Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Usuwanie klapek w kolektorze ssacym

  1. #11
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    A ja nie polecam w autach z DPF usuwac :D tylko wymienic kolektor :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    72
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    Bialogard
    BOSS po co sie wypowiadasz jak nie masz zielonego pojecia na temat ? klapki nie maja wogole nic wspolnego z ekologia, bezsensowna wypowiedz nic nie wnoszaca to tematu

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lemur69 Zobacz posta
    BOSS po co sie wypowiadasz jak nie masz zielonego pojecia na temat ? klapki nie maja wogole nic wspolnego z ekologia, bezsensowna wypowiedz nic nie wnoszaca to tematu
    Tak sie milo sklada ze akurat mam i jak od razu widac wiecej od Ciebie takze doucz sie troche... i dopiero wtedy napisz cos wnoszacego do tematu.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lemur69 Zobacz posta
    BOSS po co sie wypowiadasz jak nie masz zielonego pojecia na temat ? klapki nie maja wogole nic wspolnego z ekologia, bezsensowna wypowiedz nic nie wnoszaca to tematu
    WDS czytałes, czy dorabiasz sobie własną ideologię do działania klapek?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    72
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    Bialogard
    wklejam z linka ktory podrzucil smoku na poczatku tego tematu : na tym opieram swoja wiedze : temat na bmw-sport.pl wypowiedz Pana Roger-Nysa

    Nie czytałeś tematu od dechy do dechy!!!!

    Z czasem w dyskusji......na forum wypracowane zostało trochę inne stanowisko.

    Nie są to klapki gaszące !! tylko klapki zawirowań!!!

    Dolot w kolektorze jest rozdzielony i na każdy cylinder przypadają dwa doloty (wiadomo dwa zawory ssące =dwa doloty)
    Jeden z dolotów w kolektorze jest wolny (ten górny) natomiast ten dolny ma zainstalowane klapki.
    Gdy klapki są zamknięte cylinder nadal jest napełniany powietrzem przez górny dolot.
    Silnik nadal pracuje -Nie jest tak że gaśnie.
    W grupie VAG na dolocie jest jedna wielka klapa i ona faktycznie odcina powietrze i gasi silnik. W BMW nie ma takiego elementu a przedmiotowe klapki spełniają inną funkcję.

    Zgodnie z tym co zostało wklejone przetłumaczone wychodzi że klapki są zamkniete na wolnych i niskich obrotach. Gdy silnik wchodzi na wyższe obroty i zapotrzebowanie na powietrze jest większe klapki się otwierają.

    Myślę że ma to związek z normą emisji spalin euro4 i utrzymaniem toksyn w dopuszczalnych granicach.

    Teoretycznie gdy klapki są zamknięte skraca się dolot dzięki temu turbina musi mniej napompować aby osiągnąć zakładane ciśnienie. Wtedy wychodziło by że lag od dołu powinien być mniejszy.
    Ale z drugiej strony w tym czasie cylinder napełniany jest przez jeden dolot więc objętościowo turbinie ciężko wdmuchać sporą dawkę powietrza.
    Przecież dwa zawory ssące otwierają się równocześnie , gdy klapki są zamknięte powietrze wprowadzane jest jednym dolotem wpada do cylindra i wylatuje (teoretycznie) drugim zaworem otwartym ale jego dolot jest odcięty więc powietrze leci z cylindra aż do blaszki w kolektorze.
    Powietrze tłoczone przez turbo z jednej strony napiera na blaszki od strony cylindra z drugiej od strony dolotu.
    Więc czy baldaszki otwarte czy zamknięte pojemność dolotu jest taka sama z tą różnicą że przy zamkniętych blaszkach do cylindra wlatuje mniej powietrza.

    Nie jestem jedyną osobą która zauważyła poprawę osiągów po wywaleniu blaszek.
    Na pewno nie jest to ogromny przyrost ale u mnie nie doszło przez to do utraty mocy i tego jestem pewny na 100%.
    Myślę że mniej ciekawie wyszła by diagnostyka spalin pod względem toksyczności i to tyle.

    Idealnym potwierdzeniem problematyki wzrostu czy spadku mocy byłby jak ktoś wcześniej sugerował pomiar przed i po wyrwaniu blaszek na hamowni.
    Może z czasem pojawi się ktoś kto zrobił to w takiej kolejności i sprawa będzie jasna.

    Samo podpatrzenie czy klapki są czy ich nie ma bez ściągania kolektora jest do zrealizowania w prosty sposób jeśli nie lusterkiem bo głowy nie da się tam wsadzić to można wsadzić rękę z komórką i cyknąć parę fotek . Będzie widać czy " sztanga siłownika" jest połączona z klapkami czy lata sobie swobodnie bo ktoś zaślepił dziurki po ośkach śruba czy innym wynalazkiem.

    Apeluję do wszystkich którzy zrobili ten zabieg o dzielenie się odczuciami czy jest spadek, wzrost czy moc pozostaje bez zmian ? naturalnie fotki i filmiki mile widziane :)

    Pozdrawiam Krzysiek

    NA LOGIKE : "Jeden z dolotów w kolektorze jest wolny (ten górny) natomiast ten dolny ma zainstalowane klapki" - DWIE RURY JEDNA CZASAMI ZAMKNIETA, CZASAMI NIE, TAK CZY SIAK DYMAJA W JEDNA DZIURE - GDZIE TU EKOLOGIA ?!?!?
    Dla mnie skoro stwierdzone ze klapki zawirowan, i jest mul skoro po wycieciu nie ogarniaja nizszych obrotow, ale mimo to sa uzytkownicy ktorzy twierdza ze po zabiegu bunia lepiej jedzie, to swiadczy tylko o tym ze przy okazji caly uklad od a do z zostal przeczyszczony i sie fura zwawiej rusza, a z nowym kolektorem byloby jeszcze lepiej i dlatego powinno sie wymieniac - wersja dla kasiastych, a jak nie obowiazkowo usuwac klapki - wersja dla racjonalnie myslacych, tyle z mojej strony - mowie zle - napiszcie co sie nie zgadza. swoja wiedze opieram na tym co przeczytalem i czego dowiedzialem sie od osoby serwisujacej tylko i wylacznie bmki

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Lemur jak bylismy w aso powiedzieli mi, ze mam klapek nie usuwac bo wlasnie tam mam wyciek z kolektora. Wczoraj zdjelismy kolektor, a ja klapek juz nie mialem :) Wszystko bylo czyste, ZADNYCH WYCIEKOW. Kolektor mam suchy jak nowy. Ot taka mala niespodzianka, dla mnie mila, a pana w aso podziekuje juz za jakiekolwiek diagnozy ! Pozdrawiam ;)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    72
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    Bialogard
    nie mowili nic o nieusuwaniu, mowili ze sie poci delikatnie - do zrobienia ale nie na juz tylko w niedalekiej przyszlosci, z tego co pamietam. Czy sa klapki czy nie bez demontarzu stwierdzic nie mogli... Tak czy siak piekne auto masz, w jednej czesci nie skladak, na pewno szybko kupca znajdziesz, ja zapoluje na benzynke. Przepraszam za lekkiego offtopa

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lemur69 Zobacz posta
    wklejam z linka ktory podrzucil smoku na poczatku tego tematu : na tym opieram swoja wiedze : temat na bmw-sport.pl wypowiedz Pana Roger-Nysa

    Nie czytałeś tematu od dechy do dechy!!!!
    I wlasnie w tym temacie tez jest mowa o "pseudoekologii" jaka daja te "cudowne" klapki - wystarczy tylko uwaznie przeczytac
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    Macie kogoś kogo możecie polecić z okolić Zielonej Góry, Poznania lub Wrocłąwia, kto by usunął te klapki tak aby wszystko było ok?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    W Bydgoszczy to tak, ale nigdzie indziej nie znam :( ogólnie zabieg dość prosty dla kogoś kto ma trochę z mechanika ;) Nie powinien kosztować więcej niż 150zl. Kupiłeś coś, że pytasz ?

Podobne wątki

  1. usuwanie konta
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 16:39
  2. Usuwanie rys na tapicerce plastikowej zapalniczką
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:56
  3. Usuwanie naklejki z karoserii
    Przez aqwsxc w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •