Strona 1 z 91 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #1
    Elbich
    Gość

    Post Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

    Witam. Jak w temacie.. Często przerabiam temat hamulców w BMW i z doświadczenia które marki polecacie? TRW, ATE czy może OE BMW??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    ATE bądź ZIMMERMANN - mam u siebie i bardzo dobrze się sprawują
    BMW - radość z jazdy!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Kolego teraz z tarczami jest masakryczny problem...
    Kupowałem ostatnio zarówno Bosha i ATE. ATE dostałem seryjnie krzywe. Bosh pojeździł miesiąc i też się pokrzywił.
    Teraz nie ważne jaka firma bo co z tego że na pudełku będzie ATE, BOSH czy coś innego jak tarcze i tak są produkowane w Chinach.
    Wszystko zależy od szczęścia na jaki materiał trafisz. Kolega ostatnio kupił chińszczyzne firmy No Name i cieszy się jak głupi, bo wszystko chodzi jak w zegarku.
    Produkcja tarcz zeszła na psy - kiedyś nie było takiego problemu. W dzisiejszych czasach co drugie auto ma problem z telepiącą kierownicą przy hamowaniu - problem to właśnie krzywe tarcze.

    Jednego dobrego produktu którego możesz być pewien to ori tarcze z serwisu.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Czytałem ostatnio artykuł o tarczach bosch-a ....Masakra jakaś, tarcze pękają jak słabe condomy....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Elbich
    Gość
    Słyszałem, że ATE podobno=OE BMW i oba przypadki są produkowane w odlewni żeliwa BUREDUS w Niemczech. Na temat TRW słyszałem, że jeden z lepszych zamienników. BOSCH ma fabryki w Afryce... a, żeby jakiekolwiek inne marki były robione w chinach to pierwszo słyszę.

    Swoja 730d kupiłem z tarczami świeżo po wymianie na ATE to zobaczymy jak się sprawdzą, a w garażu mam komplet nowych TRW- jakby ktoś potrzebował ;p

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Elbich Zobacz posta
    Słyszałem, że ATE podobno=OE BMW i oba przypadki są produkowane w odlewni żeliwa BUREDUS w Niemczech. Na temat TRW słyszałem, że jeden z lepszych zamienników. BOSCH ma fabryki w Afryce... a, żeby jakiekolwiek inne marki były robione w chinach to pierwszo słyszę.
    Dzisiaj cały świat jest produkowany w Chinach...

    A co do TRW to jest marka która zyskuje co raz większe uznanie, sam teraz gdy będę zmieniał tarcze to postawię na TRW

  7. #7
    Elbich
    Gość
    Panowie.. Chiny nie są czymś złym. Przez wszystkie lata nauczyli się i mają takie technologie o których prędko nie usłyszymy. Światowa produkcja jest praktycznie uzależniona od nich. W tarczach liczy się przede wszystkim stop metalu oraz proces wytwarzania, a nie gdzie są produkowane.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    założyłem do ojca e39 tarcze zimmermann 324 mm czyli takie same jak do 740 i się pokrzywiły po 2 tys km a przez pierwszy tysiąc jeżdżone było hamując bardzo delikatnie żeby się dotarły, z mojego doświadczenia jest tak: Ate w e39 296mm pokrzywiły się a klocki tez były ate, zimmermann się pokrzywił, jakieś chinole wytrzymały z dobre 60 tyś potem dojechałem je w drodze z Monachium do Krakowa w e39 zaczęły buczeć, zostaje chyba tylko ori bmw mam takie w x5 mają 60 tys bo auto ma 111000 od nowości i miało zmieniane tarcze w aso tam są tarcze tez 324 mm. Słyszałem że dla bmw tarcze robi właśnie buredus. Cały komplet tarcz w aso nie jest kosmicznie drogi bo bez zniżek wychodzi jakieś 330 zł za szt do 740(324 mm). Drogie są klocki ok 450 zł za komplet na przednią oś.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    są też dostępne za przystępną cene tarcze i klocki BREMBO, kumpel wprawdzie kupił do nowego ducato ale dał za tarcze 70 zł za sztukę i 210 za klocki. Może za tym kompletem warto się obejrzeć
    BMW - radość z jazdy!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    116
    BMW
    e65
    Skąd
    PL
    U mnie ATE pogiely sie, co prawda po 30 tyś.
    Zimmermany nawiercane w e46 wygiely mi sie po 10tyś.
    W A8 mialem EBC nacinane i za chwile to samo bede zakladal do e65.
    Cena wysoka ale polecam.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 23:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 20:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 21:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 20:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •