Strona 38 z 91 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #371
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    To też jest w planie, ale co to ma do wibracji (bo może ma, a nie wiem)? Prędzej chyba u Coldmami to by pasowało przy zmiennej sile hamowania.
    No właśnie ma. W innym wątku pisałem, że mój osobisty szwagier miał wibracje przy lekkim naciśnięciu pedału, że kierownicę wyrwać chciało. Najpierw wymienił CAŁY zawias z przodu i pół z tyłu, a pomogła dopiero wymiana płynu hamulcowego, bo stary był po prostu zbyt stary. Nie wiem czy Tobie to pomoże, ale to stosunkowo tania "naprawa", więc na pewno warto spróbować.

  2. #372
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Masz rację - tanie i proste, więc zamówię płyn i ewentualnie zbiornik ciśnieniowy. Może w weekend jeszcze i to dam radę machnąć. Według inspekcji i tak mi się zbliża wymiana, więc jak ją przyspieszę, to też nie zaszkodzi. Inna sprawa, że nie wiem nawet, czy kiedyś było to robione.


    Robił ktoś wymianę upuszczając płyn przez naciśnięcie hamulca z uzupełnianiem poziomu, czy za każdym razem używaliście zbiornik ciśnieniowy?


    Instrukcja ze zbiornikiem, jakby ktoś potrzebował:


    A tutaj jak zrobić swój zbiornik ciśnieniowy:
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 21-03-2017 o 12:48

  3. #373
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    730D E65
    Skąd
    Katowice
    U mnie bicie przy hamowaniu zmniejszyło się o jakieś 80% po wymianie Tarczy przegubowej wału. teraz mam jeszcze minimalnie wyczuwalne bicie przy chamowaniu.

  4. #374
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jeżeli tylko nie zapowietrzy się pompy ASB to spokojnie tradycyjnym sposobem się wymienia płyn

    robiłem w BMW kilka razy włącznie z wymianą pompy hamulcowej, ważne, żeby nie zapowietrzyć pompy ABS
    pozdrawiam Bartek

  5. #375
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Kuczas Zobacz posta
    U mnie bicie przy hamowaniu zmniejszyło się o jakieś 80% po wymianie Tarczy przegubowej wału. teraz mam jeszcze minimalnie wyczuwalne bicie przy chamowaniu.
    U siebie mam nowy łącznik elastyczny Meyle i nową podporę Febi.

  6. #376
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    No to jestem po operacji wymiany piast i tarcz oraz po jeździe próbnej.

    Przy demontażu zastanowiła mnie ciut cięższa praca prawej piasty. Zmierzyłem ją i miała bicie 0,04, czyli 100% za dużo (przypominam, że tarcza miała 0,02mm). Nowe piasty po montażu miały bicie 0,01mm.

    Sprawdziłem grubość tarcz na wysokości śrub - różnica wynosiła 0,05mm. Mogło się to skumulować z biciem tarczy i stąd wibrowała. Ewentualnie to od piasty.

    Nowe tarcze po montażu miały bicie: 0,02mm prawa, 0,05mm lewa.

    Sprawdziłem bardzo dokładnie całe zawieszenie - wszystkie wahacze zostały sprawdzone w stanie wymontowanym ze zwrotnicy. Drążki i końcówki też tak sprawdziłem. Całe zwrotnice wyjechały z auta, więc dobrze też sprawdziłem mocowanie McPhersona do nadwozia. Zero najmniejszych luzów. Wszystkie sworznie chodzą z oporem.

    Bądź co bądź hamowanie odbywa się bez wibracji. Temat zażegnany. Pytanie na jak długo...

    Co do tarcz: Textar vs. Zimmermann i moje wrażenia.
    1. Na Textarach nie było na nich tak grubej warstwy farby, jak na Zimmermannach. Zimmermanny bardzo długo się docierały - farba długo nie schodziła, a ja się bałem hamować, żeby się nie przypaliła. Textarom wystarczyło 40km, żeby pięknie świeciły spolerowane na glanc.
    2. Zimmermanny jak założyłem, to byłem długo zdegusotwany, że trochę słabo hamują (można zobaczyć moje komentarze w postach w tym wątku zaraz po montażu). Textar pierwsze kilka hamowań miał takich sobie, ale jak się zdarła ochrona powierzchniowa, to hamują jak mój poprzedni oryginał, czyli bardzo dobrze.
    3. W połączeniu z tarczą Zimmermann zarówno tanie klocki Deckermann (które okazują się nie takie złe), jak i późniejsze klocki Zimmermanna pierdziały, jak się podjeżdżało w korku z nogą na hamulcu (jakby hamował gumą po bardzo czystym suchym szkle). Na tarczach Textar klocki Zimmermann nie wykazują w ogóle tendencji do tego typu objawów.

    Zrobiłem 100km, pod koniec spokojnie hamując z prędkości 150km/h do 80km/h i odetchnąłem z uglą ;). Bardzo delikatna wibracja jest jednak odczuwalna, ale przypuszczam, że jeszcze tarcza się nie ułożyła (w końcu ma graniczne bicie 0,05 - odczuwalne jakby delikatna nierówność na drodze). Wcześniej miałem efekt młota pneumatycznego, teraz jest lekkie mrowienie.

    cdn...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-03-2017 o 21:05

  7. #377
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    Zmierzyłem grubość Zimmermanna z przodu po 3 miesiącach i ok 10tys km 90% po autostradzie.
    Lewa tarcza ma grubość 29.71 29.73 29.72 29.67 i 29.69
    Prawa tarcza ma grubość 29.65 29.65 29.64 29.63 29.65

    rożnica pomiędzy najgrubszym a najcieńszym miejscem jest 0.06mm z lewej a 0.02 z prawej.

    Jak hamuję to mam wrażenie że bardziej lewa strona mi bije. Czy na podstawie takiego wyniku byście wymienili tarcze na nowe?
    Dodatkowe pytanie, jak było zdjęte koło i obracałem tarczą to słyszę stuknięcie w momencie jak zaczynam kręcić, to normalne? Jak starałem się pchać i ciągnąć tarczę poprzecznie do osi samochodu to nic nie puka.

    Edit. HTN widzę że pracowaliśmy w tym samym czasie
    Ostatnio edytowane przez Coldmami ; 25-03-2017 o 20:53

  8. #378
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    No to jestem po operacji wymiany piast i tarcz oraz po jeździe próbnej.

    Przy demontażu zastanowiła mnie ciut cięższa praca prawej piasty. Zmierzyłem ją i miała bicie 0,04, czyli 100% za dużo (przypominam, że tarcza miała 0,02mm). Nowe piasty po montażu miały bicie 0,01mm.

    Sprawdziłem grubość tarcz na wysokości śrub - różnica wynosiła 0,05mm. Mogło się to skumulować z biciem tarczy i stąd wibrowała. Ewentualnie to od piasty.

    Nowe tarcze po montażu miały bicie: 0,02mm prawa, 0,05mm lewa.

    Sprawdziłem bardzo dokładnie całe zawieszenie - wszystkie wahacze zostały sprawdzone w stanie wymontowanym ze zwrotnicy. Drążki i końcówki też tak sprawdziłem. Całe zwrotnice wyjechały z auta, więc dobrze też sprawdziłem mocowanie McPhersona do nadwozia. Zero najmniejszych luzów. Wszystkie sworznie chodzą z oporem.

    Bądź co bądź hamowanie odbywa się bez wibracji. Temat zażegnany. Pytanie na jak długo...

    Co do tarcz: Textar vs. Zimmermann i moje wrażenia.
    1. Na Textarach nie było na nich tak grubej warstwy farby, jak na Zimmermannach. Zimmermanny bardzo długo się docierały - farba długo nie schodziła, a ja się bałem hamować, żeby się nie przypaliła. Textarom wystarczyło 40km, żeby pięknie świeciły spolerowane na glanc.
    2. Zimmermanny jak założyłem, to byłem długo zdegusotwany, że trochę słabo hamują (można zobaczyć moje komentarze w postach w tym wątku zaraz po montażu). Textar pierwsze kilka hamowań miał takich sobie, ale jak się zdarła ochrona powierzchniowa, to hamują jak mój poprzedni oryginał, czyli bardzo dobrze.
    3. W połączeniu z tarczą Zimmermann zarówno tanie klocki Deckermann (które okazują się nie takie złe), jak i późniejsze klocki Zimmermanna pierdziały, jak się podjeżdżało w korku z nogą na hamulcu (jakby hamował gumą po bardzo czystym suchym szkle). Na tarczach Textar klocki Zimmermann nie wykazują w ogóle tendencji do tego typu objawów.

    Zrobiłem 100km, pod koniec hamując z prędkości 150km/h do 80km/h i odetchnąłem z uglą ;). Bardzo lekka wibracja jest jednak odczuwalna, ale przypuszczam, że jeszcze tarcza się nie ułożyła (w końcu ma graniczne bicie 0,05 - odczuwalne jakby delikatna nierówność na drodze).
    Informuj na bieżąco :)

  9. #379
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Gratki HTN . Jak się coś zdupi to daj znać. Mam jednak nadzieję ,że Textary Ci dłuuuuugggooo posłużą . :)

  10. #380
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Coldmami

    [...
    Dodatkowe pytanie, jak było zdjęte koło i obracałem tarczą to słyszę stuknięcie w momencie jak zaczynam kręcić, to normalne? Jak starałem się pchać i ciągnąć tarczę poprzecznie do osi samochodu to nic nie puka [...].
    Moim zdaniem słyszysz klocki, które mają prawo ciut się przesunąć przy ruszaniu tarczą.

    Lewian, masz tam jakiś warsztat przy tym sklepie? Może zajrzałbym do Ciebie w wakacje na przegląd hamulców.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •