Strona 77 z 91 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #761
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Przy jeździe, przy hamowaniu? Opisz dokładniej.

    Przyczyn bicia przy hamowaniu może być dużo, a z mojego doświadczenia bicie tarcz wcale nie musi świadczyć o wibracjach. Tarcza dostanie temperatury i zacznie bić. Na zimnej będzie wzorowo. Przerabiałem to i ja o Coldmami. Obaj mieliśmy 0,02 na przodzie, a trzęsło budą przy spokojnym hamowaniu. Wcisnąłem hamulec do deski i nie drgało.

    Zredukuj ten tył do wartości 0,05. Ściągnij tarczę i wyczyść obie powierzchnie przylegania na błysk. Ja tak zredukowałem bicie 0,25 na 0,04, o ile dobrze pamiętam. Jakby nie poszło, to poobracaj jeszcze tarczę na śrubach - nie wkręcisz oczywiście przy tym tej małej śrubki.

    Poza tym bicie powodują:
    - wahacze banany
    - luzy na maglu
    - drążki kierownicze
    - zbyt cienkie tarcze, nawet jeśli nie mają bicia

    Jak wibruje przy jeździe bez hamowania i jeszcze piszesz, że buczy, to pewnie podpora wału lub łącznik elastyczny; ewentualnie niewyważone koło. W ekstremalnym przypadku konwerter.
    Właśnie tego szukałem
    Tarcze ok zawieszenie felgi opony też, konwerter też ok.
    Jadąc między 80-100km/h trzęsie buda
    Myślę o łączniku lub podporze
    Podpowie ktoś kto miał z tym do czynienia jak to sprawdzić?

  2. #762
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    @Twin7 ,Ty taki doświadczony użytkownik BMW takie pytania zadaje i to w nie odpowiednim temacie ?????
    Ten temat brzmi " Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??" więc ni jak sie ma do Twoich pytań.
    Na temat łącznika wału i podpory wału były całe elaboraty pisane na tym forum.
    https://www.youtube.com/watch?v=md3Eq9QwQvw
    https://www.youtube.com/watch?v=XoV69USLCNQ
    https://www.google.pl/search?q=luz+p...w=1024&bih=654

  3. #763
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    No mowie ze tego tematu szukałem o podporze i nie moglem znaleźć nawet pw rozsylalem czy ktoś to pamięta a jak już wspomniałeś HTN nie mogłem się powstrzymać od ot ;)

    Żyje teraz w wiecznym pośpiechu i nawet nie mam czasu zaglądnac
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 25-01-2018 o 13:53

  4. #764
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez twin7 Zobacz posta
    Właśnie tego szukałem
    Tarcze ok zawieszenie felgi opony też, konwerter też ok.
    Jadąc między 80-100km/h trzęsie buda
    Myślę o łączniku lub podporze
    Podpowie ktoś kto miał z tym do czynienia jak to sprawdzić?
    Sprawdza się wizualnie, ale musisz popuścić podporę wału i powyginać trochę i sam łącznik, jak i samą podporę. Jak nie ma pęknięć i nic nie wzbudza Twojego podejrzenia, to nie będzie to. Też od lat walczę z dziwnymi wibracjami znikąd. Już nawet same półosie podmieniałem na takie z 735i (pasują bez problemu i wytrzymują moment). Wylistuje Ci co ja sprawdzałem:
    - podpora wału
    - łącznik elastyczny
    - przegub na końcu wału kardana (ma być sztywny, zero luzów przy szarpaniu i przy obracaniu części na przeciwnych końcach - tak jest u mnie; sukinsyn jest drogi, więc w ciemno nie wymieniałem)
    - luzy na krzyżaku wału kardana (u mnie nie ma nawet minimalnych, wręcz wszystko jak na sztywno)
    - wyważenie wału kardana (jeśli rozbierałeś i nie zaznaczyłeś, to sprawdź na necie zdjęcia, bo większość wałów ma taką samą orientację krzyżaka do tego trójkąta od łącznika elastycznego oraz odważników przyspawanych na początku i w połowie wału - u mnie podziałało)
    - poduszki skrzyni z tył
    - na postoju raz mi ten felerny konwerter wibrował i to też podczas jazdy było czuć
    - poduszki silnika, razem z tymi podciśnieniowymi rurkami (nie wiem dokładnie po co są, ale pewnie mają znaczenie)
    - gumy mocowania mostu
    - gumy mocowania tylnego pająka (u mnie popękane, ale w miarę sztywne)
    - wszystkie wahacze odkręcałem po jednej stronie i sprawdzałem, czy nie mają luzów szarpiąc je; można też na szarpakach sprawdzić


    No, a ja właśnie wczoraj wymieniłem tylne tarcze z "zaj....tego" Zimmermann'a Sport na oryginał BMW (zapłaciłem 199EUR i sprzedawcy, u którego kupiłem przednie oryginały). Dotarcie rozpędzając kilka razy auto i średnio mocno hamując bez zatrzymania, później test przy większej prędkości --> wynik: bicia odczuwalnego na poziomie organoleptycznym = 0,00! Nawet te podczas jazdy i po porannym ruszeniu zniknęły, ale to wymaga jednak kilkunastu dni testów. Oczywiście sprawa jak zwykle kuriozalna - bicie Zimmermann'a 0,02mm, a tarcza przy hamowaniu nawalała, że nie sposób było nie poznać, że prawy tył krzywy. Zimmermann wytrzymał dokładnie 2 lata bez dwóch dni i 41.000km, po czym pokrzywił się nie wiadomo skąd - jechałem autostradą w dzień, kiedy nie padało, 140km/h, przy którymś hamowaniu nie z kolei zaczął się masaż pochodzący od tylnej osi przy naciśnięciu hamulca. Nie zjechał nawet klocka do połowy.

    Ciekawa jest te sama budowa tylnej oryginalnej tarczy - wyprowadzenie kanałów wentylowanych od przedniej strony piasty, a nie z tył tarczy, jak to najczęściej jest.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-02-2018 o 07:32

  5. #765
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Napisze coś ciekawego odnośnie tarcz w moim przypadku.
    Nabyłem od znajomego pracującego w hurtowni więc pewne pochodzenie.
    Przed założeniem sprawdzone piasty czujnikiem zegarowym !!! Doczyszczone przed założeniem tarcz. Zakładając że dopuszczalne bicie nowej tarczy wynosi 0,05mm max. wyszło następująco:
    -przod tarcze TRW obie bicie 0,04mm
    -tył tarcze Pro Techniczne obie bicie 0,02mm

    Sprawdzone czujnikiem ! Nie organo leptycznie !!!

    Dlaczego na tył Pro technik, spróbowałem bo:
    - były tańsze
    I tu uwaga znajomy zapewnił mnie że w przypadku jakich kolwiek problemów firma uznaje reklamację. Sprzedał tego sporo. Co zresztą się zgadza bo jak wcześniej kupiłem do rodzinnego Focusa lepszej firmy tarcze przy reklamacji odesłali mnie z kwitkiem :/.
    Pewnie ktoś napisze że protechnic się pokrzywia ... ale nie oszukujmy się firmowka przy ostrym traktowaniu i kontakcie z wodą też nie wytrzyma wiele.

  6. #766
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja kiedyś kupiłem jakieś najtańsze do Audi A3 za 200 zł kpl na przód z klockami.........za dwie stówy......były normalnie używane włącznie z autostradami i bez żadnego docierania ......i co ? I nic im nie było. prawie dwa lata służyły a potem auto sprzedałem ale 20kkm było super.

  7. #767
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja kiedyś kupiłem jakieś najtańsze do Audi A3 za 200 zł kpl na przód z klockami.........za dwie stówy......były normalnie używane włącznie z autostradami i bez żadnego docierania ......i co ? I nic im nie było. prawie dwa lata służyły a potem auto sprzedałem ale 20kkm było super.
    Bo tu chyba problem potęguje nie tyle sama tarcza, co połączenie tarcz + BMW :D

    Kilka bmw miałem, w dwoch chyba był problem bicia. Ale ogólnie nigdy w żadnym innym samochodzie nie miałem tego problemu, a wolno nie jeżdże.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #768
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja w Mondeo miałem z tylnymi. W żony Corsie oryginał z przodu się pokrzywiły.

    Wcześniej nie miałem, ale fakt faktem, że wcześniej mało jeździłem autostradami.

  9. #769
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kupiłem mikode gt na przód. Zrobiłem juz na nich około 4 tys km, jak narazie ok. Zobaczymy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  10. #770
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja testuję Rotingery GT Na razie 10/10. Textar już był dawno na reklamacji przy tym przebiegu. Dupna niemiecka jakość buahahahaha

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •