Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: DVB-T w E38 jako przeszczep w analogowym tunerze - DIY

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie chce wiochy robić i dokłądać jakieś monitory - chce korzystać z tego co mam i tyle - więcej mi nie trzeba. A na mojej tylnej kanapie do kurz jeździ ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    OKI spłodziłem jakiśtam opis...

    Niestety mój pierwotny entuzjazm opadł. To nie jest takie prodte DIY jak na początku mi się wydawało. Tzn pisząc starałem się tak to napisać żeby każdy to był w stanie ogarnąć, jednak zacząłem sobie zdawać sprawę że to raczej przerasta przeciętnego amatora przeróbek. To jest robota dla elektronika amatora, a nie dla kogoś kto polutuje od czas do czasu np światełka na choince. I tu naprawdę bez obrazy - po prostu nie chcę aby ktoś zniszczył sobie tuner, narobił kosztów itd.

    zachęcam do zapoznania się z opisem (zrobiłem po angielku - bo publikuję jeszcze na innym forum)... Nie zachęcam do robienia tego - chyba że na 100 % wiesz o co kaman...

    BTW pracuje nad dorobieniem odtwarzania filmów i mp3 - skoro tuner to potrafi - nic tylko podczepić pod nieużywane klawisze odpowiednie komendy pilota o powinno banglać. tak mi sie wydaje że te filmy będą lepsze niż tv nawet - bo z zasięgiem to jest różnie u mnie niestety. denerwuje że jak jedziesz to raz obraz jest, za chwilę warunki nie sprzyjają i zaczyna kwadracikami po ekranie walić....
    może ktoś mi sprawdzić czy oryginalny tuner, kiedy się go aktywuje w menu (czyli wyświetla "snieg") to reaguje on jakoś na klawisze 1,2,3,4,5,6 ?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    No więc dorobione to co pisałem wcześniej. na stronce soft jest aktualny.

    Naciśnięcie INFO powoduje wyświetlenie menu wyboru rodzaju (muza film zdjęcia)
    wybieramy sobie pokrętłem prawym ; potiwierdzamy i leci MP3 albo FILM.

    w tych trybach przekręcenie pokretłem przerzuca między plikami.

    chyba na tym narazie zakoncze rozwój softu w tym sezonie ... bieganie w takim zimnie do bagażnika i testowanie to żadna radocha już....

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BlooDi
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142
    BMW
    e38 730d '00
    Skąd
    Toruń
    Fajnie to robiles. Gratulacje :) a jak to wyglada cenowo ?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja chcem do siebiem takiem cosik mmm :D

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    @bloodi koszt części wg znanego portalu aukcyjnego to
    Arduino uno r3 = ~50
    wzmacniacz mikrofonowy AVT ~20
    tuner wiwa hd50 =~90

    co razem z przesyłkami i tymi paroma elematami dodatkowymi wyjdzie powiedzmy 200 i zostanie jeszcze pare złociszczy na dobre kabelki.

    ALE nie ukrywam że nie jest idealne to rozwiązanie.
    wada to rozmiar czcionki - która jest po prostu za mała na ten nasz BM.
    Myślę że sytuacja byłaby całkiem inna gdyby sygnał wideo był przesyłany jako RGB , a nie jako composite video (niby kamerka).
    z drugiej strony wada ta nie przeszkadza w ogóle w oglądaniu TV czy filmów... więc w sumie ... ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    Czy wznowiłeś już testy i ew. czy rozważasz możliwość złożenia takiego moda na zamówienie? Od niedawna mam 7er, na razie skupiam się na papierologii związanej z rejestracją, ale intensywnie myślę o kilku podstawowych modach takich kam i zrobienie fajnego centrum multimedialnego z MKIII

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    co do zrobienia tego jako usługi czy jak to nazwać - to nie myślałem o tym - to nie jest na tyle dopracowane aby mogło się stać "produktem". Jakbym potem miał wysłuchiwać że "słabo mi odbiera / coś szumi w głośniku / nie tak to sobie wyobrażałem" to nie jest to warte tych pieniędzy. Czekam raczej aż pojawi się ktoś kto będzie chciał to rozwijać, dodać mozliwości. -Zresztą przecież wszystko jest podane "na tacy" - nic tylko poskładać LUB jesli nie ma się do tego zacięcia - odpalić jakiemuś druciarzowi żeby to polutował i wstawił. Jest to najlepsza opcja - bo mając takiego kolesia - masz serwis na miejscu a nie takie wróżenie z fusów na forum czy telefon...

    A co do pierwszej części pytania - pracuje nad rozwojem tzn teraz staram się dodać bluetooth audio (profil a2dp) aby można było odtwarzać muzykę zapisaną w telefonie bez podpinania telefonu kablem. Oczywiście jak zwykle można to zrobić byle jak czyli podpiąć jakikolwiek allegrowy zestaw bluetooth pod aux in , ale ja lubię pod górkę i pracuję nad komunikacją BM <> moduł BT aby działały przyciski NEXT / PREV / STOP /PLAY itp. Aktualnie nie potrafie jeb...ego modułu zmusić żeby wystawił mi nazwe odtwarzanego utworu... i chyba odpuszcze...

    pozdro!

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar krzych
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    75
    BMW
    e38 750i 2000r.
    Skąd
    Gdynia/Pelplin/Bartoszyce
    tv dałoby radę zrobić do mk2, małego tv ?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Wydaje mi się że powinno działać, o ile twój moduł wideo (tuner tv) ma możliwość podpięcia sygnału wideo z kamerki cofania. A navi i rozmiar tv chyba nie mają tu znaczenia. Ale może się mylę i ktoś mnie poprawi...

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 19:06
  2. tuner DVB-T
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 21:33
  3. DIY Interfejs ADS (prawie) za darmo!
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:21
  4. Jaki tuner DVB-T do MKI
    Przez technics w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •