Strona 68 z 91 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #671
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Tommo pochwal się co kupiłeś. Znając Ciebie jest grubo. Baware pogoniłeś ?

  2. #672
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Tommo, to musi być coś mocnego.

    Do Insignii OPC kosztują 3600zł. To samo do Renault. RS4 ma tarcze za 1000 euro w zamienniku. C63AMG oryginał 4.000 euro poza ASO, a c ciekawe nową skrzynie do AMG za tyle samo widziałem.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 15-11-2017 o 17:05

  3. #673
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Audi TT RS. Coś zupełnie odmiennego.

  4. #674
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ueeee...... a ja myślałem, że chociaż jakieś D3 W12 :P

  5. #675
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Teraz jak już kupisz pływające tarcze do TTRS, to nie ma ch... we wsi, żeby to się pogięło.

    Przypomniał mi się taki filmik z wymienionym RS w tle - test na całego. W naszych 7er to by chyba felgi aż pogięło :):
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 15-11-2017 o 17:09

  6. #676
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    62
    BMW
    e38 740iA i e39 540 touring manual
    Skąd
    3city

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No i też tak to miało miejsce w tym przypadku. Oddałem po raz trzeci do reklamacji 16 10 2017 a zostałem poinformowany tel przez sklep 03 11 2017 r. Niestety na dokumencie odmowy widnieje data z dnia 28 10 2017 roku. No i jak to udowodnić ??? Odpowiedź też przyszła prozaiczna na odczepnego co mnie uświadamia w przekonaniu ,że tylko odbijają piłeczkę w bezsensowny sposób. Dam radę....tak jak powiedziałem ...nie odpuszczę.
    Już klaruję, bo temat mam dość dobrze przerobiony na telefonach. Istotne jest z czego korzystałeś: gwarancji czy rękojmi? Ja zawsze korzystam z tej drugiej drogi (wcześniej Ustawa o szczególnych warunkach srzedaży konsumenckiej funkcjonowała). Wprzypadku rękojmi przepisy określają czas na ustosunkowanie się sprzedawcy do reklamacji. 14 dni. Kalendarzowych, nie roboczych! Składasz reklamację w sklepie 1-ego, termin 14 dni liczysz od drugiego: 2-ego jest pierwszy dzień, 15-ego czternasty dzień- czyli najpóźniej tego dnia sprzedawca powinien ustosunkować się do reklamacji. Ustosunkować się, czyli napisać czy uznaje reklamację czy nie. Co istotne, najpóźniej czternastego dnia musisz mieć możliwość zaznajomienia się z treścią odpowiedzi. Nie ma znaczenia kiedy napisali, nie ma znaczenia kiedy wysłali- ważne kiedy dotarło do adresata. Nie jestem prawnikiem, ale lekcje odrobiłem i przećwiczyłem. W sądzie na PLAY w związku z telefonem. Też jestem z tych, co nie odpuszczą, choćby dla zasady. Albo dlatego, że te kilka stówek też trzeba zarobić. Trzeba się liczyć z tym, że sprawa sądowa rok może się ciągnąć (niezależnie od reformy sądownictwa :D), natomiast koszty postępowania nie są specjalnie wysoki 30zł do nie pamiętam jakiej kwoty i 180 powyżej. Płaci ten co przegra.
    A, teraz doczytałem, że telefonicznie Cię poinformowali, ale to nic nie zmienia, minęło 14 dni, to pozamiatane dla nich. Jeśli będą sie upierać, ze dzwonili wcześniej, to na nich spoczywa ciężar dowodowy.

    Gwarancja jest o tyle gorsza, że to gwarant określa jaki ma czas na odpowiedź i może to być także np. 30 dni. Jak możecie, korzystajcie z rękojmi.

  7. #677
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    damned1 jeśli już to RS7 ale na razie odpoczywam od luksusu.
    HTN albo wejdę w tego Movita albo tarcze Alcona ale to dopiero na wiosnę, teraz nie ma sensu.

  8. #678
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Jarcion,jak im to sprecyzować czy rękojmia czy gwarancja ? Było oddane normalnie do reklamacji i tak się zaczęło. Wymagam od nich na dzień dzisiejszy aby wysłali tarcze do producenta jak nie umieją zrobić poprawnego badania tarcz . Badanie na zimno mnie nie interesuje bo problem jest po ich rozgrzaniu.

    @Tommo no to gratki :)

  9. #679
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    62
    BMW
    e38 740iA i e39 540 touring manual
    Skąd
    3city

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Jarcion,jak im to sprecyzować czy rękojmia czy gwarancja ? Było oddane normalnie do reklamacji i tak się zaczęło. Wymagam od nich na dzień dzisiejszy aby wysłali tarcze do producenta jak nie umieją zrobić poprawnego badania tarcz . Badanie na zimno mnie nie interesuje bo problem jest po ich rozgrzaniu.

    @Tommo no to gratki :)
    Podczas składania reklamacji trzeba powiedzieć, że reklamacja jest z tytułu rękojmi. Na formularzu pewnie coś zaznaczyli, pwenie domyśłnie gwarancję? Ja zazwyczaj niosę od razu własne pismo i czekam 15 dni. Ale sprzedawcy są coraz lepiej wyszkoleni i pilnują terminów. Chociaż... ;)

  10. #680
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No i w końcu poddali się. Cztery razy oddawałem ,cztery razy odrzucili, ale trzeba być wytrwałym i jak się ma pewność swojej racji to nie wolno odpuszczać. Pieniądze zwrócili !

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •