Strona 52 z 91 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #511
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Być moze ale na codzień pracuje w obróbce metalu i jak dla mnie ma to sens. Jeżeli tarcza nie była wstępnie utwardzona i nastąpiło ostrzejsze chamowanie i trzymasz dalej nogę na chamulcu to w tym miejscu co tarcza przylega do klocka moze sie przegrzać. Nie wiem czy to prawda ale zmieniłem u niego tarcze z klockami i zrobiłem wstępne utwardzanie tarczy według instrukcji zimmermann i stosuje sie do jego zaleceń zeby jeździć na autopark i nie trzymać nogi na hamulcu na światłach itp jak auto stoi w miejscu. I odpukać zimmermanny wytrzymały juz około 15tys km a dodam ze takie same tarcze wcześniej chyba tylko 2 tys.

  2. #512
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Jeśli natomiast hamujesz delikatnie, to np. do prędkości 80km/h tłoczek daje radę płynnie się przesuwać - nie ma bicia. Jak jest prędkość np. 110km/h, to tłoczek nie daje rady pływać i przez to czuć wibracje lewa/prawa na kierownicy.
    A co w takim razie dzieje się w tym momencie z płynem ? To ciśnienie, które wtedy panuje w układzie pozwala na płynne przesuwanie się tłoka ? Nie sądzę

  3. #513
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ja bym powiedział, że bicie tarczy podczas hamowania to prędzej na pedale hamulca powinno być czuć ;)

    Bicie niewyważonego koła a bicie od tarcz to zupełnie co innego, nie porównuj tego ;) Tarcze jak trafisz niewyważoną dynamicznie to wtedy masz bicie odczuwalne właśnie podczas jazdy i takie bicie można porównać do tego pochodzącego od niewyważonych kół. Bicie z którym boryka się tu wiele osób to przegrzane tarcze co skutkuje zrywaniem tarcia w parze tarcze/klocek lub różnice w grubości tarczy których nie ogarnia szczelina technologiczna.

  4. #514
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    [...] Bicie z którym boryka się tu wiele osób to przegrzane tarcze co skutkuje zrywaniem tarcia w parze tarcze/klocek lub różnice w grubości tarczy których nie ogarnia szczelina technologiczna.
    To brzmi sensownie. Wtedy faktycznie mogą wytworzyć się jednostronne przeciążenia, które zaczną "szarpać" kierownicą.

    Po wielkich bojach u mnie pozostało tylko jedno bicie. W przedziale 70-80km/h przy wychodzeniu z lekkich zakrętów, gdy prostuję kierownicę, odczuwam wyraźne bicie, które ustępuje w momencie wyprostowania kół. HTN chyba kiedyś wspominał, co to powoduje.

  5. #515
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Lucassolski ale tryb "AUTO-PARK" trzyma zaciśnięte wszystkie zaciski za Ciebie w E65. Jedyna rzecz jaką wtedy oszczędzasz to ledy w światłach stop i swoją stopę.
    Wg mnie pieprzycie głupoty. Nawiercanego Zimmermanna załatwię na jednym hamowaniu. Z 200 km/h do 0km/h i jest po nim. I co jest winne? Materiał i nic więcej.
    Wstępne utwardzanie czyli pierwsza jazda na nowym zestawie to nie utwardzanie tylko docieranie klocka i tarczy do siebie. Docieranie polega na delikatnym traktowaniu hamulców przez pierwsze 200-300 czy 500 kilometrów tak aby się równomiernie docierała, nagrzewała i chłodziła. Hartuje się wtedy wszystko ładnie. Jak materiał jest do dupy to nic nie pomoże.
    Edit Mam jeszcze pytanie do Lewiana : BMW stwierdziło ,że blaszki mocujące konieczne są tylko w klocku który jest od strony cylinderka natomiast na przeciwnym klocku tym zewnętrznym stwierdzili ,że jest niepotrzebny a raczej nie wskazany. Nowe klocki Textara nie posiadają już tych blaszek mocujących i oryginały z BMW też nie. Jak produkuje na dzień dzisiejszy takie klocki Zimmermann ?
    Można poczytać https://textar-professional.com/tarc...turowe?lang=pl
    Ostatnio edytowane przez miro ; 17-07-2017 o 20:26

  6. #516
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    A co w takim razie dzieje się w tym momencie z płynem ? To ciśnienie, które wtedy panuje w układzie pozwala na płynne przesuwanie się tłoka ? Nie sądzę
    Żle to ująłem. Zacisk w samochodach jest pływający i to on się porusza.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Niemożliwym jest by tarcza się odkształciła, wygięła, pofalowała czy jak tam to jeszcze pseudo mechanicy określają.
    To jak wytłumaczysz, że po jednym hamowaniu nagle tarcza zaczyna bić tak, że boję się dotykać hamulca? 2x tak miałem z Zimmermannem - przed i potoczeniu. Kolega z pracy też pogiął te same Zimmermann Sport w Insignii (później mnie przestrzegał).

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Dwa to najzwyczajniej w świecie przegrzanie tarczy czy to na skutek delikatnie blokującego zacisku, uszkodzonej tulejki gumowej na tłoku odpowiedzialnej za zachowanie szczeliny technologicznej, choćby minimalnego zapowietrzenia układu, wady pompy abs lub hamulcowej lub jeszcze innej usterki, która spowoduje choćby w minimalnym stopniu doleganie klocków do tarcz podczas jazdy czego nie da się wyczuć tym bardziej w aucie tak ciężkim jak BMW 7 a co skutecznie doprowadzi do przegrzania tarczy i wystąpienia bicia na kierownicy podczas hamowania.
    Nie zgodzę się z Tobą. Przegrałem tylne tarcze w Mondeo podczas jednego hamowania (komplet osób był na tyle). Od razu przy następnym można było to wyczuć - wycie podczas hamowana, do których wzmagały się wibracje z każdym kolejnym metrem hamowania.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-07-2017 o 20:57

  7. #517
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Czyżby kolega @Lewian nie miał odpowiedzi na proste pytania?

  8. #518
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Koniec dobrego. Zimmermann pokrzywiony po raz trzeci w trzy d..y + przegrzany, bo wibruje jeszcze bardziej, jak tylko się nagrzeje.

    Oryginał BMW już w drodze. Dostawa w środę, montaż środa-czwartek (w zależności od pogody), w piątek trasa do Polski, a przy powrocie w niedzielę nie będzie zmiłuj.

    Textar jeszcze na reklamacji - nic nie wiadomo, ale już sobie przesrali sprawę prawnie, bo według prawa mają 14 dni na ustosunkowanie się. Jak nie ma odpowiedzi, to znaczy, że zaakceptowali moje roszczenia. Pewnie będzie trzeba się poszarpać, ale od tego jest też UOKiK.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 24-07-2017 o 21:30

  9. #519
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Koniec dobrego. Zimmermann pokrzywiony po raz trzeci w trzy d..y + przegrzany, bo wibruje jeszcze bardziej, jak tylko się nagrzeje.

    Oryginał BMW już w drodze. Dostawa w środę, montaż środa-czwartek (w zależności od pogody), w piątek trasa do Polski, a przy powrocie w niedzielę nie będzie zmiłuj.

    Textar jeszcze na reklamacji - nic nie wiadomo, ale już sobie przesrali sprawę prawnie, bo według prawa mają 14 dni na ustosunkowanie się. Jak nie ma odpowiedzi, to znaczy, że zaakceptowali moje roszczenia. Pewnie będzie trzeba się poszarpać, ale od tego jest też UOKiK.
    Zimmermany zmieniałes czy toczyłeś ? U mnie tocznie pomogło.

  10. #520
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    moje textary wymiękły po 10 tys km

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •