Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Oszustwa ubezpieczalni

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Oszustwa ubezpieczalni

    Panowie przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z ubezpieczalnia Ergo Hesia . Znoszczony blotnik prawy tył i lampa prawy tył - wycena szkody - Uwaga , uwaga - 526 zł. Sprawa do sądu idzie w trybie natychmiastowym ,bo to jakieś niepowaznie smieszne jest . Sama lampa 1127 zł kosztuje ,ale wedlug Hesti - 328 zł, 184 zł natomiast naprawa wgniecionego zderzaka łacznie z malowaniem . Juz pomijam fakt ,ze dalem auto do wyceny niezaleznemu rzeczoznawcy i wycenił szkody na 6,5 tyś. ...tragikomedia

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dziwne. Ja mam wszystkie auta w hestii, jak robiłem tylny zderzak to mi wycenili tak ze jeszcze kilka stówek zostało. Jakiś przyjeb Ci to wyceniał chyba:/

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRIK
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    126
    BMW
    e38 tds & E65 745i
    Skąd
    KOSZALIN
    niezły bur...l

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    W warsztacie autoryzowanym , ktory wspolpracuje z Hestia wyglada to tak : 1200zł lampa , 1200zł błotnik za naprawe a nie wymiane , 500zł za elementy do i lakier . Minimalne minimum wiec powinno byc 2,9 tyś. Zastanawiam sie gdzie sa koszty strat moralnych i wartosci samochodu , bo jak mialem auto bezwypadkowe a teraz mam miec kilo szpachli na blotniku to jak to dziala?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Jaki masz wariant polisy AC kosztorys czy warsztat ?? bo rozumiem szkodę likwidujesz z własnego AC tak

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez tedi Zobacz posta
    Jaki masz wariant polisy AC kosztorys czy warsztat ?? bo rozumiem szkodę likwidujesz z własnego AC tak
    z OC sprawcy

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    A to zmienia postać rzeczy masz prawo się domagać wymiany wszystkiego na nowe nawet do wartości pojazdu. Stawiasz auto do ASO i miej ich w d...... naprawa bez gotówkowa i mają pozamiatane
    Z OC sprawcy najlepiej się likwiduje szkody.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez tedi Zobacz posta
    A to zmienia postać rzeczy masz prawo się domagać wymiany wszystkiego na nowe nawet do wartości pojazdu. Stawiasz auto do ASO i miej ich w d...... naprawa bez gotówkowa i mają pozamiatane
    Z OC sprawcy najlepiej się likwiduje szkody.
    wlasnie nad ta opcja sie zastanawiam , tylko nikt mi kosztow nie zwroci za to ,ze 2 tyg auta nie zobacze , a to ,ze bedzie ciete i blotnik dopasowywany to juz nie wspominam. Daliby 5tyś gotówka , naprawilbym sobie za 1700 i wszyscy byliby szczesliwi , a tak to im ASO wyjedzie z rachunkiem na 9tyś pewnie i na to pojda , a na gotowke nie? To idioci są ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    116
    BMW
    e65
    Skąd
    PL
    Jak masz auto na działalność, to masz prawo do samochodu zastępczego z OC sprawcy.
    I jak w koncu dorwałeś sprawce?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez gizmo07 Zobacz posta
    Jak masz auto na działalność, to masz prawo do samochodu zastępczego z OC sprawcy.
    Każdy ma prawo do auta zastępczego z OC sprawcy, bez znaczenia, czy to auto firmowe, czy prywatne.

    Nie jestem tylko pewien czy auto uszkodzone musi być uszkodzone w takim stopniu, że nie można się nim poruszać, np. zbita lampa.
    Wtedy auto zastępcze należy się jak psu kość.

    Ja jak ostatnio miałem kolizję, właśnie tak było, uszkodzenia maski, błotnika i paru pierdół, ale do tego stłuczona lampa i dostałem auto zastępcze opłacone z OC sprawcy.
    Ostatnio edytowane przez zdzichu290186 ; 28-08-2013 o 15:30

Podobne wątki

  1. Oszustwa na stacjach LPG
    Przez BatoFF w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 20:39
  2. Koszt lusterka lewego - wycena ubezpieczalni
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 20:59
  3. ZŁODZIEJE Z UBEZPIECZALNI A WARTOSC POJAZDU
    Przez JACEKK. w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •