Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: montaż klimy od podstaw

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Teoria (też tak myślałem). Dwa lata chodziło i nic takiego się nie wydarzyło, dodatkowo wszystkie o-ringi i uszczelnienia zachowały trwałość.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    @bartolo - Skraplacz to nic innego niż chłodnica.

    @jarek88 Jedyny kompresor w E32 niekompatybilny z R12 to Diesel Kiki. Nippon i Seiko jak najbardziej, więc nowy olej nic nie rozpuści. Moja klimatyzacja działa już 3 rok na R134a. Stery olej ze sprężarki poprostu wylałem, po czym dolałem nowego - nie wątpię, że zostało tam trochę starego, ale najwyraźniej na tyle mało że nie zdołał niczego zatkać. Skraplacz i osuszacz montowałem nowy, natomiast parownik i przewody płukałem benzyną ekstrakcyjną pod ciśnieniem.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Otóż nie do końca, chłodnicę masz w nagrzewnicy (chłodzenie powietrza wdmuchiwanego). Skraplacz - owszem, służy chłodzeniu czynnika - ale w celu skroplenia. Inaczej miał byś dwie chłodnice w układzie klimatyzacji i nie wiedział byś którą kupić :)

    P.S. Z drugiej strony... można chłodnicę (tą w nagrzewnicy) nazywać też parownikiem hehe
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 09-07-2013 o 09:36

  4. #14
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    dobra panowie mniejsza z większym jeśli chodzi o nazewnictwo
    więc tak chłodnica w nagrzewnicy wygląda zdrowo i jest czysta zawór rozprężny wygląda na nowy widnieje na nim naklejka hella i data 25,04,2005
    skraplacza wcale nie brałem od dawcy w planach jest zakup nowego osuszacz też będzie nowy
    rurki do nabijania gazu maja już przejściówki pod nowy gaz przewody wypłukałem już benzynką
    a co z kwestią tych elastycznych przewodów ich zmian jest tak istotna??

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Nie jest. Nie dotykałem swoich przed nabijaniem nowego gazu i od trzech lat jest git. Zresztą, jeśli mówisz, że daty na podzespołach są 2005 a zawory pod r134a, to zapewne ktoś już wcześniej przezbroił tą klimę. Jeśli przewody nie rozpadły się do tej pory, to zapewne gaz im nic nie zrobi.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Jak mam na stanie cala kompletna instalacje do e34 na r12. No i mam prawie cała butle r12 wiec kiedys założe sprawna klime r12 jak coś kupie. A jak ktos by potrzebowal wskrzesic starą instalacje - pomogę

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Teoria (też tak myślałem). Dwa lata chodziło i nic takiego się nie wydarzyło, dodatkowo wszystkie o-ringi i uszczelnienia zachowały trwałość.
    Jest to teoria i praktyka.Jeśli miałeś zielone oringi nie trzeba ich zmieniać.W takim razie miałeś już wcześniej układ zalany olejem syntetycznym.R12 jest kompatybilny z olejem mineralnym i syntetycznym,R134a tylko z olejem syntetycznym PAG,PAO.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 10-07-2013 o 08:12
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Wszystkie o-ringi zostały czarne. Nie bez powodu lałem własnie olej mineralny.

  9. #19
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a u mnie wszystkie oringi zielone czyli juz ktoś tam coś przerabiał

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    .. odswieze temat. dokladam do mojej 1992polift klime behra (mam dwie w garazu 1991r-134a i 1989-r12- U MNIE W aucie siedzi i tam buda siemensa .

    problem najwiekszy to taki ze u mnie nie ma w ogole wiazki w aucie pod kompresor ,pod wentylator chlodniczki pod czujnik temperatury z chlodniczy silnika , brak tez przekaznikow i instalacji w malej skrzynce klimy (strona kierowcy). Mam za to cala wiązke wytarganą z tej e32 na r12 .wiazka zaczyna sie od modulu komputerow idzie w strone zbiorniczka płynu potem w doł z jednej strony pod nogi kierowcy, a z drugiej w skrzynke bezpiecznikow (mam oczywiscie i skrzynke na tej wiazce komplet) ,dalej w mala skrzynke przekaznikow (sa tam 4 na wiazce) i dalej w stone przodu auta(sa instalacje na kompresor 3pin,oszuszacz,czujnik temp ,lampy itd ) . CZy jak to przeloze w calości do poliftu e32 to nie zrobie sobie wiecej bigosu - wiadomo byly zmiany konstrukcyjne. Dodam że przeglądelem schematy ale z 735 bo do 730 nie potrafie znalesc ,z roku 1992 1989 1990 i sa pewne róznice .Ale na tyle nie znam sie na tych rysunkach. ktos cos moze doradzic jak to ugrysc.?



    nie no nikt nie ma klimy autoamtycznej czy jak ? -Czy ktoś wie wie na ile pinow byly wejscia na kompresory w e32 gdyż mam w zapasie kompresor seiko seiki i denso z e34 - wejscie na 1pin gaz r134a - podjedzie pod klime behra automatyczna? .


    Jakie przekazniki SA DO 1 I 2 BIEGU wentylatora i klimy- nr czesci? .(te w malej skrzynce bezpiecznikow ) numery czesci podajcie kto moze na priva albo na forum tutaj..

    Czy moge zostawic moją starą chłodnice silnika z behra ,nie widze aby miala czujnik temp ani wejscie na niego- a z wiazki dawcy jest wtyczka ktora sie podpina do chlodnicy silnika i czukja podaje temerature . Czy ruszy ta klima behra- jesli tego czujnika nie bedzie podpietego ?

    Ktoś sie orientuje do czego sluzy 4pinowa kostka w pokrywie z komputerami (strona pasazera)jest tam m.in komp abs .Ta biała wtyczka jest do niczego nie podpieta a ma połączenie z jednym z przekaznikow z malej skrzynki .
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 12-08-2017 o 23:40 Powód: cos nowego;-)

Podobne wątki

  1. Ciekawa gra: Budujemy silnik od podstaw
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 14:53
  2. montaż spryskiwaczy
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:04
  3. Moje skromne CAR AUDIO od podstaw z fotorelacja
    Przez jarimir w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 01:07
  4. Piekna - stworzona od podstaw ...
    Przez grabol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 16:35
  5. [navi] Zmiana navi, podpinanie navi od podstaw, BT w E38 itp
    Przez Beni0 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 02:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •