Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: lusterko w e65

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    na dzień dobry to angielskie lusterka są pod innym kontem.Pewnie bedzie problem z widzeniem w 100%.

  2. #2
    Elbich
    Gość
    W autach na rynku europejskim lustra są pomniejszające- co zwiększa zakres widzenia. Niektóre auta mają na zewnętrznych krawędziach lusterek wstawki zwiększające pole widzenia. Samochody na rynek amerykański mają montowane zwierciadła które pokazują bez oddaleń czy zbliżeń, także śmiało możesz założyć z anglika bo bmw. Co do trójkąta to różnica o którą pytasz wynika z wersji wyposażenia- matowe czyli jak auto ma chromowane ramki wokoło okien, błyszczące są w przypadku shadowline czyli czarne błyszczące ramki wokoło okien ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice

    Post

    Brak zgody z postem zamieszczonym powyżej

    W lusterkach zewnętrznych w wersji UK chodzi o to,że obudowy ( i co za tym idzie zwierciadła) tych lusterek "patrzą " pod innymi kątami w stosunku do osi podłużnej samochodu jak lusterka z 'kontynentu",bo kierowcy na kontynencie i w UK siedzą po różnych stronach .Różnica jest nie do skompensowania poprzez ustawienie zwierciadła.Dlatego lusterka z UK nie nadają się.
    Spróbuj się przesiąść z miejsca kierowcy na miejsce pasażera w swoim E65 i ustawić prawidłowo lusterka. Co nie daje się?....Identycznie będzie ,gdy zamontujesz "angliki".
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 07-11-2013 o 21:05

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Robił ktoś takie doświadczenie bo mam mozliwość zakupu lusterek z anglika i nie wiem czy lustra będą pasowały. mam wrażenie że regulacji jest duzo w lusterku więc powinno być okey ale może się myle!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Przeczytaj mój post powyżej. Tam jest odpowiedź na twoje pytanie.Jak nie wierzysz to kup lusterka UK i nie zaśmiecaj forum.

  6. #6
    Elbich
    Gość
    Lustra od UK są identyczne jak Europejskie. Na Stany są inne zwierciadła.. Kąty lusterek ustawiają się identycznie w obu bez względu na kraj pochodzenia- można to sprawdzić w inpie przy teście silniczków-> oba lustra mają taki sam zakres regulacji. Wkłady natomiast w BMW na całą Europę (UK, PL, DE..) są jednakowe> Proponuję włączyć realoem i sprawdzić po numerach, a nie pisać informacje z palca wyssane bo coś gdzieś się kiedyś obiło o uszy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Bardzo proszę .Oto numery:

    lusterko dla kierownicy z lewej strony strona lewa : 51 16 7 190 161
    lusterko dla kierownicy z prawej strony (UK) strona lewa : 51 16 7 190 162

    Czy już kolego Elbich widzisz różnicę ? A może ta ostatnia cyfra w numerze katalogowym to dla Ciebie zbyt mała różnica i dalej będziesz się upierał przy swoim? Nie lepiej było to sprawdzić "a nie pisać informacje z palca wyssane bo coś gdzieś się kiedyś obiło o uszy?" Pozytywna strona takich postów jak twój powyżej jest tylko taka, że czytającym je forumowiczom poprawia się wydatnie humor .Uśmiech połączony z zażenowaniem nie schodzi z twarzy do końca dnia.

    Jeśli wolisz uczyć się poprzez doświadczenia to przesiądź się na stronę pasażera i z tej pozycji ustaw lusterko tak ,żeby była dobra widoczność do tyłu. Co ,nie da się? Skoro dla kierownicy z lewej i z prawej strony są jak twierdzisz identyczne lusterka to jak to robią Anglicy, ze oni potrafią swoje lusterka wyregulować ?
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 07-06-2014 o 09:18

  8. #8
    Elbich
    Gość
    Sprawdzałeś ten sam rocznik? Bo ja sprawdzałem i nie było różnicy. Proszę bardzo:
    Szkło lusterka podgrz. szerokok. lewe 1 51167028427
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...65&hg=51&fg=07
    i:
    Szkło lusterka podgrz. szerokok. lewe 1 51167028427
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...65&hg=51&fg=07

    Link różni się jedną cyferką.... sprawdź sobie, ja wybrałem dokładnie identyczne parametry czyli rocznik, miesiąc i silnik aby nie było nieporozumień! Replay1999 także lepiej Ty się nie upieraj bo nie masz racji. Jak sama nazwa zz katalogu wskazuje to zwierciadło jest szerokokątne także bez problemów załatwia temat.
    ...a zażenowany to powinieneś być swoją niewiedzą. Pobaw się dokładnie realoem i wtedy pogadamy na temat poprawiania humoru:)
    Ostatnio edytowane przez Elbich ; 07-06-2014 o 19:12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Temat dotyczy lusterka jako całości a nie szkła lusterka ,które jest częścią składową. Zakładający wątek napisał tak:

    "Post lusterko w e65

    Witam
    1) Mam uszkodzone lusterko prawe od strony pasażera. Czy jeśli założę tam lusterko od wersji angielskiej to czy będzie działała obserwacja krawężnika jak dotychczas po włączeniu wstecznego? Jak wiadomo lusterko od strony kierowcy nie ma tej obserwacji a wersja angielka ma kierownice własnie po prawej stronie :)
    2) Czemu niektóre lusterka maja ten plastikowy trójkąt przy lusterku matowy a niektóre błyszczący? Czy to są jakieś rodzaje i czym się różnią?

    Tłumaczę ci więc po raz ostatni,że pomimo tego ,że szkła są identyczne to lusterko z UK jako kompletny element gotowy do montażu w drzwiach (bo takie coś padło zapytanie) w aucie z kierownicą po lewej stronie się NIE NADAJE. Pomimo, że ich korpusy wyglądają podobnie to "patrzą " pod różnymi kątami i żadna próba regulacji za pomocą szkła lusterka nic nie pomoże .

    Nie byłoby tego tłumaczenia jak chłop krowie ,gdybyś przeprowadził eksperyment ,o którym pisałem poprzednio. A tak chłop swoje a krowa swoje..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Lusterko kupione ! Zamontowane i nawet działa! Nie mam żadnego problemu z ustawieniem w odpowiedniej pozycji wiec reasumując się nadają;)

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [karoseria] lusterko
    Przez szczurek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 21:00
  2. lusterko
    Przez Kropa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •