Strona 51 z 91 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #501
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Lewian,problem w tym ,że my nie dajemy pierwszemu lepszemu mechanikowi robić tylko sami robimy zgodnie ze sztuką a może nawet jeszcze dokładniej.
    @HTN jakie miałeś bicia na piastach?

  2. #502
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    To niewiele zmienia w temacie ;) Skoro podczas montażu odchyłka jest normie to i za tysiąc czy dziesięć tysięcy km też taka będzie jeśli nie ma ingerencji z zewnątrz.

  3. #503
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Klocek to "ingerencja zewnątrz". Czyżbyś podważał, że "wichriwanie tarcz" nie istnieje?

    Bicie Textar'a, który poszedł na reklamację wynosiło 0,06mm. Bicie Zimmermann'a 0,02mm po wyszukaniu w jakiej orientacji wychodzi najmniej + różnica grubości 0,05mm. Wszystko czyszczone przed montażem na glanc.

    Nie wiem jakie bicie jest od wewnątrz, bo nie mam jak stabilnie zegara zamontować, żeby sprawdzić od wewnętrznej strony.

    Piasty nowe, bicie 0,01mm.

    Nie wiem jak teraz, jak mniej bije; jak będę miał czas, to sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-07-2017 o 15:57

  4. #504
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,437
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    @Miro i @HTN wytłumaczcie mi skąd biorą się siły i jakie mają przyłożenie, że wibracje występują podczas hamowania, a w trakcie normalnej jazdy nie? Jeżeli tarcza jest zwichrowana to bicie powinno być odczuwalne także podczas normalnej jazdy. Podczas hamowania klocek trze o tarczę i siła tarcia ma kierunek równoległy do kierunku jazdy, a nie prostopadły, więc co wzmacnia/powoduje bicie? Ja nadal uważam, że szukanie nie tam gdzie trzeba.

  5. #505
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Mechanik mi tłumaczył ze tarcza jest przegrzana w jednym miejscu i podczas hamowania jest bardzo gorąca i to miejsce będzie biło bo materiał sie nie rozszerzy tak samo. Trzeba by było zmierzyć bycie na gorącej tarczy jakoś.

  6. #506
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    @Miro i @HTN wytłumaczcie mi skąd biorą się siły i jakie mają przyłożenie, że wibracje występują podczas hamowania, a w trakcie normalnej jazdy nie? Jeżeli tarcza jest zwichrowana to bicie powinno być odczuwalne także podczas normalnej jazdy. Podczas hamowania klocek trze o tarczę i siła tarcia ma kierunek równoległy do kierunku jazdy, a nie prostopadły, więc co wzmacnia/powoduje bicie? Ja nadal uważam, że szukanie nie tam gdzie trzeba.
    Kiedy nie hamujesz, to tłoczek się cofnie i nie czujesz wibracji.

    Bardziej zastanawiające jest dlaczego bije, jak się lekko hamuje, a nie bije, jak się hamuje bardzo mocno. Odkształcenie tarczy np. 0,1mm niest niwelowane przez odkształcenie tarczy, która bardzo mocno pracuje mechanicznie , jak jest mocne hamowanie. Jeśli natomiast hamujesz delikatnie, to np. do prędkości 80km/h tłoczek daje radę płynnie się przesuwać - nie ma bicia. Jak jest prędkość np. 110km/h, to tłoczek nie daje rady pływać i przez to czuć wibracje lewa/prawa na kierownicy. Z kolei przy bardzo wysokich prędkościach i przy lekkim biciu trzeba mocniej depnąć, żeby poczuć wibracje, choć ich amplituda będzie tak częsta, że mniej odczujemy bicie na kierze.

    Kierunek bicia jest prostopadły do osi auta, stąd czuć wibracje; podobnie zresztą, jak przy niewyważonym kole. Niewyważone koło daje o sobie znać też przy większych prędkościach, a po przekroczeniu pewnej wyższej prędkości amplituda jest tak wysoka, że nie czujesz wibracji. Podobnie przekłada się to na problem bicia tarcz.

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Mechanik mi tłumaczył ze tarcza jest przegrzana w jednym miejscu i podczas hamowania jest bardzo gorąca i to miejsce będzie biło bo materiał sie nie rozszerzy tak samo. Trzeba by było zmierzyć bycie na gorącej tarczy jakoś.
    Ja przerabiałem dwa rodzaje bicia:
    1. Przegrzana tarcza: bije dopiero jak się nagrzeje i powoduje to fakt, że tarcza się bardzo nierówno odkształca się jak jest bardzo nagrzana - najczęściej występuje bicie od płaszczyzny przylegania, czasami różnica grubości.
    2. Zwichrowanie, które ma odkształcenie, które nie zmniejsza się ze spadkiem temperatury.


    Pamiętajmy o jakich wartościach piszemy - dziesiątki mm!
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-07-2017 o 18:29

  7. #507
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Źle Ci mechanik wytłumaczył ;)

  8. #508
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Źle Ci mechanik wytłumaczył ;)
    ... i tylko tyle? Jakaś argumentacja?

  9. #509
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Niemożliwym jest by tarcza się odkształciła, wygięła, pofalowała czy jak tam to jeszcze pseudo mechanicy określają. To tak jak z tym wjazdem w kałużę

    Raz to nieprawidłowy montaż, jeżeli tarcza nie będzie idealnie przylegała do piasty to delikatnie odchyla się raz do osi auta a raz do zewnątrz minimalnie przy tym ocierając raz o jeden raz o drugi klocek co po 4-5k km doprowadzi do wystąpienia różnic w grubości tarczy, wystarczających by nie ogarnęła ich szczelina technologiczna i by zaczęło być to odczuwalne podczas hamowania jako bicie na kierownicy.

    Dwa to najzwyczajniej w świecie przegrzanie tarczy czy to na skutek delikatnie blokującego zacisku, uszkodzonej tulejki gumowej na tłoku odpowiedzialnej za zachowanie szczeliny technologicznej, choćby minimalnego zapowietrzenia układu, wady pompy abs lub hamulcowej lub jeszcze innej usterki, która spowoduje choćby w minimalnym stopniu doleganie klocków do tarcz podczas jazdy czego nie da się wyczuć tym bardziej w aucie tak ciężkim jak BMW 7 a co skutecznie doprowadzi do przegrzania tarczy i wystąpienia bicia na kierownicy podczas hamowania.

  10. #510
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,437
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Kiedy nie hamujesz, to tłoczek się cofnie i nie czujesz wibracji.

    Bardziej zastanawiające jest dlaczego bije, jak się lekko hamuje, a nie bije, jak się hamuje bardzo mocno. [...]
    Bo to nie tarcza ;)

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Pamiętajmy o jakich wartościach piszemy - dziesiątki mm!
    No właśnie. Jak to jest, że podobne wibracje powoduje kilku lub kilkunastogramowe niedoważenie koła na o wiele większym promieniu i o wiele większym przesunięciu osiowym? Tarcza jest dużo lżejsza od felgi i do tego dużo mniejsza.

    Ja bym powiedział, że bicie tarczy podczas hamowania to prędzej na pedale hamulca powinno być czuć ;)

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •