Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ubezpieczenie OC - Kolizja po sprzedaży

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice

    Ubezpieczenie OC - Kolizja po sprzedaży

    Witam :)

    Otóż mam mały problem i chciałem prosić Was o poradę.W rodzinie bratowa sprzedała samochód znajomemu i dzień po kupnie ten znajomek puknął komuś w auto.Mała stłuczka , ale mam pytanie z czyjego OC to pójdzie ? Mam nadzieje , ze nie z bratowej , bo w sumie ona samochód już sprzedała wiec dlaczego miałaby odpowiadać za kogoś.Jednak polisa jest na nią.Jak to załatwić żeby ona nie dostała zwyżki ani żeby nie miała nieprzyjemności.Wiem , ze napisała oprócz umowy takie pismo do ubezpieczalni , ze z tym i tym dniem samochód zmienił właściciela i są podane dane sprzedającego jak i nabywcy.Czy musi coś dodatkowo jeszcze zrobić , aby za szkodę odpowiadał nowy właściciel ? Będę wdzięczny za pomoc :)
    Ostatnio edytowane przez Sowa 7 ; 11-08-2013 o 10:56

  2. #2
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Nic nie musi robić, polisa przeszła z dniem sprzedaży auta na nabywcę o ile on jej nie wypowiedział.

    Jak German to Anna.

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    Nic nie musi robić, polisa przeszła z dniem sprzedaży auta na nabywcę o ile on jej nie wypowiedział.
    dokładnie,jeśli ją nawet wypowiedział to miesiąc jeździ na obecnym ubezpieczeniu lecz Twoja bratowa już nie ma nic z tym wspólnego,wszystko zrobiliście ok do tej pory więc nie przewiduję żadnych niespodzianek,jeśli Twoja bratowa nie wypowiedziała umowy oc nabywca na prawo kontynuować ją na dotychczasowych zasadach lecz już na swoje imię i nazwisko,tak czy siak ma na to miesiąc czasu a bratowa nie musi od chwili sprzedaży już niczym się martwić :) spraw jest inna gdyby sprzedała samochód bez opłaconej polisy oc

  4. #4
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Małe sprostowanie vramzes. Bratowa nie mogła wypowiedzieć OC, mogła i musiałą jedynie powiadomić ubezpieczalnie o zbyciu pojazdu. Oc może jedynie wypowiedzieć nowy nabywca. Jeżeli on nie wypowie oc jest ono ważne do końca trwania polisy. Nie przedłuża sie automatycznie i wygasa z jej końcem.

    Jak German to Anna.

  5. #5
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    Małe sprostowanie vramzes. Bratowa nie mogła wypowiedzieć OC, mogła i musiałą jedynie powiadomić ubezpieczalnie o zbyciu pojazdu. Oc może jedynie wypowiedzieć nowy nabywca. Jeżeli on nie wypowie oc jest ono ważne do końca trwania polisy. Nie przedłuża sie automatycznie i wygasa z jej końcem.
    Jurek,sprzedawałem już nie jedno auto i zawsze po sprzedaży wypowiadałem umowę!piszesz wypowiedzenie umowy oc na gotowym druku w ubezpieczalni lub odręcznie na czystej kartce ( tak robiłem w PZU ),oc owszem jest ważne jeśli on nie wypowie ale musi podpisać aneks do polisy tak aby polisa była na niego!

  6. #6
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Właśnie że nie. Przepisy się zmieniły i jeżeli sprzedajesz auto to obowiązki przechodzą na nabywcę. Czyli sprzedajesz auto z Oc. Jak kupujący nie podpisze że rezygnuje z tej polisy to ma prawa do niej do końca trwania. Ty możesz jedynie wypowiedzieć oc gdy auta nie sprzedajesz a np. chcesz zmienić ubezpieczyciela.


    zgodnie z Art. 31. ust.1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.) w razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego.

    Jak German to Anna.

  7. #7
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    :D to ciekawe,ostatnie dwa auta jakie sprzedałem jakieś 4 i 6 m-cy temu i na każde wypowiadałem umowę,wypowiedzenie zostało przyjęte i dostawałem zwrot z polisy bo miałem na oby dwa samochody oc i ac :) to czegoś nie rozumiem?może oni nie znają przepisów jak ja i myślą podobnie :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Ok , zatem wszystko wydaje się jasne. Podziękował za pomoc :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Sprawa wyjaśniona dzwoniłem przed chwilką na infolinię PZU

    Tak jak mówiłem Oc przechodzi na nabywcę czy tego chce czy nie - jak nie to on je wypowiada Ty tego nie możesz zrobić.
    Odnośnie AC to ono się kończy z chwilą zbycia przez Ciebie auta i wysyłasz dyspozycję zwrotu składki za resztę okresu. Jak masz dodatkową polise Autopomo jest jak z AC.

    Wystarczy wpisac w google kto wypowiada oc i pierwszy link z forum wyjaśnia sprawe dogłębnie.

    Jak German to Anna.

  10. #10
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no to luz :) ważne że dostałem zwrot z łącznie 4 polis :D

Podobne wątki

  1. Śmiechu warte, VW-Audi chcą zakazać w Polsce sprzedaży używanych aut
    Przez Bartos w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 23:08
  2. kolizja drogowa
    Przez bolo88pl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 09:54
  3. kolizja e38
    Przez lionix w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 13:40
  4. MALA KOLIZJA..:/ I SAME PROBLEMY
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •