Strona 3 z 91 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #21
    Elbich
    Gość
    Riki zależy jak używane tarcze... Jeżeli od wymiany miały 2-3 tyś km nalatane to czym one różnią się od nowych??? Rdzawy nalot na tarczy pojawi się jak samochód dłużej postoi zaparkowany w trawie na działce;)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Ja jeżdżę na brembo przód i tył oraz klocki Textar. Wszystko chodzi jak ta lala.

    Podczas docierania należy hamowac normalnie tyle ze ograniczać trzeba hamowanie do 3 sekund i potem dac odpocząć na 5 sekund i znowu max 3 sek hamowanie.

    Dotarłem w ten sposób tarcze i klocki w nowej e klasie którą wzialem z tasmy nic nie wibruje oraz tak wczesniej docierałem 7er na brembo + textar klocki.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Normalnie mnie trzesie jak widze ,ze ktos sie pyta czy uzywane mozna zakladac....ludzie jak kogoso nie stac na najwazniejsze rzeczy , ktore sa jednymi z tanszych elementow auto , tj. hamulce , to co wy ja sie pytam robicie w aucie marki bmw? Seicento kupic a nie , zagrozenie nie dosc ,ze dla siebie to jeszcze dla innych na drodze robicie. Ja osobiscie kupilem Brembo ze wzgledu na marke i piszczaly niemilosiernie na poczatku , ale po czasie czlowiek ,albo sie przyzwyaczail albo przestało
    Ty koleś, jak do mnie bijesz w ten sposób to się wal.
    W sumie miałem nic nie pisać, bo nerwy nie są miło widziane na forum.
    Do poprzedniej beemy kupowałem dwa razy tarcze NOWE I h.. wszystko lipa, a obecnie mam już 1min ponad minimalny stan i nic nie trzęsie bo samochód jest ze Szwajcarii, a to na pewno nie to co części z Polski.
    A pytanie miałem czy nalot rdzy schodzi czy nie, bo różnie już słyszałem.
    A tarcze pochodzą z auta z Anglii i mają 29,8min, czyli nówki!!!!!!!!!!!!!! i pewnie są lepsze jak te w pieprzonej promocji w ASO BMW

    A jaka jest kontrola jakości we wszystkim na nasz kraj to już pisać nie będę!

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Jeśli mowa o tarczach z aso to ja mam super pokrzywione tarcze ktore byly zamontowane w Guildford w ASO przez Irlandczyka. Mam na invoice ze robił i wymieniał i pochodzily sobie raptem 2500 mil az ja przejalem samochód. Leżą teraz w schowku. Jak mi sie brembo będą kończyć tarcze to se te z aso przetocze i założę. Przeca to z mojej beemy i klocki tez mam z aso prawie nie zjezdzone wiec tu chyba będzie dobrze.

    Kiedys wiozlem klienta co ma M3 z 2005 i powiedział ze on tylko uzywane tarzce zaklada tylko nowe klocki daje. Wiec to nic nadzwyczajnego
    ;-)
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #25
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    A tarcze pochodzą z auta z Anglii i mają 29,8min, czyli nówki!!!!!!!!!!!!!!

    To prawie pół godziny mają ;D

  6. #26
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Może warto się zastanowić jak użytkujecie te auta. Ja miałem tarcze Zimmerman, najtańsze Bosche, polskie Mikoda, ATE oraz ASO w różnych autach i nigdy żadne mi się nie pokrzywiły przez cały okres użytkowania.

    Idąc tokiem rozumowania tego wątku, nie można kupić żadnej marki, tylko sobie samemu wytoczyć.
    pozdrawiam Bartek

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    58
    BMW
    e30
    Skąd
    Kraków
    Ja mam doświadczenia z hamulcami z e30, Ate Powerdisc które się powichrowały.
    W służbowe Mercedesy zakładaliśmy zawsze komplety TRW i bezproblemowo robią przeloty po 60tys km. Stabilnie i cicho hamują a lekkiego życia nie mają, bo hamulce w viano są lekko niedowymiarowane z serii.
    Ostatnio założyliśmy z braku na półce klocki Ate, w porównaniu do TRW mam wrażenie, że są ciut dokładniejsze pod nogą, tj. jakby bardziej precyzyjne.
    Znajomy mechanik twierdzi, że komplety Ate się dużo szybciej zużywają, zobaczymy co będzie z w/w klockami.

    Słyszałem też, że obecnie jedynie Ate i TRW projektują ukł. hamulcowe - ale ile w tym prawdy to nie wiadomo.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar MasterXX123
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    88
    BMW
    745i
    Skąd
    Berlin/ Poznan
    Ja mam ATE!

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar MrPatriko
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    33
    BMW
    BMW 750iL e66
    Skąd
    Mielec, Podkarpackie
    hej. Ja przerabiałem temat jak miałem BMW E39 530d. Kupiłem ATE momentalnie się pokrzywiły, tak jak i zresztą BOSCH.
    Później kupiłem zimmermann Sport (nawiercane ) i dotego klocki przeznaczone do tych tarcz. Auto śmiga do tej pory na tych zimmermannach, nowy właściciel zadowolony.
    Więc jak do mojej 7er będę kupował to przypuszczam że też zimmermann :P

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Kupuje zimmermann, bez problemu. Samochod hamuje bardzo dobrze.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 23:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 20:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 21:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 20:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •