Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Regeneracja przekładni?? wrocław

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Mam DD wlasnie. Mi przekladnia chodzi ok, byla robiona 2 lata temu.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez balcer123 Zobacz posta
    A masz Dynamic Drive? Może jeszcze kapać ze stabilizatora DD. On jest pod przodem silnika.
    Jaro5, w jaki sposób można kasować luz w przekładni w E66?
    U mnie jest taka sytuacja, że jak przytrzymam do góry lewą stronę listwy, to przy lekkich ruchach kierownicą słychać pukanie od strony przekładni.
    Kasujesz sruba regulacyjna, zalezy od silnika jakasz V8 to dostep po opuszczeniu przednich sanek. W 3.0d dostep jest chyba lepszy.

    Odnosnie regeneracji, robilem za ok 1800 zl, nic nie cieklo zostala wymieniona listwa. Kilkadziesiat tys. przejechane i jak narazie nic nie stuka.
    Ostatnio edytowane przez lysy_k ; 15-03-2015 o 01:22

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Dzis oblukalem u siebie co mi kapie, magiel mokry i z niego leci. Robiony byl 2 lata temu wiec o kant dupy rozbic te regeneracje. Ma ktos namiary do kogos kto ma magle na podmianke? Jak wyjac magiel?

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Kasujesz sruba regulacyjna, zalezy od silnika jakasz V8 to dostep po opuszczeniu przednich sanek. W 3.0d dostep jest chyba lepszy.

    Odnosnie regeneracji, robilem za ok 1800 zl, nic nie cieklo zostala wymieniona listwa. Kilkadziesiat tys. przejechane i jak narazie nic nie stuka.
    Do skasowania luzu w V8 nic nie trzeba rozkręcać.Odpowiednia nasadka nr,17 na specjalnym przegubie i kilka przedłużek do nasadki,Ja użyłem przegubu z udarowego kpl.,jest na kulce i ma większe możliwości płynnego kręcenia pod kątem.Taki zestaw wkładasz od góry i przy odrobinie polotu robisz to bez problemu.Ja doszedłem do takiej wprawy że raptem 20s i po temacie.Żadnej kontry tam nie ma.Ja z 8-10 razy sobie podkręcałem po dosłownie 1mm żeby kiera nie przycinała się i nie oddawała stuków.Mam nalatane 190 tyś i do regeneracji jeszcze jej daleko.A ide o zakład że 50% ludzi oddało do regeneracji te maglownice nie wiedząc że można je podkręcić delikatnie i jest dalej sprawna w 100%.

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez FAZI Zobacz posta
    Dzis oblukalem u siebie co mi kapie, magiel mokry i z niego leci. Robiony byl 2 lata temu wiec o kant dupy rozbic te regeneracje. Ma ktos namiary do kogos kto ma magle na podmianke? Jak wyjac magiel?
    Można zregenerować maglownice porządnie, w końcu te kupowane jako nowe też będą zregenerowane. Kwestia żeby ją oddać do odpowiedniego zakładu pod patronatem ZF, a nie do jednego z miliona innych.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Do skasowania luzu w V8 nic nie trzeba rozkręcać.Odpowiednia nasadka nr,17 na specjalnym przegubie i kilka przedłużek do nasadki,Ja użyłem przegubu z udarowego kpl.,jest na kulce i ma większe możliwości płynnego kręcenia pod kątem.Taki zestaw wkładasz od góry i przy odrobinie polotu robisz to bez problemu.Ja doszedłem do takiej wprawy że raptem 20s i po temacie.Żadnej kontry tam nie ma.Ja z 8-10 razy sobie podkręcałem po dosłownie 1mm żeby kiera nie przycinała się i nie oddawała stuków.Mam nalatane 190 tyś i do regeneracji jeszcze jej daleko.A ide o zakład że 50% ludzi oddało do regeneracji te maglownice nie wiedząc że można je podkręcić delikatnie i jest dalej sprawna w 100%.
    U mnie nic sie nie dalo podkrecic, diesel V8 nie ma dostepu bez opuszczenia sanek. Nalatane wg licznika mam 2x tyle niz ty...

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Zgadza się łysy,ja mam v benzynę i tam jest inaczej jak u ciebie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Jakas metoda na wymontowanie magla w V czy trzeba sanki wyciagac?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar balcer123
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    68
    BMW
    obecnie brak, było '2006 E66 750 Li oraz '1997 E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    Wg serwisówki trzeba zdjąć sanki....

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    39
    BMW
    545i
    Skąd
    ON L5B
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Można zregenerować maglownice porządnie, w końcu te kupowane jako nowe też będą zregenerowane. Kwestia żeby ją oddać do odpowiedniego zakładu pod patronatem ZF, a nie do jednego z miliona innych.
    Mówisz ogólnie czy konkretnie o maglu z e65/e66?
    Z tego co wiem to magla dla aut z DD (e60 z DD, e65/66) nie zregenerujesz nigdzie bo BMW sobie zastrzegło pewne części których ZF nikomu nie może sprzedać.. Z tego względu jest tylko opcja kupienia zregenerowanego w ASO. Regeneracje gdziekolwiek indziej zakończą się tak jak u Fazi'ego..

Podobne wątki

  1. regulacja luzu na przekładni na M70
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 14:04
  2. [zawieszenie] Luz na przekładni kierowniczej e38
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 20:30
  3. [zawieszenie] Kasowanie luzów na przekładni
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 17:41
  4. [mechanika] Regeneracja przekładni
    Przez itomek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •