Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: BMW E65 760i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Geniodekt
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    BMW 760i E65
    Skąd
    Kraków

    BMW E65 760i

    Witam ! Przymierzam się do zakupu luksusowego auta z mocnym silnikiem- moim faworytem jest BMW 760i typoszeregu E65. Mam na jego temat kilka pytań, jeśli jest tu jakiś użytkownik takiego samochodu byłbym wdzięczny za jakieś spostrzeżenia i uwagi na jego temat:
    1) Jak wygląda kwestia kosztów eksploatacji (spalanie, części) na tle konkurencji tj. VW Phaetona W12, Mercedesa S 55 AMG i Jaguara XJR ?
    2) Jaki jest poziom awaryjności E65 i silnika V12 ?
    3) Na co należy uważać i co skontrolować przy zakupie ?
    4) Czy 760 jest bardziej nastawione na sport czy na wygodę ?
    5) Czy kwota 40 000 zł wystarczy na zakup zadbanego egzemplarza ?
    6) Co sądzicie o tym aucie: http://otomoto.pl/bmw-760-salon-polska-C29789946.html
    Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o jak najbardziej wyczerpujące opisanie tematu lub podanie jakichś przydatnych linków

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    AD1 porównywalnie do konkurencji

    AD2 największy moim zdaniem ze wszystkich silników w e65

    AD3 wszystko - dokładnie wszystko od mechaniki, elektroniki, blacharki, stanu prawnego po stan opon - jak przy zakupie każdego auta

    AD4 jak każde BMW - zacięcie sportowe w luksusowym wydaniu

    AD5 moim zdaniem za takie pieniądze wpędzisz się tylko w kłopoty kupując tak trudny do ogarnięcia silnik (mowie o naprawach i kosztach oczywiście) a nie o ogarnięciu w sensie jazdy

    AD6 cóż rzec - auto jak dla mnie poza kolorem wygląda nie źle, ale cena - wg mnie będzie wtopa bo ja bym 760 w dobrym stanie nie oddał za niecały 40 tys zł a skoro ktoś oddaje należy się spodziewać że w niedługim czasie będzie trzeba pewnie coś naprawić a koszty będą niemałe


    czyli reasumując

    jeśli chcesz kupić 760 to tylko stan bardzo dobry, sprawdzenie wszystkiego przez komputer i np ASO i niestety nie w kwocie 40 tys zł bo to mina jak dla mnie będzie na 99,9%
    choć pewnie poniżej zaczyna się posty że okazja, że ceny tych aut spadają itd itp

    chcesz kupuj takie auto za 39,900 tylko potem nie narzekaj żeś wsadził ileś w 1 miesiącu

    PS należy się zastanowić jaki sens zakupu 760 na polskie drogi - tu nie ma różnicy czy jedziesz 730,745 czy 760 bo i tak jedziesz tyle samo a dla samego posiadania wg mnie nie ma sensu się w takie auto pchać chyba że dla prestiżu posiadania v12 dla samego FUN i takie masz nastawienie to jak najbardziej na TAK :)

    tu masz troche na temat SPALANIA ( co jest ważna kwestia w tym silniku i właśnie awaryjności)

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=76&t=101224


    powodzenia w zakupie
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 16-08-2013 o 20:19
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Wszystko ladnie pięknie.. ALE :
    Chcesz motor 6.0 i pytasz się ile pali?
    Czy miałeś kiedykolwiek taki motor? Przy normalnej eksploatacji ( 1tys km/ miesiąc minimum ) koszty utrzymania sa ogromne, a Ty na końcu dajesz link i samochod za 40 tys. Ok, może okazja, ale pomysl.. jeśli ktoś miał pieniądze żeby utrzymać taki samochod, teraz odda go za grosze? ( 40tys to grosze biorac pod uwagę ile może nas wynieść utrzymanie tego samochodu/motoru przez 2-3 lata) Chyba, ze chcesz autem robic 2 tys/ rok ? pozdrawiam

    Ps. Druga sprawa o tym co napisał ADASIO. Dla prestiżu OK, dla osiagow, których w Polsce nie wykorzystasz tak samo jak nawet w motorze 3.0d..Nie..
    Ostatnio edytowane przez Smoku ; 16-08-2013 o 21:04

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cena dobra, dopytać co tam było lakierowane, sprawdzić, zbić jeszcze z tej ceny i brać.

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    a dla mnie cena nie jest żadnym wyznacznikiem samochód kupiony w kraju za jakieś 5/6 stówek jak ktoś dostał 500 kawałków w plecy widocznie go na to stać i czy popchnie go 10/15 kawałków drożej po prostu mu zwisa:p auto jak najbardziej godne oglądnięcia zaczął bym od vinu cena na tyle atrakcyjna że nawet w przypadku miny samochodu pozbędziesz się dość szybko :D

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    a dla mnie cena nie jest żadnym wyznacznikiem samochód kupiony w kraju za jakieś 5/6 stówek jak ktoś dostał 500 kawałków w plecy widocznie go na to stać i czy popchnie go 10/15 kawałków drożej po prostu mu zwisa:p auto jak najbardziej godne oglądnięcia zaczął bym od vinu cena na tyle atrakcyjna że nawet w przypadku miny samochodu pozbędziesz się dość szybko :D

    Ludzie jak tak czytam posty Twoje i Ratovnika to się zastanawiam na jakim wy k.. świecie żyjecie???

    jakie łatwo pozbędziesz się auta??? chłopie to 6 l motor w PB Ty wiesz ile się takie auto sprzedaje???
    tu wszystko co pali 6l/100 km i więcej to masakra a taka 6 l bryka to 25l i więcej łyka na dzień dobry a jak jest coś walnięte to koszty ogromne bo wszystko praktycznie razy 2 a wy o blacharce gadacie jak by to było najważniejsze

    Zastanówcie się proszę czasem co piszecie bo napiszecie jak Ratovnik brać nie żałować chłop to kupi i się wp... na minę jak nie wiem

    Piszecie że CENA nie jest wyznacznikiem auta - ale moje to po cenie oceniali co niektórzy, na oczy mojego auta nie widząc - ŚMIECH ŻENADA i nic więcej :D

    Jak by się dało e65 za 10 tys byście chcieli kupić i żeby było najładniejsze i najlepsze - wybaczcie ale nie wierze w okazje cenowe i td
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Smoku Zobacz posta
    Dla prestiżu OK, dla osiagow, których w Polsce nie wykorzystasz
    Panowie...idąc tym tropem to powinniśmy jeździć tylko samochodami o poj 1.3...W Norwegii można poruszać się po drogach 80 a po autostradach 100 km/h a ja jeżdżę V70 o mocy 250 KM...Mam i się cieszę,że mam :D ...Jak Kolega chce 760 to niech kupi tylko nie tą za 40 tyś bo E65 w super stanie z takim silnikiem i z takim przebiegiem nie może kosztować takie orzeszki...no chyba,że ktoś bardzo szybko chce sprzedać i jest to wyjątkowa okazja albo po prostu ktoś jest :mikolaj:: Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Zgadzam się z przedmówcami, dobrze doradzają, musisz trochę to wszystko przemyśleć i wziąść na chłodno.
    Raz w życiu takim jechałem i to z tyłu-przyśpieszenie nieziemskie i tak się napaliłem, że powiedziałem sobie że kiedyś taki kupię chodzby nie wiem co.
    Moja rada to popatrz na ceny różnych części do V8 i do V12, a potem napisz tu na forum co myślisz.
    A z koro pytasz o spalanie to znaczy, że już go nie kupisz.
    Pozdrowionka!!!!!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Ludzie jak tak czytam posty Twoje i Ratovnika to się zastanawiam na jakim wy k.. świecie żyjecie???

    jakie łatwo pozbędziesz się auta??? chłopie to 6 l motor w PB Ty wiesz ile się takie auto sprzedaje???
    tu wszystko co pali 6l/100 km i więcej to masakra a taka 6 l bryka to 25l i więcej łyka na dzień dobry a jak jest coś walnięte to koszty ogromne bo wszystko praktycznie razy 2 a wy o blacharce gadacie jak by to było najważniejsze

    Zastanówcie się proszę czasem co piszecie bo napiszecie jak Ratovnik brać nie żałować chłop to kupi i się wp... na minę jak nie wiem

    Piszecie że CENA nie jest wyznacznikiem auta - ale moje to po cenie oceniali co niektórzy, na oczy mojego auta nie widząc - ŚMIECH ŻENADA i nic więcej :D

    Jak by się dało e65 za 10 tys byście chcieli kupić i żeby było najładniejsze i najlepsze - wybaczcie ale nie wierze w okazje cenowe i td
    Adasio jesteś za bardzo podejrzliwy po oglądać posprawdzać potem za i przeciw poszukać na mnie v12 nie robi wrażenia jeżeli mówimy o kosztach utrzymania w żadnym e65 nie mamy gwarancji że nie wpakujemy worka pieniędzy :D

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Adasio jesteś za bardzo podejrzliwy po oglądać posprawdzać potem za i przeciw poszukać na mnie v12 nie robi wrażenia jeżeli mówimy o kosztach utrzymania w żadnym e65 nie mamy gwarancji że nie wpakujemy worka pieniędzy :D
    Teraz napisałeś dobrze hahah zdrówko :zywiec:
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 760i - magia V12, ale dlaczego padają?
    Przez Zodiac w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 15:14
  2. e65 760i - Wodzisław Śląski - prośba o opinie !!:)
    Przez FCB w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 20:39
  3. BMW 760Li & 760i V12 Twin Turbo
    Przez tomcad w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 15:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •