Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: [mechanika] Ubytek płynu chłodniczego

  1. #1

    [mechanika] Ubytek płynu chłodniczego

    Jak to w życiu bywa, nie zdążyłem zaprezentować oficjalnie nowego nabytku a pojawił się pierwszy problem. Przez ok 650km dolałem 5 litrów płynu chłodniczego (po ok 1,5 litra co +/- 200km) i caly czas wywala mi komunikat że ma za malo płynu. Odpowietrzam, dolewam ile trzeba, robie z 200km i ciągle mu mało. Macie Koledzy jakieś pomysły?
    Chodzi o E38 750iL z 2000r.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #2
    Jak nie cieknie na zewnatrz, to znaczy ze pali...
    Domysl sie :(
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    A jakie są widoczne objawy tego że go pali? (jakiś dym z rur, brak mocy itp- pytam bo ja sie na tym kompletnie nie znam) Jakiś rok temu był robiony kompletny remont silnika, więc nie wiem czy to by sie tak mogło nagle spieprzyć
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    7ka
    Gość
    o..widze ze sie zaczyna,... 8/

    nic nie kapie?,weze sa cale? nie poca sie itp? obejrzyj dokladnie.. i napisz wiecej jak auto trzyma temp,itp..


    sprawdz tez czy na bagnecie oleju nie ma jakiegos "dziwnego osadu"

  5. #5
    Jak nie kapie to widze jeden defekt glowica ..

    Mialem kupowac jedna 750iL swojego czasu gdy moja byla rozjeb***
    Ale niestety miala taki o to wlasnie defek

    Sciagaj oslony pod autem i ogladaj ..
    Jak na górze tak na Dole , Jak w środku tak na zewnątrz..

  6. #6
    Co do widocznych objawów to tak: pod samochodem nie zostaje nawet kropla płynu, w komorze silnika też raczej nie widac żeby coś ciekło (raczej- bo tak jak pisałem, specem nie jestem więc nie wiem gdzie dokładnie szukać), samochód normalnie rozwija moc i na benzynie i na gazie, temperatura silnika- silnik dogrzewa się momentalanie i wskazówka stoi idealnie w pionie; nawet nie drgnie dalej (również przy ostrej jeździe)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    5 litrow plynu? Nawet slepy zauwazy, wiec speca nie trzeba. Zaczynaja sie klopociki...
    silnik bedzie pewnie do rozbiorki, ale trzeba zdiagnozowac. Wyciagaj swiece i ogladaj. Jesli pali takie ilosci plynu, to bedzie widac po swieczkach.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    7ka
    Gość
    ale spokojnie... ;)

    wazne ze jest elektryczna kanapa ;D

    a tak na powaznie to jedz gdzies z tym autem bo to normalne nie jest...

  9. #9
    Bagnet oleju nie ma żadnych osadów. Teraz po ciemku nic więcej nie stwierdzę. Muszę go po prostu wstawić na serwis. Jakieś przypuszczalne koszty naprawy sugerujecie?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Jak bedziesz wiedzial co jest do roboty to bedzie odpowiedz odnosnie kosztow.
    Chlopie! Zastanow sie zanim cos napiszesz...
    Powiem tak. 10 tys PLN wystarczy. Niemadre pytanie - glupia odpowiedz

    Zdiagnozuj co jest i bedzie mozna dalej pytac. Z reguly 12 cylindrow drozej naprawic niz np. 2.8 w R6, no ale taka cena lansu..
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •