Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: jaki olej m30 b30??

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    MoS2 jedyna wada badz niedogodnosc z tym olejem jest taka ze tzreba dwa razy zmenic filtr oleju
    Ponieważ ?
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Ponieważ ?
    Też mnie to ciekawi...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    poniewaz dwusiarczan ma działanie czyszczące i caly nagar zbiera sie na filtrze oleju co za tym idzie samochod slabnie itp itd troche wujka google panowie

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Szczerze to co teraz napisałeś podpierając się wujkiem google jest dla mnie mało konkretne. No chyba, że piszemy o silniku, który niestety swoje lata świetności ma za już dawno za sobą ( i to też nie do końca).
    Reasumując aby nie być gołosłownym:
    - moje wcześniejsze E32 do momentu wypadku z tym olejem przejechało około 100k i zero objawów, które opisujesz (11,5-12b na tłokach),
    - obecne E32 na razie zrobiło 7k i również czuje się wyśmienicie (11,5-12b na tłokach),
    (dodam, że pierwsze "licznikowo" miało w fazie końcowej 370k, a obecne 365k - ile jest/było w rzeczywistości? Dodaję +/- 150k)
    - tak samo E12 z M30 do końca sprzedaży,
    - oprócz tego 2 sztuki Audi jeździły/-ą z LM MoSem i również nie odnotowuję tego typu zachowań.

    Pozostaje mi zadać Ci pytania: od kiedy jeździsz na tym oleju? Czy to co napisałeś nie jest przypadkiem podparte opinią "mechaników", którzy na widok szarego koloru na wstępie mówią "NIE"? Powielanie opinii innych bez uwzględnienia swojego punktu widzenia w oparciu o konkretne doświadczenie jest mało wartościowe.
    Plusy tego oleju zobaczysz dopiero po 2-3 zmianie. Niestety nie jest to sok z gumi jagód, który po pierwszym zastosowaniu doda witalności twojej M30tce.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Normalnie jak to przeczytałem to w piżamie poleciałem sprawdzić czy i ile straciłem mocy. Chyba niewiele bo dalej zwijam kołami trawnik u babki na placu. Od dzisiaj zakładam dwa filtry oleju. Moc musi być!

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    poniewaz dwusiarczan ma działanie czyszczące i caly nagar zbiera sie na filtrze oleju co za tym idzie samochod slabnie itp itd troche wujka google panowie
    Witaj, też delikatnie mówiąc zaintrygowało mnie to , co przeczytałem w Twoim poście ... Piszesz, że silnik jest po generalnym remoncie, to skąd ma się tam wziąć nagar ? Jeśli jest faktycznie po profi remoncie ( wszystkie potrzebne szlify,honowanie,pasowanie,pierścienie,panewki + ,,zestaw'' w głowicy) to kolejność stosowania oleju to mineralny na dotarcie a po tym docelowy olej - aż się dziwie że wujek google tego nie mówi :D
    Swojego czasu profilaktycznie wymieniałem panewki przy okazji zmiany pompy oleju w M30 i nie zaobserwowałem jakichkolwiek ponadnormalnych depozytów w filtrze olejowym - auto praktycznie cały czas na LM z dwusiarczkiem ( u mnie około 80 kkm). Bez urazy , ale mam wrażenie , że nie za bardzo wiesz o czym piszesz - proponuję poczytać coś fachowego/miarodajnego choćby na tym forum bo ,,wujek google'' grzecznie mówiąc trochę skrzywdził Cię swoimi informacjami :)
    Z wyrazami szacunku !
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    proponuje kurs czytania przeprowadzic :) to tak na wstepie . po 1 oleje LM sprzedaje juz kawal czasu po 2 to nie jest moje pierwsze e32 w zyciu po 3 zblokowany filtr oleju mialem na starym silniku w ktorym obrocilo panewke wiec mialo prawo byc tam syfu :) po 4 jesli lejemy to do starych silnikow np w jaguarze i znajomi przyjezdzaja po 4 tys km to chyba w jakims konkretnym celu a nie bo tak mi sie podoba

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR
    Drogi Kolego...
    Problemów z czytaniem i zrozumieniem nie mam, za to proponuję Ci czytać ten ,,merytoryczno-fachowy'' nieład co piszesz, bo naprawdę zakrawa to na uśmiech i poklask czytających, zwłaszcza Tych co ,,nie googlują'' :)
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    poniewaz dwusiarczan ma działanie czyszczące i
    Jeśli już to dwusiarczek molibdenu...też czyszczące ale przede wszystkim grubo uogólniając - smarujące.

    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    wedlug producenta najlepiej mineralny ale chyba zaleje na ten silnik 10w40 LM na tamtym silniku tez bylem zadowolony z tego oleju
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    oczywiscie ze z MoS2 jedyna wada badz niedogodnosc z tym olejem jest taka ze tzreba dwa razy zmenic filtr oleju
    W silniku ,o którym piszesz , że jest po remoncie też będziesz zmieniał olej/filtr dwa razy i...co to znaczy dwa razy :D ?
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    po 1 oleje LM sprzedaje juz kawal czasu
    A ja od 2006 użytkuję z powodzeniem w różnych samochodach....
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    po 4 jesli lejemy to do starych silnikow np w jaguarze i znajomi przyjezdzaja po 4 tys km to chyba w jakims konkretnym celu a nie bo tak mi sie podoba
    Przyjeżdżają po 4 tysiącach km na wymianę oleju ?Rozumiem, że stare silniki itp, ale -szczerze- nie chcę wiedzieć w jakim są stanie , skoro już po takim przebiegu od zastosowania LM z MoS2 mają zasyfione filtry..Za to Ty jako sprzedawca Liqui Moly powinieneś polecić im płukankę przed zmianą.
    Dla mnie temat merytorycznie wyczerpany, pozdrawiam i życzę powodzenia :)
    Ostatnio edytowane przez ciah ; 31-07-2013 o 12:37
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    cena filtra oleju to ok 15zl jak dla mnie moga zmieniac co tysiac km i ok ja sie ciesze bo zarabiam :) oczywiscie ze proponuje plukanki i tez z LM kto he to bierze, wiadomo tez ze stosuje sie ja przy zmiane oleju a nie filtra heh to na rok powiedzmy ze by wychodzily 3 zmiany oleju koszt ok 600zl wiec watpie ze ktos az tak dba :) pozdro

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Da si? cokolwiek zrozumie? z tego powy?ej?
    Za malo "heh" i u?miechni?tych emotikonek.

    Jezdze na tym LM i polecili mi go znajomi "jeszcze zanim to by?o modne".

    Po co najpierw zak?ada? watek z pytaniem czy to dobry olej do tego silnika, a potem przyznawa? si? do jego sprzeda?y i nikomu nie znanych praktyk z filtrami?
    Czarne e32 w benzynie!


Podobne wątki

  1. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 02:07
  2. Jak odpowietrzyć m30 ( b30 )
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 23:56
  3. [mechanika] jaki olej do M30
    Przez aurel w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 22:52
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •