może pomoże )

    https://www.youtube.com/watch?v=ICYO02D39L4

    i link z opisu:

    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=114726

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    hey, coś takiego znalazłem ( może pomoże )

    https://www.youtube.com/watch?v=ICYO02D39L4

    i link z opisu:

    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=114726
    Tylko w tym przypadku sterowanie jest z pilota, a więc jak w większości montaży tego typu sprzętów.

    Po to cała zabawa z arduino, żeby sterowanie było z oryginalnych klawiszy, a pilot był tylko w razie "W"


    Ależ jest zawzięty. Jak się uparł żeby coś zrobić to koniec. A to podłączmy tak, a siak , a przez głowicę , a przez AV , a może lepszy bedzie NTSC ... ma cierpliwość ;)
    Po prostu lubię kombinować, zwłaszcza z takimi nietypowymi rozwiązaniami, a że czasu mało, to trzeba szybko myśleć i uwijać się.

    @pacraf, jeśli dasz opis po zmianach jak podziałać na małym ekranie MKII to zabieram się do roboty ;)
    Zasada jest taka sama. Nawet tuner możesz mieć taki sam jak pacraf.
    Jedynym problemem jest MKI, ale czy ktoś będzie bawić się z takim archaicznym sprzętem?
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 12-03-2015 o 10:21
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    piszcie,kombinujcie a i ja się zgłoszę z MKlll.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    czekam na schematy w pl i do dzieła.
    730

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 20:06
  2. tuner DVB-T
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 22:33
  3. DIY Interfejs ADS (prawie) za darmo!
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 19:21
  4. Jaki tuner DVB-T do MKI
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •